Central Group zajišťuje vše pro spokojenost klientů

Přesně před deseti lety začal Central Group svým klientům nabízet poradenství a dodávku kuchyní a vestavěných skříní na klíč.

Od té doby prostřednictvím svého studia pomohl lidem vybrat 2000 kuchyňských linek a 3000 vestavěných skříní. Celkem za 680 milionů korun. Kuchyně a skříně firma nejen dodala, ale zajistila i jejich instalaci včetně rozvodů pro spotřebiče.

„Klienti si tyto služby oblíbili a využívají je ve stále větší míře. Na počátku jsme prodávali zhruba 120 kuchyňských linek a 100 vestavěných skříní ročně. Nyní je to více než dvojnásobek kuchyní a trojnásobek vestavěných skříní," řekla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Během posledních let se zvýšil nejen zájem klientů o tyto doplňkové služby, ale i jejich náročnost. Stále častěji totiž požadují vyšší kvalitu dodávaných komponentů ke kuchyňským linkám a luxusnější provedení. V kurzu jsou tak například skleněné obklady, umělé nebo dokonce kamenné desky. Větší náročnost se odrazila i v průměrné ceně. Zatímco před deseti lety činila průměrná cena kuchyňského vybavení včetně kompletní realizace 170 tisíc korun, v loňském roce to bylo již 210 tisíc korun. Vybavení kuchyňskou linkou nebo i dalším nábytkem volí jak lidé, kteří chtějí byt pro vlastní bydlení, tak investoři, kteří tak mají byt bez práce připraven pro budoucí nájemníky. Ti kupují především malé byty o dispozici 1+kk a 2+kk a u takových se pak průměrná cena kuchyňské linky včetně veškeré instalace pohybuje kolem 100 tisíc korun. Naopak vůbec nejdražší kuchyni zařizovali specialisté kuchyňského studia Central Group v projektu Nademlejnská v Hloubětíně. Majitel nového rodinného bytu si zde objednal kuchyni celkem za 1,1 milionu korun. Nejdražší přitom byly spotřebiče, například jen za digestoř zaplatil 100 tisíc korun a ohřevná zásuvka na talíře stála dalších 54 tisíc.

„V poslední době vnímáme stále větší zájem o dodávky vybavení na klíč a v mnoha případech dokonce o kompletní zařízení celého bytu na míru. Služby jsme tedy rozšířili a začali lidem vybavovat také ložnice, obývací pokoje či šatny," dodala Tomášková. Jen v loňském roce Central Group takto kompletně zařizoval pro klienty hned několik desítek bytů. Trend zvyšujícího se zájmu o stěhování do plně zařízeného bytu na klíč je v posledních letech zřejmý."

19. 2. 2019 T. Z.: Central Group

 

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Design a domy budoucnosti na veletrhu Construma 2019

Design a domy budoucnosti na veletrhu Construma 2019, ilustrační foto

Mezinárodní veletrh Construma 2019 v maďarské Budapešti se zabývá výstavbou a domácími produkty pro stavebnictví.

Mezinárodní stavební veletrh MosBuild 2019

Mezinárodní stavební veletrh MosBuild, ilustrační foto

Veletrh v MoskvěMosBuild zaměřený na stavebnictví, dokončující a doplňkové materiály má velkou tradici a je na...

Prahu promění inovativní budova Nové Invalidovny se sochami Davida Černého

Prahu promění inovativní budova Nové Invalidovny se sochami Davida Černého, foto: trigema.cz

Připravovaná budova Nové Invalidovny, která v Praze 8 vyroste do tří let, v sobě propojí osobitou invenci umělce...

reklama reklama reklama
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
reklama