Ceny australských nemovitostí čelí nejdelšímu poklesu v desetiletích

Ceny australských domů klesly po dobu 11 po sobě jdoucích měsíců a pravděpodobně v říjnu opět poklesnou, a to na základě týdenních údajů zveřejněných společností CoreLogic počátkem tohoto týdne.

 

Současný útlum ukazuje jen málo známky oslabení, což vedlo k otázce, jak dlouho a jak velké bude nakonec. Australský tým ekonomů UBS si dlouho myslel, že ceny zůstanou pod tlakem po nějakou dobu. Vzhledem k těmto skutečnostem existuje riziko, že by půjčky na bydlení mohly klesnout až o 30 %. To by mohlo mít za následek, že růst úvěrů poklesne na nulu. Podle takového scénáře říká, že by také mohly poklesnout ceny domů více než jeho současné prognózy o 5 až 10 procent. Což by mohlo zhoršit pokles trhu s bydlením, zejména na trzích s vysokými hodnotami bydlení, jako jsou Sydney a Melbourne.

Společnost Tharenou tvrdí, že by to mohlo znamenat konec modelu "více vlastnického vlastnictví", ve kterém dlužníci využívali kapitálové zisky z existujících nemovitostí k zajištění finančních prostředků na nákup dodatečných investičních nemovitostí.

"Mnohem větší negativní dopad omezení DTI bude na" model "investorů, kteří kupují více nemovitostí.  To znamená, že domácnosti, dokonce i ti s nadprůměrnými příjmy, pravděpodobně budou v příštím roce pravděpodobně obtížněji investovat v případě, že existuje stávající hypotéka".

Přetrvávající pokles cen by mohl odradit dlužníky, zadržovat nákupy nemovitostí na základě toho, že nastanou další nevýhody. Minulý měsíc Paul Dales, Austrálie a hlavní ekonom Nového Zélandu v Capital Economics uvedl, že ceny by mohly klesat léta spíše než čtvrtletí nebo měsíce.

„Tento dlouhý, ale mírný pokles pravděpodobně povede k obezřetnosti domácností a vyhlídce na zpomalení hospodářského růstu," říká Dales.

Tento příběh se poprvé objevil v Business Insider.

28. 9. 2018, zdroj SMH

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Jak nejlépe zabezpečit byt proti zlodějům?

Jak nejlépe zabezpečit byt proti zlodějům, foto: NEXT

Odborník na zabezpečení Ivan Pavlíček ze společnosti NEXT odpovídá na nejčastější dotazy týkající se zabezpečení...

Skanska začíná druhou etapu rekonstrukce 8 kilometrů dálnice D11

ilustrační foto: Praha Press

Po zimní technologické přestávce zahájila Skanska 1. dubna 2019 druhou etapu plánované rekonstrukce osmikilometrového...

Chystáte se pořizovat domů nové osvětlení?

Chystáte se pořizovat domů nové osvětlení?, ilustrační foto: Praha Press

Určitě budete uvažovat o LED zdrojích. Pojďme se tedy společně podívat, jak je to s údaji na obalu například takové...

Vyvlastňování bytů v Praze?

Vyvlastňování bytů v Praze, ilustrační foto: Praha Press

Trestat majitele prázdných bytů vyšší daní je jen prvním krokem k jejich nucenému vyvlastnění.

reklama reklama
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
reklama