CzechTrade otevřel pobočku v čínském Kantonu

V rámci české delegace do Číny bylo v neděli 28. dubna 2019 podepsáno memorandum o zřízení zahraničního zastoupení agentury CzechTrade ve městě Kanton.

Kanton leží v jihočínské provincii Kuang-tung (Guangdong), která se nachází ve strategicky výhodné oblasti delty Perlové řeky. Vedení se ujal zkušený pracovník agentury Aleš Červinka, který deset let úspěšně řídil pobočku v Šanghaji a nyní zastává pozici regionálního ředitele v Číně.

Celá oblast delty Perlové řeky se nachází v příhodné blízkosti Hongkongu. Jedná se o region s největší hustotou městského obyvatelstva na světě a zároveň o centrum čínského ekonomického růstu. Toto takzvané „megacity" je považováno za jednu nejbohatších a nejrozvinutějších oblastí Číny. Zahrnuje 9 navzájem propojených velkoměst, která dohromady čítají téměř 60 milionů obyvatel.

Mezi nejdůležitější odvětví v regionu patří elektronický průmysl, logistika, chemický průmysl, biofarmacie, automobilový či stavební průmysl. Pro české exportéry se zde nacházejí příležitosti zejména na poli spotřebního zboží, potravin a nápojů. Ruku v ruce s rychlým rozvojem průmyslu se v oblasti zvětšuje i poptávka po ekologických řešeních, a tak mohou české firmy uspět i v oboru environmentálních technologií. Velké příležitosti do budoucna se nabízejí také v leteckém průmyslu, vyspělých technologiích z oblasti ICT, smart cities a dalších oblastech.

Vedle Kantonu CzechTrade podporuje české firmy na čínském trhu také prostřednictvím zastoupení v Šanghaji, Pekingu a Čcheng-tu (Chengdu).

„Všechny čtyři kanceláře poskytují kvalitní informační servis a individuální asistenční služby českým exportérům, kteří mají zájem proniknout se svými výrobky, technologiemi či službami na specifický čínský trh. Vždy se snažíme šít naše služby na míru podle přání našich klientů a pobočka v Kantonu nebude výjimkou," říká Aleš Červinka.

CzechTrade plánuje v Číně pokračovat v pořádání společných účastí na mezinárodních veletrzích a výstavách. Jednou z nejbližších je největší potravinářská výstava v jižní Číně IFE Guangzou 2019, která proběhne ve dnech 26. až 28. června. Za zmínku dále stojí největší technologická výstava China Hi-Tech Fair s datem konání od 13. do 17. listopadu. Seznam všech plánovaných akcí je dostupný na webových stránkách agentury CzechTrade.

30. 4. 2019; TZ: CzechTrade

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

ČNB pořádá v květnu další Research Open Day

ČNB pořádá v květnu další Research Open Day, foto: Praha Press

Česká národní banka pořádá 27. května 2019 každoroční setkání předních českých a zahraničních ekonomů...

Profesionál nevynechá UGOL ROSSII & MINING

Profesionál nevynechá UGOL ROSSII & MINING, foto: ugol-rossii.com

Veletrhy UGOL ROSSII & MINING - mezinárodní veletrh pro těžbu uhlí, přípravu a manipulaci s materiály, NEDRA ROSII...

Ceny vozidel stále rostou

Cenový index EY: Ceny vozidel stále rostou. Automobilky se snaží rozšiřovat nabídku, foto: Image by J W. from Pixabay

Cenový index EY: Ceny vozidel stále rostou. Automobilky se snaží rozšiřovat nabídku.

reklama reklama
reklama