Sektor logistiky ovládl Prahu, rok 2017 je již překonán

Transakce v sektoru logistiky letos ovládly pražský trh. Jen v první polovině roku 2018 se v tomto sektoru pronajalo o 24 % více než v celém roce 2017, konkrétně 226 600 m2. Ve stejném období činila celková realizovaná poptávka v Praze 408 000 m2, jedná se o meziroční nárůst o 56 %.

Vedle logistiky pak tvořila více než 90 000 m2 produkce a 76 000 m2 distribuce. Za největším novým pronájmem v sektoru logistiky v Praze stojí společnost cargo-partner ČR, která uzavřela nájemní smlouvu na 12 450 m2 nacházejících se v samostatně stojícím průmyslové budově v logistickém parku Logicor Prague Airport. Z nových prostor začnou operovat od začátku roku 2019. Pronájem prostor zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield.

„Praha hraje dlouhodobě prim v hledáčku nájemců díky svým nesporným výhodám. Konkrétně oblíbenost Prahy-západ tento rok výrazně stoupla, na příkladu firmy cargo-partner ČR lze vidět, že současní nájemci zde preferují zůstat i v případě jejich expanze. V posledních 3 letech se pohybovala neobsazenost v Praze-západ okolo 4%, na konci roku 2017 dosahovala až 5,25 %. V polovině letošního roku činí pouhých 1,5 %. Je tedy téměř dvojnásobně menší než celková neobsazenost v Praze," říká Ferdinand Hlobil, partner a vedoucí týmu pronájmu industriálních ploch v regionu CEE ve společnosti Cushman & Wakefield.

Celková realizovaná poptávka (tj. včetně prodloužení stávajících nájemních smluv) dosáhla v České republice v první polovině roku 2018 přibližně 733 600 m2. Meziročně se jedná o 14 % nárůst. Celková plocha moderních průmyslových prostor určených k pronájmu v České republice vzrostla v prvním pololetí roku 2018 na 7,37 milionů m2.

30. 10. 2018; TZ: Cushman & Wakefield

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Navzdory dotacím více než třetina vlaků Českých drah slouží přes 30 let

Navzdory dotacím více než třetina vlaků Českých drah slouží přes 30 let, foto: Praha Press

Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na peníze poskytované dopravcům na obnovu železničních kolejových vozidel...

Bude realizován vodní koridor Dunaj-Odra-Labe?

Foto: MD ČR

Vodní koridor Dunaj – Odra – Labe má šanci, studie potvrdila ekonomickou efektivitu projektu.

Hotely ve střední a východní Evropě zdražují

ilustrační foto

Průměrné ceny pokojů dosahují historického maxima, díky čemuž stoupají i výnosy investic.Vlastníci hotelů ve...

reklama reklama reklama reklama
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
reklama