Do Mariánských Lázní za pohybem na čerstvém vzduchu

Mariánské Lázně patří mezi nejvýstavnější lázeňská města v Evropě. Jsou druhými největšími českými lázněmi. Místo je proslulé velkým bohatstvím minerálních pramenů. Přímo v areálu jich vyvěrá 40 a v nejbližším okolí se vyskytuje téměř 100 pramenů.

Místní minerální vody se díky svému složení využívají k léčbě mnoha nemocí. Mají velký obsah oxidu uhličitého a minerálních solí, některé prameny obsahují železo. Studené prameny se používají na pitné kúry, ohřáté na teplotu 34 °C na revitalizující uhličité koupele. Kolonády a altány zastřešující vyvěrající prameny dotváří půvabný lázeňský vzhled.

Sportovní aktivity na čerstvém vzduchu

Čisté udržované město je položeno v širokém lesnatém údolí. Díky tomu patří zdejší ovzduší k nejlepšímu u nás. Pro návštěvníky lázní má i tato skutečnost vliv na radost z aktivního pohybu. Dopřávají si tedy nejen procedury relaxační nebo léčebné, ale mají možnost širokého sportovního vyžití díky kvalitní infrastruktuře. Sport a pohyb na čerstvém vzduchu je nejlepším dárkem, který můžeme dát sobě a svým blízkým. Láká vás výlet, turistika, běh, cyklistika nebo jen procházka?

Kilometry upravených cest umožňují množství pohybových aktivit.  Pěší turisté mají na výběr z mnoha stezek po městě, ale i v jeho okolí. Vyznavači nordic walking si Mariánské Lázně oblíbili pro možnost výběru tras s odstupňovanou zátěží. Je běžné, že v každou denní i večerní dobu potkáváte běžce. Více vás láká jízda na koni, golf nebo tanec? Mariánské Lázně nabízí vše v hojné míře a určitě vás nezklamou.

Cykloturistika

Mariánskými Lázněmi a v jejich okolí se můžete pohybovat bezpečně i na kole, které lze zapůjčit na mnoha místech. Díky dobře značeným trasám a perspektivním cílům se můžete potulovat okolím, ale také zamířit do vzdálenějších zajímavých lokalit. Lákavé jsou rozhledny, vzletná architektura nebo chráněné přírodní rezervace skryté v kopcovité krajině. Cyklistické výlety jsou zajímavé, cyklostezky přesně zmapované, vedou idylickou krajinou i kolem turistických zajímavostí.

Vydáte se do nedalekých Tří Seker, na Buchtál, do Michalových Hor, na Metternichovu cestu, k Medvědímu či Vlčímu prameni, nebo snad zamíříte ke Královu kameni, do Trstěnic, Bezdružic nebo snad ke Králi smrků? Milovníci cyklistiky si mohou vybrat z několika značených cyklotras různé délky i stupně obtížnosti. Od jara do podzimu tak můžete projíždět terénem, který vám bude vyhovovat.

SN

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Bude Letiště Istanbul největším letištěm světa?

Bude Letiště Istanbul největším letištěm světa?, foto: Stanislava Nopová

Turecko je velmocí, která má světu co nabídnout. Nejnověji je to nové letiště s oficiálním názvem Letiště...

Zámecká pouť Rudolfa Chotka v neděli 28. dubna

Zámecká pouť Rudolfa Chotka v neděli 28. dubna, foto: Stanislava Nopová

Na již tradiční jarní slavnosti v Národním zemědělském muzeu na zámku Kačina čekají malé i velké návštěvníky...

Zahrádkáři zamíří na prodejní výstavu do Loun

Ilustrační foto: Praha Press

Prodejní a kontraktační výstava jarních trendů zaměřená na úpravu a zařízení interiéru, exteriéru obydlí.

reklama
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
reklama