Dubaj City, fascinující kousek světa

Je těžké uvěřit, že toto živé město plné mrakodrapů bylo kdysi malou rybářskou vesnicí. Objev ropy v roce 1966 vše odstartoval. Mnoho se změnilo, přesto byla nastolena jemná rovnováha starého a nového řádu.

V této futuristické metropoli je citlivě zachován tradiční život i historické paralely. Dubaj je nesporně jednou z nejzajímavějších destinací světa. Můžete zde trávit čas na velkolepých plážích, surfovat na písku, jezdit na velbloudech, obdivovat mrakodrapy nebo třeba nakupovat v největších obchodních centrech světa. Dubaj se stále rozrůstá směrem do moře. Byly vybudovány zatím čtyři velkolepé umělé poloostrovy.

Čas k návštěvě

Vzhledem k denním teplotám je ideální čas k návštěvě Dubaje zhruba od konce listopadu do konce dubna. Letní teploty jsou extrémní. V červenci a srpnu teploty vrcholí, během dne přesahují 40 °C, v noci 30 °C.

Je dobré vědět, že v době ramadánu drží muslimové celý měsíc zvláštní půst. Doba ramadánu je každý rok jiná. V roce 2019 je ramadán od 6. května – do 4. června, v roce 2020 je od 24. dubna do 23. května. Většina restaurací a nočních klubů je obvykle uzavřena. Navíc jídlo, kouření, pití, žvýkání nebo pohoršování vyzývavým oblečením je na veřejnosti zakázáno.

Dubajská přeprava

Město má hustou dopravní síť, moderní silnice a dálnice. Hlavní tepnou celého města je osmi až dvanáctiproudá Sheikh Zayed Road, která vede celými SAE. Autobusová doprava se může pyšnit klimatizovanými zastávkami. Automatizovaná síť metra je nejdelším vlakovým systémem na světě, který neřídí člověk. K přepravě je běžné používat taxi. V Dubaji si můžete vybrat z několika druhů taxislužby. Všechny vozy oficiální taxislužby mají pískovou barvu s různě barevnou střechou. Jsou monitorovány městem, mají stejné ceny a standard služeb. Taxi typu "gold class" umožňuje navštívit většinu populárních čtvrti Dubaje. Existuje také speciální taxislužba pouze pro ženy. Půjčování vozidel není problém, cena benzínu je v přepočtu pod 10 Kč.

Zábava, nákupy, sport

V Dubaji můžete spatřit nejvyšší stavbu na světě s názvem Burj Khalifa, která je vysoká 828 metrů. Prohlídka prvních sedmi podlaží je pro turisty zdarma, když půjdete dál, budete muset zaplatit. Nesmíme zapomenout na velkolepou Grand Prix, na pověstnou pláž Jumeirah. Zdejší Aquapark, podvodní zoo i Dolphin Bay ocení rodiny s dětmi. Rozhodně zaujmou uměle vytvořené ostrovy nebo Marina Yacht Club. Sedmihvězdičkový hotel Burj Al Arab ve tvaru plachetnice patří k nejluxusnějším na světě.

V Dubaji se skvěle nakupuje, sehnat můžete cokoliv. Pověstné jsou obchody se šperky a zlatem, které je zde relativně levné. Milovníci nakupování zcela jistě nevynechají největší nákupní centrum na světě Dubai Mall, kde je na 1200 obchodů.

K oblíbeným sportům patří sandboarding, tedy surfování na písku, jízda na velbloudech, ale také bruslení či lyžování na sněhu v klimatizované hale.

Prohlídku města můžete absolvovat autem, městskou dopravou, vyhlídkovým letem letadlem, balónem nebo helikoptérou. Z Prahy je nejlepší letět s leteckou společností Emirates, která je čtvrtá nejlepší na světě.

 

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Do Mariánských Lázní za pohybem na čerstvém vzduchu

Foto: Mariánské Lázně, MÚ

Mariánské Lázně patří mezi nejvýstavnější lázeňská města v Evropě. Jsou druhými největšími českými...

Zahrádkáři zamíří na prodejní výstavu do Loun

Ilustrační foto: Praha Press

Prodejní a kontraktační výstava jarních trendů zaměřená na úpravu a zařízení interiéru, exteriéru obydlí.

Výstava v Lounech: Není vejce jako Vejce

Výstava v Lounech: Není vejce jako Vejce

Jarní symbolika plodnosti a zrození života, porovnání ptačích nebo třeba pštrosích vajec, a další zajímavosti...

Otevření sezóny 2019 na zámku Karlova Koruna

Otevření sezóny 2019 na zámku Karlova Koruna

Účastněte se otevření sezóny 2019 v malebném barokním zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, který otevírá...

reklama reklama
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
reklama