Jihokorejské hlavní město Soul patří mezi nejmodernější a nejdražší města na světě

Nabízí k návštěvě mnoho historických pamětihodností, je plné zajímavých možností, jak strávit volný čas včetně atraktivního nakupování a ochutnávání vynikající gastronomie.

Žije zde přes 10 milionů obyvatel, v přilehlém okolí Soulu přes 24 milionů, což z něj činí po Tokiu druhé nejlidnatější město na světě.

Počasí vhodné k návštěvě

Zdejší klima je hodnoceno jako mírné, kontinentální. Nejlepší čas na návštěvu Soulu je během teplého počasí mezi létem a časným podzimem. Duben nebo září jsou nejlepšími měsíci pro prohlídku památek. Zima je vhodná, pokud se chystáte na dobrodružství v přírodě nebo lyžování.

Doprava

Doprava patří mezi nejlepší na světě. V Soulu máte možnost výběru z tramvajových linek, autobusu, metra, rychlovlaků i taxi. Nejrychlejším způsobem, jak se dostat do Soulu, je železniční expresní vlak KTX. Metro s délkou 406 km je 3. nejdelším na světě., přepraví více než 8 milionů lidí denně. (Pražské metro 59,4 kilometru). Autobusy jsou rozlišeny podle barev, dle rozdílu rychlosti a vzdáleností dojezdu. Pronájem auta není problém. Cesta po řece Hangang River Ferry Cruise je nádherný způsob, jak si vychutnat panoráma města.

Soul nabízí mnoho možností jak strávit čas návštěvy

Čtvrť Mjong-dong  (jasné město) je oblíbenou volbou turistů, je považován za centrum nakupování a módy, ale najdete zde i galerie, kina a zábavní podniky. Mjong-dong  má skvělá nákupní střediska, několik obchodních domů, které jsou považovány za nejlepší v Koreji, atraktivní restaurace s místní i západní kuchyní, čeká na vás i čilý noční život.

Čtvrť Gangnam se proslavila díky skladbě Gangnam Style. Jednou z nejlepších oblastí v Gangnamu je Garosugil. Najdete tady řemeslné kavárny, umělecké galerie, maloobchodní prodejny.

Čtvrť Insadong byla domovem elitních šlechtických rodů. Najdete zde tradiční domy, korejské umělecké galerie, módní butiky, majestátní paláce a čajovny.

Další místa k návštěvě

YTN Seoul Tower neboli Namsan Tower je ikonický mrakodrap, měří 236 metrů. Na poslední vyhlídkové plošině se nachází otočná restaurace, kde můžete zažít úchvatný výhled na město.

Everland  největší zábavní park v Koreji nebo Lotte World skvělý zábavní park pro děti.

TeamLab World Soul je exotické muzeum umění, zaměřené na tanec a technologie. Muzeum umění, s podtitulem: „učit se a hrát!", který byl vytvořen pro dospělé a děti.

Kjonbokun neboli palác Gyeongbokgung jeden z nejstarších a nejkrásnějších starobylých královských paláců.

Za zmínku stojí také svatyně Čongmjo a další památky chráněné UNESCEM.

Nakupování

Na trhu Dongdaemun najdete 26 nákupních center, která nabízejí přibližně 50 000 různých výrobců a 30 000 specializovaných obchodů, kde si můžete koupit nejmódnější tkaniny.

Namdaemun Market je nejstarším trhem v Koreji. Má na 10 200 obchodů. Najdete vše, co potřebujete, od oblečení ke kuchyňskému a elektronickému vybavení.

Insadong je místo, kde najdete kromě paláců také tradiční suvenýry, umělecká díla, čaj, keramika či papírenské zboží.

Potraviny a nápoje

Pokud byste chtěli zkusit korejské grilované pokrmy, nejlepší možností je Wang Bi Jib a Gangnam's Sutbul Mapo Galbi. Máte také k dispozici pouliční stánky, kde můžete mít kuřecí špízy a vepřový pupek.

Mezi nejvyhlášenější nápoje v Soulu patří Bokbunjaju, korejská specialita víno vyrobené z korejských černých malin. Korejci věří, že toto mírně sladké víno je afrodisiakum, podporuje mužskou sexualitu a výdrž.  Soju, známá korejská vodka. V Koreji se vyrábí více než 40 druhů vodky a 200 vín.

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Bude Letiště Istanbul největším letištěm světa?

Bude Letiště Istanbul největším letištěm světa?, foto: Stanislava Nopová

Turecko je velmocí, která má světu co nabídnout. Nejnověji je to nové letiště s oficiálním názvem Letiště...

Zámecká pouť Rudolfa Chotka v neděli 28. dubna

Zámecká pouť Rudolfa Chotka v neděli 28. dubna, foto: Stanislava Nopová

Na již tradiční jarní slavnosti v Národním zemědělském muzeu na zámku Kačina čekají malé i velké návštěvníky...

Do Mariánských Lázní za pohybem na čerstvém vzduchu

Foto: Mariánské Lázně, MÚ

Mariánské Lázně patří mezi nejvýstavnější lázeňská města v Evropě. Jsou druhými největšími českými...

Zahrádkáři zamíří na prodejní výstavu do Loun

Ilustrační foto: Praha Press

Prodejní a kontraktační výstava jarních trendů zaměřená na úpravu a zařízení interiéru, exteriéru obydlí.

reklama
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
reklama