Kouzelné Mariánské Lázně na zimu neusínají

Mariánské Lázně patří mezi nejvýstavnější lázeňská města v Evropě. Mají zajímavou architekturu, udržované parky a největší množství léčivých pramenů u nás. Romantická a uklidňující nálada Mariánských Lázní uhranula mnoho lidí, kteří se sem rádi vracejí.

Město je ideální k nenáročným procházkám a pro milovníky turistiky a cykloturistiky je v okolí dostatek zajímavých míst, kam lze zamířit. Historická část města Mariánské Lázně je protkána mnoha parky a klidovými zónami. Po celý rok jsou v nabídce zajímavé kulturní pořady. Stačí jen sledovat aktuální nabídku a nikdo nebude zklamán. Parky a lesy se mezi budovami prolínají a vytvářejí pocit, že vlastně nejste ve městě, ale v přírodě. Protékající Úšovický potok jenom dotváří tuto oázu klidu a oddechu.

Jedinečné minerální léčivé prameny

Mariánské lázně jsou naše druhé největší lázně a jejich bohatství minerálních pramenů dává záruku, že město ještě dlouho bude útočištěm návštěvníků toužících po lepším zdraví. Přímo v areálu vyvěrá 40 a v okolí kolem 100 pramenů bohatých na obsah oxidu uhličitého a minerálních solí, některé prameny obsahují železo. Minerální vody se využívají k léčbě mnoha nemocí.

Mariánské Lázně, sport a pohybové aktivity

Mnoho návštěvníků okouzlí prostředí města, ale ještě více jsou překvapeni možnostmi celoročního sportovního vyžití. Zima přivítá běžkaře s otevřenou náručí. Udržované běžkařské trasy jsou všude v okolí. Dospělí i děti nadšeně vítají možnost zalyžovat si ve městě ve SKI Areálu Mariánky. Sáňkovat se dá kousek od hotelů. Fitness a wellness centra s bazény lákají k aktivnímu odpočinku i relaxaci.

Relaxace a luxus v Mariánských Lázních

Aktivně se zotavit a intenzivně zregenerovat je příjemné v jednom z nejkrásnějších lázeňských měst v Evropě. Již králové a umělci si dopřávali blahodárně působící léčbu v západočeském lázeňském ráji v Mariánských Lázních. Nechte se i vy okouzlit krásnou přírodou a historickou atmosférou lázní. Elegantní Hotel Grand MedSpa Marienbad ****nabízí vynikající kombinaci osvědčené a uznávané lázeňské tradice i moderní wellness nabídky pro cílenou regeneraci a odpočinek. Acquapura Spa, svět pohody na více než 2500 m2 s vnitřním a venkovním bazénem, zve k požitku. Přírodní léčivá síla minerálního pramene „Alexandra'' nabízí nejlepší podmínky, jak darovat tělu novou sílu. V přilehlé přírodní rezervaci Slavkovského lesa nepřijdou zkrátka ani milovníci sportu a pohybu. Vnitřní rovnováhu přinášejí přírodní léčivé prameny i tradiční česká kuchyně v podání hotelových profesionálů. www.falkensteiner.com

Stanislava Nopová

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Navštivte Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech

Navštivte Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech. Foto: Jiří Strašek

Obrazy zimy ve výtvarném umění 19. – 21. století. Zima. Období úzkosti, strachu o přežití, ale i odpočinku po...

Audi, Airbus a Italdesign testují koncept pro leteckou taxislužbu

Audi, Airbus a Italdesign testují koncept pro leteckou taxislužbu, foto: Porsche Česká republika s.r.o.

Audi, Airbus a Italdesign poprvé představili létající a jezdící prototyp dopravního prostředku "Pop.Up Next" na...

Příjezdy zahraničních i domácích turistů vzrostly

Příjezdy zahraničních i domácích turistů vzrostly, foto Praha Press

Během prvních tří čtvrtletí roku 2018 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v Česku celkem 8,1 milionu...

reklama reklama
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
reklama
reklama