Návštěva Bangkoku je nejlepší od prosince do února

Hlavní město Thajska je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě.  Jeho oficiální thajské jméno je Krung Thep, což znamená: „Město andělů", kde dle místní pověsti žije nesmrtelné božstvo.

Zaujmou vás rozlehlé královské paláce, můžete spatřit téměř 500 chrámů. Ale ani tady se čas nezastavil. Moderní panorama mrakodrapů a visutých mostů fascinuje nejednoho turistu. Bangkok je po Londýně a Paříži třetí nejnavštěvovanější město na světě. Ročně jej navštíví na 12 milionů turistů.

Nejlepší čas na návštěvu

Thajsko je pod vlivem monzunového systému. Období dešťů trvá od května do listopadu. Proto pokud plánujete cestu do Bangkoku, je výhodnější období sucha od prosince do února. Březen až červen je poměrně horko. Z toho vyplývá potřeba ochrany před slunečním zářením. Nezbytné jsou brýle i pokrývka hlavy, doporučuje se nosit dlouhé bavlněné kalhoty a dlouhé rukávy. Výběr klimatizovaného pokoje při ubytování je téměř nutností.

Doprava

Nejlepší způsob, jak se dostat do Bangkoku, je použití vlaku BTS Sky Train nebo chcete-li si vychutnat chladnou říční vánek, můžete si cestovat po řece na Chao Phraya Express. Můžete také využít taxi a Tuks-Tuks. Nejdelší ulice na světě se jmenuje Sukhumit Road a patří mezi nejmodernější oblasti v Bangkoku. Délka silnice je úctyhodných 400 km, táhne se podél východního pobřeží Thajska, lemuje ji BTS moderní nadzemní rychlodráha. Přestože je doprava hustá a pestrá, pro turistu jsou nepříjemné neustálé zácpy a často i smog.

Turisticky atraktivní místa

Největší stavbou je bezesporu Chakri Maha Prasad (česky Trůnní sál Chakri), který sloužil jako rezidence královské rodiny. Součástí paláce je i chrám Wat Phra Kaeo, kde se nachází pověstná smaragdová soška Buddhy. Množství paláců a zámků jako jsou Vimanmek Royal Teak, sál Ananta Samakhom Throne Hall, Dusit nebo nejznámější chám Wat Arun vyzývají k návštěvě, jsou součástí mnoha turistických pobídek a informačních materiálů. Do některých chrámů vás bez vhodného oblečení a obutí nevpustí. Upozorníme vás na Lékařské muzeum Siriraj, kde najdete nejbizarnější artefakty, nebo Umění v ráji, kde můžete získat zábavné fotky v 3D kresbě, která vám dávají pocit, že jste součástí okolní scenérie. Z mrakodrapů je nejznámější a nejvyšší ve městě Baiyoke Tower II., který má 85 podlaží, měří 304 metrů. Je také nejvyšším hotelem v jihovýchodní Asii. Na 84. podlaží najdeme krásnou otočnou vyhlídku s rozsahem 360°, nazývanou Nebeská cesta.

Nakupování

Thajsko je pověstné výhodnými cenami za nákupy i služby. Na tržišti je běžné o konečné ceně smlouvat. Bangkok má mnoho tržišť, nejznámější je otevřený trh s názvem Chatuchak Weekend Market. Je to jeden z největších trhů na světě, neboť pokrývá plochu o rozloze 35 akrů a má více než 8 tisíc stánků. Tento obrovský trh má právě to, co hledáte. Zde si můžete koupit téměř vše, co potřebujete. Od oblečení, nábytku, domácího oblečení, jídla, rostlin a dokonce i zvířat. Můžete také navštívit čínskou čtvrť a nakupovat v Siam Paragon, MBK, Central World či Siam Discovery Centre.

Gastronomie

Thajská kuchyně je vynikající, ale pokud nejste zvyklí na příliš pikantní jídla, pak to může být pro někoho výzva, avšak někdy nejsou kořeněná jídla považována za nevhodná ke konzumaci. Hlavním jídlem je pro Thajce večeře. Je tvořena mnoha malými chody. Hlavní chod sestává z kuřecího nebo vepřového masa, rýže, ryb, či mořských plodů. Mezi oblíbené pokrmy, které najdete v Bangkoku ke koupi, patří kari, polévka thajská, vepřová nebo kuřecí. Pokud máte rádi dezert, musíte zkusit Sticky Rice Mango. Dokonalá pohoda je při večeři na lodi, kdy můžete vidět Bangkok a jeho panoramata, současně si vychutnat skvělé jídlo, nápoje i hudbu v uvolněné atmosféře.

 

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Dovolená zážitková, nebo odpočinková v lázních Lipót

Termální a zážitkové lázně & Kemp Lipót****

Jaká je pro vás nejlepší dovolená? Odpočinek, nebo divoká jízda na tobogánu a adrenalin? V luxusních maďarských...

Po NEPÁLU netradičně

Po NEPÁLU netradičně, ilustrační foto

Česko-nepálský spolek ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně pořádá až do 24. února 2019 další ročník...

Správa NP Šumava slaví světový den mokřadů

Správa NP Šumava slaví světový den mokřadů, foto: NP Šumava

Mokřady jsou jedním z nejvíce ohrožených ekosystémů naší planety. Celosvětově byla jejich rozloha kvůli působení...

Hrady a zámky navštívilo v roce 2018 5,5 milionu lidí

Hrady a zámky navštívilo v roce 2018 5,5 milionu lidí, foto: Praha Press

Hrady a zámky ve správě Národního památkového ústavu přilákaly v roce 2018 5,5 milionu návštěvníků. Nejnavštěvovanějšími...

reklama reklama
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
reklama