Změna životního stylu je nutná!

Češi se málo hýbou a následkem toho trpí více jak polovina populace nadváhou či obezitou. Při kombinaci s nevhodnou stravou a jejím nadměrným množstvím, a mimo jiné i s kouřením a stresem, dochází ke stále většímu výskytu civilizačních nemocí. Je nutné změnit životní styl!

Civilizační choroby jsou v Anglii také nazývány nemocemi z blahobytu. Jak výstižné! Bez dostatku pohybu tělo není schopno dokonale zpracovávat potravu. Následkem toho se v organizmu hromadí radikály, jejichž množství vede k mnoha nemocem. Za civilizační choroby jsou označovány kromě rakoviny, infarkt myokardu, ateroskleróza, cévní mozková příhoda, hypertenze, diabetes mellitus - kterou u nás trpí 8% obyvatel, revmatické nemoci, osteoporóza, chronický únavový syndrom, zácpa, syndrom vyhoření, deprese, předčasné porody a potraty, Alzheimerova choroba.

Rizikové faktory v nastavení priorit

Je paradoxem, že uspěchaný moderní život, který nám technikou umožňuje mnohá ulehčení, vede ke zvyšování tempa s důrazem na psychiku, na extrémní touhu vlastnit, vyrovnat se druhým, k sebezničující nezdravé soutěživosti. Jakékoliv zdravotní potíže jsou potlačovány léky, které si často lidé ordinují sami. Nejedná se o skutečnou potřebu, ale o preventivní užívání léků bez znalosti původu obtíží. Následná závislost na lécích je jen další komplikací nesprávných každodenních priorit.

Absence pohybu zabíjí

Pohyb pomáhá zlepšovat krevní oběh, reguluje krevní tlak, klesá hladina krevního cukru. Pravidelný pohyb v trvání minimálně půl hodiny denně zvyšuje výkonnost imunitního systému. Pohyb navíc odstraňuje psychickou únavu. Je zajímavé, že i lidé bez nadváhy, kteří se neradi hýbou, zvyšují riziko zdravotních problémů až dvojnásobně.

Nedostatek pohybu u dětí je alarmující

Více jak polovina českých dětí trpí nedostatkem pohybu. Navyšuje se počet dětí s nadváhou, obezitou a dalšími zdravotními komplikacemi. Podle zjištění lékařů zvyšuje obezita v dětství předčasné úmrtí v dospělosti až o 80%.

Začněte s pohybem

Někdy postačí, když začnete s pravidelnými svižnými procházkami. Po nějakém čase zjistíte, že se vám zvětšuje fyzická kondice. Využívejte možnost jít si zaplavat. Plavání je ideálním sportem, vede k celkovému posílení těla, ke zvýšení kapacity plic, navozuje správné dýchání, ovlivňuje peristaltiku střev. Jízda na kole je možná módní záležitostí, ale bezesporu výborným doplněním pohybových aktivit.

12. 3. 2018 S.N.

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Objevte kouzlo květin v krásném prostředí města Kroměříže

Objevte kouzlo květin v krásném prostředí města Kroměříže

Tradiční letní výstava Kouzlo historie, FLORIA Léto, Kroměříž jespojená s prodejem rostlin a potřeb zahradničení.

Mezinárodní festival tetování v Německu poběží už po dvacáté osmé

Mezinárodní festival tetování v Německu poběží už po dvacáté osmé

INTERNATIONAL TATTOO - CONVENTION Berlín 2018, vznikl, aby přiblížil tetování jako umění.

Na Světové výstavě poštovních známek PRAGA 2018 spatříte mnoho exponátů z 67 zemí

Na Světové výstavě poštovních známek PRAGA 2018 spatříte mnoho exponátů z 67 zemí

PRAGA 2018 je specializovaná Světová výstava poštovních známek.

Nový 2019 Jeep Renegade

Nový 2019 Jeep Renegade, foto: Fiat Chrysler Automobiles N.V.

Nový Reenegade se může pochlubit výraznějším vzhledem, který zahrnuje přepracovanou přední část a nezaměnitelné...

reklama reklama reklama