Myslivecká výstava promění kroměřížské výstaviště v království přírody

Výstavišti Kroměříž bude o víkendu 13. a 14. dubna patřit již šestému ročníku prodejní výstavy MYSLIVOST A PŘÍRODA.

Milovníci přírody se mohou těšit na stovky vzácných trofejí, unikátní přednášku odborníka na srnčí zvěř Pavla Scherera, velkolepou expozici africké zvěře, jarní svod psů loveckých plemen, sokolníky, soutěž o nejlepší zvěřinový guláš, nebo na sobotní burzu mysliveckých a rybářských potřeb.

„Druhý dubnový víkend budou v prostorách výstaviště ke zhlédnutí stovky kusů srnčí, dančí, mufloní i jelení zvěře v rámci tradiční chovatelské přehlídky trofejí zvěře ulovené v okrese Kroměříž v roce 2018. Pro milovníky psů je na sobotu připraven jarní svod loveckých plemen a tím sobotní program nekončí. Program výstavy pokračuje zajímanou přednáškou jednoho z největších odborníků na chov srnčí zvěře Pavla Scherera na téma Chov srnčí zvěře v teorii a praxi," říká manažerka výstavy Andrea Majdová.

Letošní výstava Myslivost a příroda nabídne návštěvníkům i unikátní sbírku trofejí ryb, či ohromující expozici zvěře ulovené v Africe. Představí se i sokolníci se svými svěřenci, trubači a zástupci Českomoravské myslivecké jednoty, kteří pro nejmenší návštěvníky májí připraveny nejrůznější zajímavé poznávací soutěže týkající se přírody a zvířat v ní žijících. Návštěvníkům výstavy bude předvedena raritní sbírka entomologa Jiřího Stavinohy z Kroměříže s více než sedmdesátiletou historií. Ke zhlédnutí budou největší brouci Afriky rodu Goliathus, největší tesaříci Asie a Brazílie a zlatohlávci a chrousti z celého světa. Součástí výstavy budou i desítky prodejních stánků se vším, co potřebujete do lesa, přírody, na hory, či k vodě.

Řezbářské umění budou v průběhu celého víkendu předvádět nadaní studenti Střední školy nábytkářské a obchodní z Bystřice pod Hostýnem, kteří předvedou svou zručnost při výrobě dalších postav do unikátního Floria betlému. V rámci výstavy Myslivost a příroda budou také ke zhlédnutí nejlepší výtvarné práce žáků kroměřížských základních škol na téma „Zvířecí mláďátka".

K výstavě neodmyslitelně patří i pestrá gastronomie, která návštěvníkům v hojném množství stánků s občerstvením nabídne nejrůznější pochoutky nejen ze zvěřiny a ryb. Součástí je již tradiční soutěž amatérských i profesionálních kuchařských týmů „O nejlepší zvěřinový guláš", která proběhne v neděli. K výbornému jídlu bude podáván speciální ležák zelený Hubert.

Po loňském úspěchu i letos bude v provozu venkovní laserová střelnice na letící terč, která simuluje skutečnou brokovou střelbu. Děti i dospělí se mohou zapojit do soutěže o nejlepšího střelce. Trénovat přesnou mušku budou moci návštěvníci i u lukostřeleckého stanoviště.

Připraven je pro návštěvníky také bohatý doprovodný program v podobě hudebních vystoupení.

8. 4. 2019, TZ: Výstaviště Kroměříž

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Podívejte se do Indie očima českých sklářů

Podívejte se do Indie očima českých sklářů, ilustrační foto

Výstava Cesta do Indie v Muzeu skla v Jablonci nad Nisou je ukázkou špičkové práce českých sklářů, kteří si...

VIENNA SPORTS WORLD 2019

VIENNA SPORTS WORLD 2019

Zajímá vás veletrh nebo maraton ve Vídni? Mezinárodním veletrh Vienna Sports World 2019 je sportovní, volnočasový,...

Litevská Riga přivítá milovníky sportovních vozů

Litevská Riga, ilustrační foto

Mezinárodní automobilová výstava AUTOEXOTICA2019 v litevské Rize, je ve východní Evropě nejznámější a nejnavštěvovanější...

reklama reklama reklama
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
reklama