Zdravý životní styl? Letos nezačneme s dietou.

Pokud se statistiky nemýlí, začátkem roku si slibuje zhubnout až 70% populace.

Novoroční předsevzetí jsou různá, jedním z oblíbených je hned po opulentních dnech začít omezovat přísun oblíbených potravin. Těžko se na ta slova dívá, natož dodržet něco, s čím bytostně nesouhlasíme – většinou, je nanejvýš jednodenní záležitostí. Nejčastěji jsou úspěšní ti, kteří svému cíli věří, k tomu však není třeba žádné předsevzetí.

Zdravý rozum nepotřebuje nutričního specialistu

Dobrý úmysl dotáhnout do konce svůj cíl umožní trochu větší sebekritika například u nakupování. Nakupování je zábava. Určitě se občas podíváte, co si vybrali lidé, jejichž nákup se pohybuje vedle vašeho na pásu k pokladně a někdy se u toho i v duchu zasmějete. Dokážete snadno zhodnotit, že množství a často nesmyslné „laskominy" jsou nejen zbytečné, ale také zdraví neprospívající. Už naše babičky si nákup psaly, byť to bylo z ekonomických důvodů a nejen proto, aby na něco nezapomněly. Napsat si a dodržet skladbu potravin v rámci zdravých cílů, tím se dá začít.

Pohyb je život. Je nudné stále číst o tom, že se máme více hýbat. To přece ví každý. Jak ale začít jinak než obvykle? Nemusíte platit vstupné do fitcentra, když jste tam nikdy nebyli. Nebudete se pachtit při běhu, když běháte neradi. Neutratíte za plavky, když se vám protiví plavecké souboje o trochu místa v chlorované vodě místního bazénu. Nepotřebujete speciální módní úbor.

Jedinou vaší investicí může být čas na svižnou procházku. Obyčejnou chůzí spálíte až 600 kalorií. Při chůzi můžete pohybovat pažemi, zatahovat břicho, hýždě, cíleně dýchat do horní nebo dolní části plic. Přirozený aktivní pohyb vám dá zapomenout na stres, pomůže s tvarováním těla a při dodržení cíle, že celý rok vydržíte s několika procházkami v týdnu, dočkáte se i snížení váhy. Samozřejmě, když si po procházce nepůjdete na „jedno" a nepřidáte další večeři. Přeji, ať vám v tomto roce vaše cíle vyjdou. Stanislava Nopová

Komentáře

K článku bylo přidáno 2 komentáře.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Pecháček 3.1.2018 10:42

Hlavní je, že v článku není další pitomá dieta.To mě potěšilo.

Andrea m. 3.1.2018 10:27

Bez předsevzetí, že zhubnu se neobejde žádný začátek roku.Jdu na procházku.

Na brněnském výstavišti proběhnou tradiční veletrhy KABO & STYL

Na brněnském výstavišti proběhnou tradiční veletrhy KABO & STYL, foto Veletrhy Brno, a.s.

Veletrhy módy KABO & STYL jsou obchodním vrcholem pro komerční sféru módního průmyslu České republiky a Evropy.

Vydejte se do Vídně na ples Johann Strauss Ball

Vydejte se do Vídně na ples Johann Strauss Ball. Foto © Sound of Vienna

V místech Kursalonu Vídeňského Městského parku, kde v minulosti bratři Straussové slavili své velké úspěchy,...

Jilemnická padesátka přivítá závodníky po jedenácté

Foto ČKS SKI Jilemnice

Veřejný závod běžkařů Jilemnická padesátka láká každý rok velké množství závodníků nejrůznějšího věku.

reklama reklama reklama