DPP zvítězil v soudním sporu

Společnost euroAWK musí do měsíce vyklidit reklamní prostory v metru.

Dopravní podnik hl. m. Prahy zaznamenal důležitý úspěch v soudním sporu se společností euroAWK, které dříve pronajímal plochy pro instalaci city light vitrín v metru. Po více než čtyřech letech soudního řízení pravomocně rozhodl Městský soud v Praze, že euroAWK musí z prostor metra odstranit všechny city light vitríny.

„Naše úsilí o zvýšení výnosů pro DPP z pronájmu reklamních ploch se vyplácí. Společnost euroAWK bude muset do měsíce po doručení rozsudku odklidit city light vitríny z prostor pražského metra. Verdikt Městského soudu je pomyslnou tečkou ve sporu, který s euroAWK vedeme od roku 2014," říká Martin Gillar, generální ředitel a předseda představenstva DPP.

DPP letos na jaře uskutečnil dvoukolové poptávkové řízení na pronájem těchto ploch v pražském metru, které byly doposud neoprávněně užívány euroAWK. Přihlásilo se do něj devět uchazečů včetně euroAWK. Vítězem poptávkového řízení se stala společnost BigBoard, která nabídla více než čtyřnásobně vyšší cenu za  pronájem ploch. Zatímco euroAWK platila za místo pro provozování jedné CLV zhruba 9 200 korun ročně, BigBoard nabídl částku 38 563 korun. Za pronájem stejných míst tak DPP díky poptávkovému řízení získá přes 35 milionů korun ročně více, než doposud dostával od euroAWK.

Rozsudek Městského soudu v Praze potvrdil verdikt Obvodního soudu pro Prahu 10 z loňského prosince, proti kterému se společnost euroAWK odvolala. Pro  euroAWK procesní neúspěch znamená povinnost vyklidit více než 1 200 míst ve lhůtě 1 měsíce od doručení písemného vyhotovení rozsudku. Proti rozhodnutí odvolacího soudu se již nelze dále odvolat.

DPP za poslední dva roky úspěšně vysoutěžil v otevřených tendrech několikanásobně výhodnější podmínky pro pronájem části svých reklamních ploch. Do budoucna proto DPP hodlá v této úspěšné praxi pokračovat a vypisovat výběrová řízení na další reklamní plochy.

27. 11. 2018; TZ: DPP

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Galerie Tančící dům připomíná doby nedávno minulé

Galerie Tančící dům připomíná doby nedávno minulé, ilustrační foto

Výstava Retro zima za „socíku" v Galerii Tančící dům návštěvníky přenese do sváteční zimní nálady.

Velvyslanectví Spojených států amerických hledá pracovníky ostrahy

Velvyslanectví Spojených států amerických hledá nové pracovníky, foto Velvyslanectví Spojených států amerických

Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze hledá nové pracovníky na pozice Guard od 26 800 Kč měsíčně...

Bonjour, Monsieur Gauguin, vítáme v Praze

Bonjour, Monsieur Gauguin, vítáme v Praze, foto: Stanislava Nopová, obraz Toyen

Bonjour, Monsieur Gauguin: Čeští umělci v Bretani 1850–1950. Bretaň v jedinečném ztvárnění českých výtvarných...

Zažij Balkán na Andělu

Zažij Balkán na Andělu, ilustrační foto

Tradiční kuchyně balkánských zemí můžete ochutnat a inspirovat se pro své vaření doma.

reklama reklama
reklama
reklama