Invalidovna se otevírá kultuře

V úterý 7. května 2019 byl v karlínské Invalidovně zahájen projekt s názvem Invalidovna Open, jehož cílem bude během následujícího půl roku oživit barokní areál kulturními a společenskými aktivitami.

Za projektem Invalidovna Open stojí spolek Iniciativa pro Invalidovnu, jemuž Národní památkový ústav dočasně zapůjčil západní křídlo budovy. To se během následujících šesti měsíců rozezní hudebními, divadelními a tanečními představeními, budou se zde konat přednášky, besedy, diskuze, workshopy a mnoho dalšího. Pražská Invalidovna vznikala v letech 1731–1737 podle projektu významného architekta českého baroka Kiliána Ignáce Dientzenhofera jako útulek pro válečné vysloužilce a jejich rodiny.

„Vzhledem k tomu, že samotné přípravy plánů rekonstrukce potrvají několik let, tak se NPÚ rozhodl podpořit myšlenku dočasného využití části Invalidovny a zapůjčit západní část budovy a přilehlou zahradu spolku Iniciativa pro Invalidovnu, který bude koordinovat postupné naplnění Invalidovny kulturně společenskými aktivitami. Společně věříme, že se oživení Invalidovny podaří a Invalidovna se stane živoucím srdcem Karlína sloužící široké veřejnosti," dodává předsedkyně Iniciativy Ludmila Vacková.

8. 5. 2019; TZ: NPÚ

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Czech Darts Open 2019 bude poprvé v Praze

Czech Darts Open 2019 bude poprvé v Praze

Letos v červnu bude Evropský šampionát profesionálních hráčů šipek poprvé v Praze.

Pojďte na zmrzlinu!

Pojďte na zmrzlinu!

Prague Ice Cream Festival je unikátní svátek všech milovníků zmrzliny.

Pražské Quadriennale 2019

Pražské Quadriennale 2019, ilustrační foto

Mezinárodní přehlídka divadla a scénografie Pražské Quadriennale 2019 se po 12 letech vrátí do prostoru Výstaviště,...

Kdo by se tak staral, co na to společnost!

Jan Bidlas, David Matásek, Jana Stryková, Kateřina Winterová, Vladimír Javorský, Martin Belianský, Jiří Suchý z Tábora, Foto: Patrik Borecký

Na repertoár Národního divadla, tentokrát na jeviště Stavovského divadla, se vrací Misantrop po více než třiceti...

reklama