Na mimořádné události jsme dobře připraveni

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy ubezpečuje všechny obyvatele a návštěvníky hlavního města, že je připravená poskytnout veškerou náležitou péči pacientům při všech mimořádných událostech, které by se mohly v Praze v současnosti odehrát.

Potvrzují to i tři perfektně zvládnutá hromadná neštěstí, ke kterým došlo krátce po sobě v uplynulých měsících. Rozšiřování výjezdových základen a posilování personálu, vyplývající z nedávno schválené koncepce rozvoje ZZS HMP, je součástí dlouhodobého strategického plánu a není bezprostřední reakcí na nedostatek posádek či techniky.

„Plánované rozšiřování sítě základen a zvyšování početních stavů v příštích letech neznamená, že by pražská záchranka nedokázala v současné době účinně pomoci při mimořádné události. Zároveň ale reagujeme na měnící se prostředí, ve kterém působíme, ať už jde o rozrůstající se metropoli, zhoršující se průjezdnost některých částí Prahy či globální bezpečností situaci. Abychom i v budoucnu zachovali naše mimořádně dobré dojezdové časy a budovali personální rezervy, musíme zvýšit počet základen i zaměstnanců. Tyto změny nelze provést z praktického hlediska ze dne na den, ale jde o dlouhodobý proces uskutečňovaný v rámci několika let," říká Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.

V letošním roce by mělo u ZZS HMP pracovat až 517 lidí, do roku 2021 by měl počet zaměstnanců stoupnout na 585, týká se to především lékařů, záchranářů, řidičů a dispečerů. Počet výjezdových základen by měl vzrůst ze současných 20 na 25. Záchranka včetně operačního střediska by se také měla přestěhovat do nového sídla na Palmovce.

„ZZS HMP neustále udržuje svou krizovou připravenost na vysoké úrovni, což zahrnuje mimo jiné kontinuální analytickou a plánovací činnost, jejímž výsledkem je pravidelná aktualizace traumatologického plánu a postupů. Součástí je i příprava tematických cvičení a vybavování posádek takovými prostředky, aby byly akceschopné během specifických událostí, kdy je nutné roztřídit, ošetřit a transportovat do zdravotnických zařízený vysoký počet pacientů," dodává Petr Kolouch.

V letošním roce pražská záchranka nakoupí 30 nových sanitek, které při mimořádných událostech dovolují transportovat i dva pacienty zároveň. Nové sanitky nahradí vozy z let 2007–2009.  Obnovy se dočká také 10 z 12 lékařských vozidel.

T. Z. 8. 3. ZZS HMP

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Zastupitelstvo Prahy 10 řešilo rekonstrukci radnice i dotace

Zastupitelstvo Prahy 10 řešilo rekonstrukci radnice i dotace, foto: ÚMČ Praha 10

V pondělí 10. prosince 2018 proběhlo druhé jednání zastupitelstva Městské části Praha 10, kterou od listopadu vede...

Bonjour, Monsieur Gauguin: Čeští umělci v Bretani 1850–1950

Instalace v NGP, foto: Jakub Precechtel

Bretaň odjakživa přitahovala výtvarné umělce a na přelomu století se díky pontavenské škole stala významným...

V Troji vzniká moderní botanická zahrada 21. století

Foto: MHMP: Vizualizace - dostavba areálu západní části Botanické zahrady hl. m. Prahy

V nejbližší době by měla být zahájena dlouho plánovaná dostavba západní části Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Vánoční tramvaj projíždí ulicemi Prahy

Vánoční tramvaj projíždí ulicemi Prahy

Od neděle 2. prosince jezdí v pražských ulicích vánočně nazdobená tramvaj. Stejně jako loni jde o typ 15T ForCity.

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama