Na mimořádné události jsme dobře připraveni

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy ubezpečuje všechny obyvatele a návštěvníky hlavního města, že je připravená poskytnout veškerou náležitou péči pacientům při všech mimořádných událostech, které by se mohly v Praze v současnosti odehrát.

Potvrzují to i tři perfektně zvládnutá hromadná neštěstí, ke kterým došlo krátce po sobě v uplynulých měsících. Rozšiřování výjezdových základen a posilování personálu, vyplývající z nedávno schválené koncepce rozvoje ZZS HMP, je součástí dlouhodobého strategického plánu a není bezprostřední reakcí na nedostatek posádek či techniky.

„Plánované rozšiřování sítě základen a zvyšování početních stavů v příštích letech neznamená, že by pražská záchranka nedokázala v současné době účinně pomoci při mimořádné události. Zároveň ale reagujeme na měnící se prostředí, ve kterém působíme, ať už jde o rozrůstající se metropoli, zhoršující se průjezdnost některých částí Prahy či globální bezpečností situaci. Abychom i v budoucnu zachovali naše mimořádně dobré dojezdové časy a budovali personální rezervy, musíme zvýšit počet základen i zaměstnanců. Tyto změny nelze provést z praktického hlediska ze dne na den, ale jde o dlouhodobý proces uskutečňovaný v rámci několika let," říká Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.

V letošním roce by mělo u ZZS HMP pracovat až 517 lidí, do roku 2021 by měl počet zaměstnanců stoupnout na 585, týká se to především lékařů, záchranářů, řidičů a dispečerů. Počet výjezdových základen by měl vzrůst ze současných 20 na 25. Záchranka včetně operačního střediska by se také měla přestěhovat do nového sídla na Palmovce.

„ZZS HMP neustále udržuje svou krizovou připravenost na vysoké úrovni, což zahrnuje mimo jiné kontinuální analytickou a plánovací činnost, jejímž výsledkem je pravidelná aktualizace traumatologického plánu a postupů. Součástí je i příprava tematických cvičení a vybavování posádek takovými prostředky, aby byly akceschopné během specifických událostí, kdy je nutné roztřídit, ošetřit a transportovat do zdravotnických zařízený vysoký počet pacientů," dodává Petr Kolouch.

V letošním roce pražská záchranka nakoupí 30 nových sanitek, které při mimořádných událostech dovolují transportovat i dva pacienty zároveň. Nové sanitky nahradí vozy z let 2007–2009.  Obnovy se dočká také 10 z 12 lékařských vozidel.

T. Z. 8. 3. ZZS HMP

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Pokračuje příprava výstavby metra D

Pokračuje příprava výstavby metra D, foto: Praha Press

Dopravní podnik má za sebou další krok k výstavbě metra D. Pražští zastupitelé byli informováni i o spolupráci s developerem.

Cyklobus na lince č. 147 opět startuje. Přeprava kol je zdarma

Cyklobus na lince č. 147 opět startuje. Přeprava kol je zdarma, foto: DPP

Od soboty 24. března 2018 začne opět jezdit v pražských ulicích oblíbený cyklobus. Na lince č. 147 bude přepravovat...

Navštivte výstavu Hříšné radosti Antonína Dvořáka

Navštivte výstavu Hříšné radosti Antonína Dvořáka, foto: Národní muzeum

Národní muzeum svým návštěvníkům otevře novou výstavu s názvem Hříšné radosti Antonína Dvořáka, která...

Byla rozkryta síť obchodníků s nelegálními drogami

Byla rozkryta síť obchodníků s nelegálními drogami, foto: Policie ČR

Díky mezinárodní spolupráci orgánů činných v trestním řízení byla rozkryta rozsáhlá a propracovaná síť obchodníků...

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama