Na mimořádné události jsme dobře připraveni

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy ubezpečuje všechny obyvatele a návštěvníky hlavního města, že je připravená poskytnout veškerou náležitou péči pacientům při všech mimořádných událostech, které by se mohly v Praze v současnosti odehrát.

Potvrzují to i tři perfektně zvládnutá hromadná neštěstí, ke kterým došlo krátce po sobě v uplynulých měsících. Rozšiřování výjezdových základen a posilování personálu, vyplývající z nedávno schválené koncepce rozvoje ZZS HMP, je součástí dlouhodobého strategického plánu a není bezprostřední reakcí na nedostatek posádek či techniky.

„Plánované rozšiřování sítě základen a zvyšování početních stavů v příštích letech neznamená, že by pražská záchranka nedokázala v současné době účinně pomoci při mimořádné události. Zároveň ale reagujeme na měnící se prostředí, ve kterém působíme, ať už jde o rozrůstající se metropoli, zhoršující se průjezdnost některých částí Prahy či globální bezpečností situaci. Abychom i v budoucnu zachovali naše mimořádně dobré dojezdové časy a budovali personální rezervy, musíme zvýšit počet základen i zaměstnanců. Tyto změny nelze provést z praktického hlediska ze dne na den, ale jde o dlouhodobý proces uskutečňovaný v rámci několika let," říká Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.

V letošním roce by mělo u ZZS HMP pracovat až 517 lidí, do roku 2021 by měl počet zaměstnanců stoupnout na 585, týká se to především lékařů, záchranářů, řidičů a dispečerů. Počet výjezdových základen by měl vzrůst ze současných 20 na 25. Záchranka včetně operačního střediska by se také měla přestěhovat do nového sídla na Palmovce.

„ZZS HMP neustále udržuje svou krizovou připravenost na vysoké úrovni, což zahrnuje mimo jiné kontinuální analytickou a plánovací činnost, jejímž výsledkem je pravidelná aktualizace traumatologického plánu a postupů. Součástí je i příprava tematických cvičení a vybavování posádek takovými prostředky, aby byly akceschopné během specifických událostí, kdy je nutné roztřídit, ošetřit a transportovat do zdravotnických zařízený vysoký počet pacientů," dodává Petr Kolouch.

V letošním roce pražská záchranka nakoupí 30 nových sanitek, které při mimořádných událostech dovolují transportovat i dva pacienty zároveň. Nové sanitky nahradí vozy z let 2007–2009.  Obnovy se dočká také 10 z 12 lékařských vozidel.

T. Z. 8. 3. ZZS HMP

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

V Chvalském zámku probíhá výstava RYTMY děl akademického malíře Jana Vlčka

V Chvalském zámku probíhá výstava RYTMY děl akademického malíře Jana Vlčka, foto: chvalskyzamek.cz

Ve výstavních prostorách Chvalského zámku se můžete potěšit pohledem na umělecká díla. V prodejní galerii si...

Musíte vidět díla z polské Galerie ocelových figurín

Musíte vidět díla z polské Galerie ocelových figurín, foto: galleryofsteelfigures.com

Galerie ocelových figurín v Praze je ojedinělou novodobou výstavou kovových děl inspirovaných postavami z pohádek,...

Kyjský pivní festival nabídne 20 druhů piv i zábavu

Kyjský pivní festival nabídne 20 druhů piv i zábavu

Na pivním festivalu si budete moci vybrat z více než 20 druhů čepovaných piv, dát si k nim grilované maso anebo...

Probíhají procházky pro poznání uměleckých děl umístěných v Praze

Foto: Solitér, 1965, kamenina, TOS Hostivař, Praha 10

Komentovaná prohlídka po Hostivaři a Štěrboholech za výtvarnými díly z doby reálného socialismu se uskuteční...

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama