Na nelegální migraci půjdou další peníze

Ministerstvo vnitra poskytne další peníze na potírání nelegální migrace do Evropy. Ministerstvo vnitra pošle v rámci programu "Pomoc na místě" dalších 50 milionů korun na pomoc zemím v Africe a Iráku. Cílem je pomoci přímo v oblastech, které jsou zdrojem nelegální migrace do Evropy.

Ministerstvo vnitra chce pomoci především v zemích, odkud do Evropy migranti přichází, a snižovat tak jejich motivaci dostat se do EU. Tři africké země a Irák dostanou od české vlády celkem 50 milionů korun, pomoc směřuje do zdrojových a tranzitních zemí migrace.

"Dlouhodobě pomáháme v místě problémů, které jsou zdrojem migrace do Evropy. Děláme přesně to, co deklarujeme našim evropským partnerům. To je ta pomoc, která má smysl. Proto jsem rád, že vláda schválila uvolnění dalších 50 milionů korun v rámci programu Pomoc na místě," uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD)." Jsou to daleko lépe vynaložené finanční prostředky, které pomohou mnohem více, než kdybychom museli řešit nelegální migraci v Evropě," upřesňuje ministr.

Ministerstvo vnitra pošle přes Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky 25 milionů na podporu vnitřně vysídlených osob, uprchlíků a navrátilců v Mali. Z peněz se například postaví obydlí pro 300 rodin nebo přispějí k obnově zdravotnických a vzdělávacích zařízení. Dalších 10 milionů poputuje do Nigeru na projekt podporující 1600 žen, kterým se zakoupí zemědělská zvířata a plodiny a zaplatí zemědělský kurs s cílem zajistit jejich soběstačnost. Dalších 5 milionů poskytne ministerstvo Čadu na podporu a stabilizaci uprchlíků a vnitřně vysídlených osob v oblasti Čadského jezera. Posledních 10 milionů je určených na obnovu zdravotnické infrastruktury v provincii Anbar v Iráku.

Celkový rozpočet programu Pomoc na místě na rok 2018 je 150 milionů korun

Pomoc jde buď přímo, nebo prostřednictvím vlád států EU či mezinárodních organizací. Prozatím tento rok Ministerstvo vnitra rozdělilo na pomoc v Jordánsku, Makedonii a Bosně a Hercegovině 100 milionů korun.

Marika Vitnerová pověřená řízením odboru tisku a public relations.

10. 10. 2018 TZ: Ministerstvo vnitra

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Bonjour, Monsieur Gauguin, vítáme v Praze

Bonjour, Monsieur Gauguin, vítáme v Praze, foto: Stanislava Nopová, obraz Toyen

Bonjour, Monsieur Gauguin: Čeští umělci v Bretani 1850–1950. Bretaň v jedinečném ztvárnění českých výtvarných...

Zažij Balkán na Andělu

Zažij Balkán na Andělu, ilustrační foto

Tradiční kuchyně balkánských zemí můžete ochutnat a inspirovat se pro své vaření doma.

Přijďte za divočinou do Malé Chuchle

Přijďte za divočinou do Malé Chuchle, ilustrační foto

Oslavte Světový den divoké přírody v zoo-koutku v Malé Chuchli a seznamte se se zástupci české fauny. Akce je zdarma.

Vepřové hody na Smíchovské náplavce potěší jedlíky

Vepřové hody na Smíchovské náplavce potěší jedlíky

Městská část Praha 5 zve na 4. ročník „největších vepřových hodů pod širým nebem".

reklama reklama
reklama
reklama