Vyvážíte stroj do zahraničí a řešíte jeho přepravu? Tři tipy pro zajištění bezpečné kamionové dopravy

Každý obor má svá specifika, ať už je to textilní průmysl, potravinářství nebo právě strojírenství, a proto i logistika a doprava musí tyto aspekty a odlišnosti reflektovat a přizpůsobovat své služby na míru daného oboru, resp. produktu.

Strojírenství je u nás tradičním oborem, který je velmi náročný, ale také rozmanitý, a má desítky podoborů. V současnosti má dominantní postavení v tomto oboru automobilový průmysl, ale stále více se rozvíjí také telekomunikační technika, optika, mikroelektronika či obráběcí technika. Právě stroje pro obrábění a obráběcí centra jsou oblíbenou českou exportní komoditou mířící na různé zahraniční trhy. Vzhledem k tomu, že tyto stroje dosahují hodnot od několika set tisíc korun až po miliony, je velmi důležité je vhodně zabezpečit pro následnou přepravu.

Vhodný transportní obal

Základem je vhodný obal. V dnešní době je v nabídce široké spektrum obalového materiálu, ať už jsou to dřevěné palety, podstavce, latění, dřevěné a hliníkové bedny, ochranné fólie apod. Každopádně je důležité zvolit takový obal, který chrání stroj před klimatickými vlivy, korozí, prachem, neopatrnou manipulací apod. Při mezinárodní silniční přepravě, zvlášť ve sběrné službě, je obráběcího stroj vystavený možnému riziku poškození – na cestě k zahraničnímu cíli ho čeká řada překládek, dočasného uskladnění apod., to souvisí i s nárazy a otřesy v průběhu manipulace.

Vyvážíte stroj do zahraničí a řešíte jeho přepravu? Tři tipy pro zajištění bezpečné kamionové dopravy

Výrobce obalových materiálů dnes standardně nabízí analýzu, kdy zjišťuje, zaznamenává a hodnotí konkrétní požadavky, zjišťuje rozměry a další parametry a reflektuje i možná rizika. Důležitá je délka přepravního řetězce, počet překládek, způsoby skladování na cestě, ale také to, zda má být obal pouze na jedno použití, či nikoliv. Taková analýza ukáže, zda je pro daný stroj vhodná např. dřevěná bedna nebo latění se speciální ochrannou transportní fólií.

Způsob přepravy a spolehlivý dopravce

Dalším klíčovým krokem je volba takového dopravce, resp. spediční firmy, která má s přepravou strojů zkušenosti, která vám může nabídnout odborné poradenství ohledně dopravy i logistiky i doplňkové služby (připojištění, zastoupení v celním řízení). Ať už zvolíte sběrnou službu, kdy pojede stroj s více zásilkami na kamionu, nebo budete chtít přepravovat stroj samostatně a zaplatíte si celé auto, měli byste být přesvědčeni o tom, že váš stroj bude v rukou profesionálů.

Způsob přepravy a spolehlivý dopravce

Dobrou firmu poznáte jak podle způsobu komunikace, tak podle referencí. Nebojte se požádat dopravce o kontakt na firmy, pro které již jezdí. A žádejte i firmy z vašeho oboru. Pak na jedno zavolání můžete zjistit, zda je dopravce spolehlivý, nebo jaké má další přednosti.

Pojištění

Již při poptávání autodopravy je důležité zjistit i to, na kolik je daný stroj pojištěný v rámci odpovědnosti dopravce. To vypočítá zkušený disponent přepravní společnosti snadno z hrubé hmotnosti přepravovaného stroje. Pokud je odpovědnost dopravce nižší než hodnota stroje, je důležité sjednat připojištění. Dobrá dopravní firma to sama zprostředkuje a odpadávají tím odesílateli starosti navíc.

Vyvážíte stroj do zahraničí a řešíte jeho přepravu? Tři tipy pro zajištění bezpečné kamionové dopravy 

GTL nabízí přepravy ekonomickou formou sběrné služby a se znalostmi balkánských jazyků a mentality. Zaměřuje se na Turecko, Řecko, Rumunsko, Bulharsko, Makedonii, Moldávii a Srbsko. Svěřte své exportní nebo importní zásilky logistické společnosti GTL a máte jistotu, že bude v dobrých rukou.

V čem vám můžeme pomoci? Pokud vyvážíte nebo dovážíte do/ze zemí Balkánského poloostrova, nebo máte zájem o logistické služby v našem skladu v Říčanech - na dosah Prahy i dálnice D1, pak se na nás neváhejte obrátit. Jsme na trhu již od roku 1993 a jsme odborníky na autodopravu, spedici a logistiku.

V čem jsme jiní? Přepravujeme zásilky od kartonu po kamion s výhodami sběrné služby, rychle reagujeme na poptávky, vždy volíme tu nejlepší trasu a časový harmonogram každé sběrné zásilky a informujeme o pozicích kamionů.

Více informací najdete na www.gtl.cz. K dispozici vám je i infolinka 272 011 384.

28.4.2017; Ing. Lenka Čargová

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Pozor na falešné faktury!

Pozor na falešné faktury!

Bezpečnostní společnost ESET detekuje novou vlnu kampaně, cílenou na české uživatele, která zneužívá škodlivé...

Firemní dárky: populární je kvalitní čaj

Firemní dárky: populární je kvalitní čaj

Na světě se ročně spotřebuje kolem tří milionů tun čaje. Také Češi objevují kouzlo kvalitních čajů a v posledních...

Čeká zaměstnance pátý týden dovolené?

Čeká zaměstnance pátý týden dovolené? Foto: Stanislava Nopová

Hospodářská komora: Povinný pátý týden dovolené by mohl být pro některé podnikatele až likvidační. MPSV po...

Zdaňování v neziskovém sektoru aneb, kde končí zákon a začínají pochybnosti

Zdaňování v neziskovém sektoru aneb, kde končí zákon a začínají pochybnosti

Mnohá témata zdaňování v neziskovém sektoru nemají přímočará a jednoznačná řešení. Na problémy a nejednoznačnost...

reklama reklama reklama
reklama
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
reklama