Inspirace pro studium v Dánsku

Studium na vysokých školách v Dánsku se za posledních pět let těší stále větší oblibě mezi českými studenty. Dosahování karierních i osobních úspěchů a plnění snů jsou důvody, kvůli kterým se právě do Dánska někteří studenti odhodlají odejít studovat. Jedním z nich je i Jiří Havel z Prahy. Na většinu Dánských škol probíhá přijímací řízení bez jakýchkoliv přijímacích zkoušek. Šanci na přijetí tedy nejvíce ovlivňuje motivační dopis a online pohovor.

Akademické úspěchy v zahraničí

Jiří Havel momentálně studuje Marketing Management na Dania Academy, University of Applied Sciences, a již za první rok na univerzitě se mu podařilo dosáhnout mnoha úspěchů.

„V Praze jsem navštívil některé veletrhy zaměřené na vzdělání v zahraničí, a od té doby jsem si byl naprosto jistý, že chci studovat v Dánsku. Hlavní argumenty, které mě přesvědčily, byly vysoká úroveň angličtiny, rozdíl učební struktury a školné zdarma pro studenty z Evropské unie. Už po pouhých dvou semestrech jsem se toho hodně naučil a také zúčastnil nespočtu aktivit, které mi pomohou s mojí budoucí kariérou", vysvětluje dvacetiletý Jiří, který vystudoval Českoslovanskou akademii obchodní Dr. Edvarda Beneše v Praze.

Inspirace pro studium v Dánsku, foto Jiří Havel

Studium v Dánsku. Jak to funguje?

V Dánsku se každý student zúčastní povinné stáže, která trvá skoro celý jeden semestr. Vysoké školy jsou navrženy tak, aby připravily své studenty na reálný život, pomocí praktického přístupu k tradičním učebním metodám. Většina českých studentů absolvuje svoji stáž v Dánsku, avšak populární jsou také země, jako je Španělsko nebo Nizozemsko.

Jedním ze studentů, kteří se rozhodli vyměnit studené Dánsko za tří měsíční stáž ve slunné Barceloně, je i Petr Luczyk.

„V několika příštích měsících budu pracovat na reálných úkolech souvisejících s marketingem a už se nemohu dočkat, až začnu. Je skvělé mít takovouto příležitost," říká Petr.

Souhra studia a praxe

Co se týká kariéry, studium v Dánsku zároveň přináší velké plus pro studenty, kteří věří, že jim zahraniční diplom zvýší šance na získání lépe placeného zaměstnání.

„Během studia spolupracujeme se skutečnými společnostmi a studujeme kompletně v angličtině, díky tomu se naučíme v tomto jazyce perfektně komunikovat. Dále získáváme mnoho dovedností, které umíme použít nejen v teorii ale hlavně i v praxi. Na konci studia pak obdržíme mezinárodně uznávaný diplom", konstatuje Petr Luczyk, student posledního ročníku v Dánsku.

24.3.2017; Jiří Havel

Komentáře

K článku bylo přidáno 8 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Ina K. 1.4.2017 10:17

mám za sebou několik stáží v zahraničí. Příjemná zkušenost, prodloužené mládí, ale bez protekce žádné dobré místo u nás.

Nezbeda 1.4.2017 9:50

K čemu Dánsko? Učte se čínsky.

Nowak 28.3.2017 19:29

Studenti mají hezké plány, ale realita je možná překvapí. Do naší firmy chtějí vzdělaného manažera s angličtinou, atd..., ale je dávno rozhodnuto, že to místo získá dceruška šéfova známého. Hodně zdaru omladino!

Martin Z. 25.3.2017 19:34

Odvážnému štěstí přeje!:)

Veronika Praha 25.3.2017 19:33

Přidávám se ke komentářům. Jazyky přes českou agenturu už nikdy. Ve třídách Češi a Slováci. Nic se nenaučíte. Bydlení taktéž, mluvíte stále česky. Práce, jste vděční Ćechům a Slovákům, že vám něco seženou. Lámaná "čingliš" a nic víc Vás nečeká. Chudáci rodiče, co to platí. Proto každému říkám, ať se jede podívat někam, kde bude sám, tvrdě na věc. Pak to dává smysl. To jsem udělala napodruhé. Zkušenost a znalosti k nezaplacení.

Petra A. 24.3.2017 19:51

Mám zkušenost s Londýnem. Jazykové kurzy angličtiny s Čechy a Slováky přes agenturu, zbytečně vyhozené peníze! Těžce sehnaná práce servírky (s vysokou školou), po návratu zařazena mezi stovky dalších stejně "zkušených". Má autor článku šanci zůstat v Dánsku u dánské firmy, anebo najít u nás dánskou firmu...? Pak možná tahle záležitost k něčemu bude. Přeji úspěch!

Martin 24.3.2017 17:30

Podle mě se díky té praxi lehce a rychleji dostanou do pracovního života. Dávám palec nahoru :)

Alena 24.3.2017 16:44

Zajímá mě, jaké mají tyto děti uplatnění u nás. Dřív nebo později se vrátí domů. Koho bude zajímat jejich dánská zkušenost? Je to opravdu taková výhoda?

Technická univerzita Ostrava zahájí stavbu nových laboratoří

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

Fakulta strojní a Fakulta materiálově-technologická zahájí stavbu nových laboratoří.

V Ostravě navýší a zmodernizují kapacity superpočítačového centra

Foto: Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

Na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava byla podepsána smlouva na modernizaci HPC systémů pro IT4Innovations...

ZČU otevřela laboratoř pro internet věcí

ZČU otevřela laboratoř pro internet věcí, foto: ZČU

IoT laboratoř neboli laboratoř pro internet věcí dnes otevřela Západočeská univerzita v Plzni. Poskytne prostor pro...

Mezinárodní den archeologie spolupořádají archeologická pracoviště FF UK již popáté

Ilustrační foto: Stanislava Nopová

Přijďte v sobotu 20. října od 10:00 do 16:00 hodin slavit spolu s námi svátek archeologie do areálu pražského Karolina.

reklama reklama reklama reklama