Inspirace pro studium v Dánsku

Studium na vysokých školách v Dánsku se za posledních pět let těší stále větší oblibě mezi českými studenty. Dosahování karierních i osobních úspěchů a plnění snů jsou důvody, kvůli kterým se právě do Dánska někteří studenti odhodlají odejít studovat. Jedním z nich je i Jiří Havel z Prahy. Na většinu Dánských škol probíhá přijímací řízení bez jakýchkoliv přijímacích zkoušek. Šanci na přijetí tedy nejvíce ovlivňuje motivační dopis a online pohovor.

Akademické úspěchy v zahraničí

Jiří Havel momentálně studuje Marketing Management na Dania Academy, University of Applied Sciences, a již za první rok na univerzitě se mu podařilo dosáhnout mnoha úspěchů.

„V Praze jsem navštívil některé veletrhy zaměřené na vzdělání v zahraničí, a od té doby jsem si byl naprosto jistý, že chci studovat v Dánsku. Hlavní argumenty, které mě přesvědčily, byly vysoká úroveň angličtiny, rozdíl učební struktury a školné zdarma pro studenty z Evropské unie. Už po pouhých dvou semestrech jsem se toho hodně naučil a také zúčastnil nespočtu aktivit, které mi pomohou s mojí budoucí kariérou", vysvětluje dvacetiletý Jiří, který vystudoval Českoslovanskou akademii obchodní Dr. Edvarda Beneše v Praze.

Inspirace pro studium v Dánsku, foto Jiří Havel

Studium v Dánsku. Jak to funguje?

V Dánsku se každý student zúčastní povinné stáže, která trvá skoro celý jeden semestr. Vysoké školy jsou navrženy tak, aby připravily své studenty na reálný život, pomocí praktického přístupu k tradičním učebním metodám. Většina českých studentů absolvuje svoji stáž v Dánsku, avšak populární jsou také země, jako je Španělsko nebo Nizozemsko.

Jedním ze studentů, kteří se rozhodli vyměnit studené Dánsko za tří měsíční stáž ve slunné Barceloně, je i Petr Luczyk.

„V několika příštích měsících budu pracovat na reálných úkolech souvisejících s marketingem a už se nemohu dočkat, až začnu. Je skvělé mít takovouto příležitost," říká Petr.

Souhra studia a praxe

Co se týká kariéry, studium v Dánsku zároveň přináší velké plus pro studenty, kteří věří, že jim zahraniční diplom zvýší šance na získání lépe placeného zaměstnání.

„Během studia spolupracujeme se skutečnými společnostmi a studujeme kompletně v angličtině, díky tomu se naučíme v tomto jazyce perfektně komunikovat. Dále získáváme mnoho dovedností, které umíme použít nejen v teorii ale hlavně i v praxi. Na konci studia pak obdržíme mezinárodně uznávaný diplom", konstatuje Petr Luczyk, student posledního ročníku v Dánsku.

24.3.2017; Jiří Havel

Komentáře

K článku bylo přidáno 8 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Ina K. 1.4.2017 10:17

mám za sebou několik stáží v zahraničí. Příjemná zkušenost, prodloužené mládí, ale bez protekce žádné dobré místo u nás.

Nezbeda 1.4.2017 9:50

K čemu Dánsko? Učte se čínsky.

Nowak 28.3.2017 19:29

Studenti mají hezké plány, ale realita je možná překvapí. Do naší firmy chtějí vzdělaného manažera s angličtinou, atd..., ale je dávno rozhodnuto, že to místo získá dceruška šéfova známého. Hodně zdaru omladino!

Martin Z. 25.3.2017 19:34

Odvážnému štěstí přeje!:)

Veronika Praha 25.3.2017 19:33

Přidávám se ke komentářům. Jazyky přes českou agenturu už nikdy. Ve třídách Češi a Slováci. Nic se nenaučíte. Bydlení taktéž, mluvíte stále česky. Práce, jste vděční Ćechům a Slovákům, že vám něco seženou. Lámaná "čingliš" a nic víc Vás nečeká. Chudáci rodiče, co to platí. Proto každému říkám, ať se jede podívat někam, kde bude sám, tvrdě na věc. Pak to dává smysl. To jsem udělala napodruhé. Zkušenost a znalosti k nezaplacení.

Petra A. 24.3.2017 19:51

Mám zkušenost s Londýnem. Jazykové kurzy angličtiny s Čechy a Slováky přes agenturu, zbytečně vyhozené peníze! Těžce sehnaná práce servírky (s vysokou školou), po návratu zařazena mezi stovky dalších stejně "zkušených". Má autor článku šanci zůstat v Dánsku u dánské firmy, anebo najít u nás dánskou firmu...? Pak možná tahle záležitost k něčemu bude. Přeji úspěch!

Martin 24.3.2017 17:30

Podle mě se díky té praxi lehce a rychleji dostanou do pracovního života. Dávám palec nahoru :)

Alena 24.3.2017 16:44

Zajímá mě, jaké mají tyto děti uplatnění u nás. Dřív nebo později se vrátí domů. Koho bude zajímat jejich dánská zkušenost? Je to opravdu taková výhoda?

Výuka mezinárodního obchodu na VŠE je na světové úrovni

Foto VŠE

European Foundation for Management Development rozhodla na zasedání 20. února 2018 o udělení prestižní programové...

Rozvoj leteckých simulátorů na Institutu dopravy

Rozvoj leteckých simulátorů na Institutu dopravy, foto Technická univerzita Ostrava

Studenti VŠB – Technické univerzity Ostrava využívají při výuce letecké simulátory, které vznikly v rámci studentské...

Nové dětské a výukové programy pro základní a mateřské školy na zámku Karlova Koruna

Nové dětské a výukové programy pro základní a mateřské školy na zámku Karlova Koruna

Zámek Karlova Koruna se nachází nedaleko Prahy a je skvělým místem pro školní výlet. Zámek Karlova Koruna nabízí...

Žáci základních škol soutěžili v programování

Žáci základních škol soutěžili v programování, foto CzechInvest

Pětadvacet mladých talentů ze základních škol z Prahy, Jihomoravského, Plzeňského, Olomouckého a Pardubického...

reklama reklama reklama