Masarykova univerzita připravuje studium klinické farmacie

Masarykova univerzita připravuje nové studijní programy, které chce otevřít do dvou let. Reaguje tak na potřeby na trhu práce, ale také zájem ze strany uchazečů. Jedním z nově připravovaných studijních programů bude magisterský program Klinická farmacie na Lékařské fakultě MU.

Lékařská fakulta chystá také další nový magisterský studijní program, a to Embryolog ve zdravotnictví, který reaguje na rostoucí potřebu léčby poruch plodnosti a neexistenci akreditovaného vzdělávacího programu v tomto oboru.

„Budeme usilovat o otevření studijního programu Klinická farmacie, jelikož se dnes jedná o důležitou součást klinické medicíny a velmi poptávanou specializaci," uvedl děkan Lékařské fakulty MU Martin Bareš.

Výuku v tomto studijním programu chce fakulta zahájit v akademickém roce 2020/2021, a to pro dvě skupiny po 15 studentech. Děkan zdůraznil, že výuka farmacie na Lékařské fakultě MU nebude představovat konkurenci pro Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, protože se bude jednat o doplňkový studijní program, který rozšíří stávající nabídku.

Nové studijní programy připravují i další fakulty, a to v rámci projektu Muni 4.0, který loni získal dotaci ve výši 200 milionů korun z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Hned dva chce akreditovat Přírodovědecká fakulta MU, která připravuje magisterské programy Geoenvironmentální rizika a sanace a Biotechnologie.

První z nich je reakcí na klesající poptávku po klasických geolozích zabývajících se hledáním a dobýváním surovin a naopak rostoucí potřebu odborníků na sanace prostor po těžbě či znečištěného životního prostředí. Program Biotechnologie pak bude připravovat absolventy s praktickými dovednostmi, kteří budou mít širší znalosti v oblasti biotechnologických procesů, enzymové biotechnologie, aplikované statistiky, biotechnologických metod a vybraných kapitol z bioinženýrství, genové technologie a nanobiotechnologií.

Filozofická fakulta MU chce v nejbližších letech zavést také dva nové programy, a to bakalářský Tlumočnictví českého znakového jazyka a navazující magisterské studium Zvukového designu a multimediálních technologií. Na rostoucí poptávku trhu a také na národní strategii Zdraví 2020 a mezinárodní strategii WHO 2020 pak reaguje i Fakulta sportovních studií MU, která chystá bakalářský studijní program Kondiční a osobní trenér.

Většinu uvedených studijních programů nabídne Masarykova univerzita zájemcům od akademického roku 2019/2020 a v roce následujícím. Jejich akreditace již bude nově schvalovat univerzitní Rada pro vnitřní hodnocení. V případě magisterského studijní programu Klinický farmakolog bude schvalovacím orgánem Národní akreditační úřad.

22. 6. 2018; TZ: MU

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Noc vědců 2018 se na UHK ponese v duchu „100 let české vědy“

Noc vědců 2018 se na UHK ponese v duchu „100 let české vědy“, foto: Stanislava Nopová

Kampus Univerzity Hradec Králové, Na Soutoku, Hradecká 1227/4, zve všechny příznivce české vědy na další ročník...

Evropský veletrh vzdělávání GAUDEAMUS bude v říjnu

Evropský veletrh vzdělávání GAUDEAMUS bude v říjnu

Další ročník veletrhu středních škol a dalšího vzdělávání, který má pomoci při rozhodování a výběru dalšího...

Vědci z Masarykovy univerzity získali 100 milionů na vývoj protinádorových látek

Hlavní řešitel projektu Kamil Paruch z Ústavu chemie Přírodovědecké fakulty MU

Chemici a biologové z Masarykovy univerzity (MU) získali 100 milionů korun na další vývoj látek, které by mohly být...

Budou otevřeny nové akreditované obory pro výrobu obuvi v Anglii

Budou otevřeny nové akreditované obory pro výrobu obuvi v Anglii, foto: Londýn, Praha Press

Britský průmysl obuvi uvádí na trh nové akreditované učební obory pro výrobu obuvi, které se akreditují na národní...

reklama reklama reklama