Masarykova univerzita připravuje studium klinické farmacie

Masarykova univerzita připravuje nové studijní programy, které chce otevřít do dvou let. Reaguje tak na potřeby na trhu práce, ale také zájem ze strany uchazečů. Jedním z nově připravovaných studijních programů bude magisterský program Klinická farmacie na Lékařské fakultě MU.

Lékařská fakulta chystá také další nový magisterský studijní program, a to Embryolog ve zdravotnictví, který reaguje na rostoucí potřebu léčby poruch plodnosti a neexistenci akreditovaného vzdělávacího programu v tomto oboru.

„Budeme usilovat o otevření studijního programu Klinická farmacie, jelikož se dnes jedná o důležitou součást klinické medicíny a velmi poptávanou specializaci," uvedl děkan Lékařské fakulty MU Martin Bareš.

Výuku v tomto studijním programu chce fakulta zahájit v akademickém roce 2020/2021, a to pro dvě skupiny po 15 studentech. Děkan zdůraznil, že výuka farmacie na Lékařské fakultě MU nebude představovat konkurenci pro Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, protože se bude jednat o doplňkový studijní program, který rozšíří stávající nabídku.

Nové studijní programy připravují i další fakulty, a to v rámci projektu Muni 4.0, který loni získal dotaci ve výši 200 milionů korun z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Hned dva chce akreditovat Přírodovědecká fakulta MU, která připravuje magisterské programy Geoenvironmentální rizika a sanace a Biotechnologie.

První z nich je reakcí na klesající poptávku po klasických geolozích zabývajících se hledáním a dobýváním surovin a naopak rostoucí potřebu odborníků na sanace prostor po těžbě či znečištěného životního prostředí. Program Biotechnologie pak bude připravovat absolventy s praktickými dovednostmi, kteří budou mít širší znalosti v oblasti biotechnologických procesů, enzymové biotechnologie, aplikované statistiky, biotechnologických metod a vybraných kapitol z bioinženýrství, genové technologie a nanobiotechnologií.

Filozofická fakulta MU chce v nejbližších letech zavést také dva nové programy, a to bakalářský Tlumočnictví českého znakového jazyka a navazující magisterské studium Zvukového designu a multimediálních technologií. Na rostoucí poptávku trhu a také na národní strategii Zdraví 2020 a mezinárodní strategii WHO 2020 pak reaguje i Fakulta sportovních studií MU, která chystá bakalářský studijní program Kondiční a osobní trenér.

Většinu uvedených studijních programů nabídne Masarykova univerzita zájemcům od akademického roku 2019/2020 a v roce následujícím. Jejich akreditace již bude nově schvalovat univerzitní Rada pro vnitřní hodnocení. V případě magisterského studijní programu Klinický farmakolog bude schvalovacím orgánem Národní akreditační úřad.

22. 6. 2018; TZ: MU

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

V Ostravě navýší a zmodernizují kapacity superpočítačového centra

Foto: Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

Na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava byla podepsána smlouva na modernizaci HPC systémů pro IT4Innovations...

ZČU otevřela laboratoř pro internet věcí

ZČU otevřela laboratoř pro internet věcí, foto: ZČU

IoT laboratoř neboli laboratoř pro internet věcí dnes otevřela Západočeská univerzita v Plzni. Poskytne prostor pro...

Mezinárodní den archeologie spolupořádají archeologická pracoviště FF UK již popáté

Ilustrační foto: Stanislava Nopová

Přijďte v sobotu 20. října od 10:00 do 16:00 hodin slavit spolu s námi svátek archeologie do areálu pražského Karolina.

VŠE spouští první program MBA v ČR zaměřený na nemovitosti a jejich oceňování

VŠE spouští první program MBA v ČR zaměřený na nemovitosti a jejich oceňování, foto: VŠE

Na Vysoké škole ekonomické v Praze bude v listopadu 2018 zahájen nový program MBA, Nemovitosti a jejich oceňování.

reklama reklama reklama reklama