Mezinárodní den archeologie spolupořádají archeologická pracoviště FF UK již popáté

Přijďte v sobotu 20. října od 10:00 do 16:00 hodin slavit spolu s námi svátek archeologie do areálu pražského Karolina. Jako každý rok se můžete těšit na množství workshopů a přednášek, které vám přiblíží dobrodružný svět archeologie.

V atraktivních prostorech nádvoří staroslavného Karolina (vchod z Celetné 20) si budou moci malí i velcí návštěvníci vyzkoušet práci archeologů, etnologů a antropologů a zároveň nahlédnout do tajů života v pravěku, středověku a v egyptském i evropském starověku. Program bude doplněn krátkými pětiminutovými přednáškami na zajímavá témata – již tradičními Archeologickými jednohubkami.

Dokumentace kostrového hrobu a archeologický výzkum nanečisto, originály i repliky archeologických nálezů, nemocné kosti, štípání pazourku, drcení obilí a pravěká kuchyně, ukázka římské výzbroje, staroegyptské a antické hry, mumifikace v praxi nebo pravěké jeskynní umění, to je jen zlomek aktivit, na které se návštěvníci letošního ročníku mohou těšit.

Na akci se podílí Ústav pro archeologii, Ústav pro klasickou archeologii, Český egyptologický ústav a Ústav etnologie FF UK, Hrdličkovo muzeum člověka PřF UK, Národní památkový ústav a Česká archeologická společnost.

Mezinárodní den archeologie se každoročně slaví po celé republice. Jednotlivé akce lze najít na webu www.denarcheologie.cz

 

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

V Ostravě navýší a zmodernizují kapacity superpočítačového centra

Foto: Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

Na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava byla podepsána smlouva na modernizaci HPC systémů pro IT4Innovations...

ZČU otevřela laboratoř pro internet věcí

ZČU otevřela laboratoř pro internet věcí, foto: ZČU

IoT laboratoř neboli laboratoř pro internet věcí dnes otevřela Západočeská univerzita v Plzni. Poskytne prostor pro...

VŠE spouští první program MBA v ČR zaměřený na nemovitosti a jejich oceňování

VŠE spouští první program MBA v ČR zaměřený na nemovitosti a jejich oceňování, foto: VŠE

Na Vysoké škole ekonomické v Praze bude v listopadu 2018 zahájen nový program MBA, Nemovitosti a jejich oceňování.

reklama reklama reklama reklama