Většina vysokoškolských studentů plánuje v budoucnu vlastní podnikání

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci zjišťoval, co studenti očekávají od budoucnosti, jaké mají pracovní plány po studiích.

Do průzkumu, na jehož metodice odborníci spolupracovali s katedrou psychologie filozofické fakulty, se zapojilo 1800 respondentů. Nejpočetnější skupinou mezi nimi byli studenti ve věku 21 až 23 let. Výsledky průzkumu popsaly vývoj postojů mladých lidí a potřeb směřujících k zaměstnání či k podnikání.

Studenti v dotazníku nejčastěji uváděli, že by ocenili pomoc s přípravou podnikatelského plánu (30,19 %), setkání se se zkušeným mentorem (19,68 %) či jeho supervizi a rady týkající se vyřízení úvěru nebo nalezení investora (19,42 %).

Originální podnikatelské nápady

I z těchto důvodů Vědeckotechnický park UP každoročně vyhlašuje soutěž Podnikavá hlava. Do letošního, sedmého ročníku se mohou zájemci se svými podnikatelskými záměry hlásit do 24. května 2016.

Autoři nejlepších nápadů se mohou těšit na finanční odměnu a na další zajímavé benefity na podporu podnikání. Do soutěže se mohou hlásit začátečníci i zkušení podnikatelé z celé republiky.

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci, foto Univerzita Palackého

Soutěž dá zpětnou vazbu

Soutěží Podnikavá hlava prošlo za dobu její existence více než 200 budoucích podnikatelů. Vítěz 7. ročníku bude znám po velkém finále, jež se uskuteční 15. června 2016. Nejúspěšnější soutěžící získá jako odměnu pronájem kancelářských prostor v hodnotě až 150 000 Kč, možnost pravidelného mentoringu a konzultací svého podnikatelského záměru se zkušenými podnikateli a finanční odměnu ve výši 50 000 Kč.

Podnikavá hlava je pořádána pod záštitou Olomouckého kraje a je podpořena podniky ERSTE, Business Angels Club či Vinylové hodiny. Podrobné informace o soutěži jsou dostupné na www.podnikavahlava.cz.

TZ: Univerzita Palackého

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Drony pomáhají

Ilustrační foto: nádrž Orlík/wikipedia.org

Drony vyvinuté na Fakultě elektrotechnické ČVUT pomáhají s pohybem břemen na vodě i s hledáním sinic a odpadků.

Zvídavost vpřed!

Veletrh vědy 2023/foto: AVČR

Zájemci se můžou hlásit na doprovodný program Veletrhu vědy.

Pohybové aktivity ve školách

Foto: ilustrační/pixabay

MŠMT připravilo plán podpory pohybových aktivit ve školách na příštích 5 let.

Amerika hledá ideální dron pro hasiče

Dron/Zdroj: Petr Neugebauer, FEL ČVUT

Vývojáři dronů z FEL ČVUT budou ve finále soutěžit o milion dolarů.

reklama