Žáci základních škol soutěžili v programování

Pětadvacet mladých talentů ze základních škol z Prahy, Jihomoravského, Plzeňského, Olomouckého a Pardubického kraje měřilo v úterý 30. ledna 2018 své IT dovednosti ve finále soutěže v programování Hackathon BBC micro:bit.

V prostorách Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice žáci v časovém limitu programovali hrací kostku, která automaticky odešle data o hozené hodnotě. Úkol nejlépe splnili tři žáci ze ZŠ Lutín na Olomoucku, ZŠ Roztoky u Prahy a ZŠ Všeruby na Plzeňsku. Soutěž pořádala agentura CzechInvest ve spolupráci s DELTA – Střední školou informatiky a ekonomie v Pardubicích v rámci projektu Lajkni.me.

„Na českém trhu práce aktuálně chybí desítky tisíc IT specialistů. Tato a podobné soutěže motivují mladou generaci ke studiu tohoto oboru, které jim může do budoucna přinést kvalitní a dobře ohodnocené profesní uplatnění," říká Tomáš Vlasák, ředitel pardubické kanceláře agentury CzechInvest.

V pardubickém finále soutěže Hackathon BBC micro:bit se zadaného úkolu – naprogramování hrací kostky – nejlépe zhostil Filip Sedlák ze ZŠ Lutín v Olomouckém kraji. Druhé místo obsadil Filip Gajduška ze ZŠ Roztoky u Prahy. A pomyslný bronz získal David Šimek ze ZŠ Všeruby v Plzeňském kraji.

Cílem projektu Lajkni.me je zábavnou formou motivovat děti a žáky základních škol ke studiu technických oborů, podpořit jejich zájem o programování, podchytit mladé IT talenty a vytvořit podmínky pro jejich další růst.

BBC micro:bit je mikropočítač, který umožňuje velmi snadné a zábavné programování v blokovém editoru i vyšších programovacích jazycích jako je Python, Jawa či C++. Poprvé byl plošně vyzkoušen v roce 2016 ve Velké Británii. Britským školákům bylo rozdáno přes milion těchto mikropočítačů.

Projekt Lajkni.me podporuje Úřad vlády ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Nadační fond micro:la a společnosti Microsoft, CA Technologies, RedHat a EPAM Systems.

2.2.2018; TZ: CzechInvest

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Výuka mezinárodního obchodu na VŠE je na světové úrovni

Foto VŠE

European Foundation for Management Development rozhodla na zasedání 20. února 2018 o udělení prestižní programové...

Rozvoj leteckých simulátorů na Institutu dopravy

Rozvoj leteckých simulátorů na Institutu dopravy, foto Technická univerzita Ostrava

Studenti VŠB – Technické univerzity Ostrava využívají při výuce letecké simulátory, které vznikly v rámci studentské...

Nové dětské a výukové programy pro základní a mateřské školy na zámku Karlova Koruna

Nové dětské a výukové programy pro základní a mateřské školy na zámku Karlova Koruna

Zámek Karlova Koruna se nachází nedaleko Prahy a je skvělým místem pro školní výlet. Zámek Karlova Koruna nabízí...

reklama reklama reklama