Žáci základních škol soutěžili v programování

Pětadvacet mladých talentů ze základních škol z Prahy, Jihomoravského, Plzeňského, Olomouckého a Pardubického kraje měřilo v úterý 30. ledna 2018 své IT dovednosti ve finále soutěže v programování Hackathon BBC micro:bit.

V prostorách Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice žáci v časovém limitu programovali hrací kostku, která automaticky odešle data o hozené hodnotě. Úkol nejlépe splnili tři žáci ze ZŠ Lutín na Olomoucku, ZŠ Roztoky u Prahy a ZŠ Všeruby na Plzeňsku. Soutěž pořádala agentura CzechInvest ve spolupráci s DELTA – Střední školou informatiky a ekonomie v Pardubicích v rámci projektu Lajkni.me.

„Na českém trhu práce aktuálně chybí desítky tisíc IT specialistů. Tato a podobné soutěže motivují mladou generaci ke studiu tohoto oboru, které jim může do budoucna přinést kvalitní a dobře ohodnocené profesní uplatnění," říká Tomáš Vlasák, ředitel pardubické kanceláře agentury CzechInvest.

V pardubickém finále soutěže Hackathon BBC micro:bit se zadaného úkolu – naprogramování hrací kostky – nejlépe zhostil Filip Sedlák ze ZŠ Lutín v Olomouckém kraji. Druhé místo obsadil Filip Gajduška ze ZŠ Roztoky u Prahy. A pomyslný bronz získal David Šimek ze ZŠ Všeruby v Plzeňském kraji.

Cílem projektu Lajkni.me je zábavnou formou motivovat děti a žáky základních škol ke studiu technických oborů, podpořit jejich zájem o programování, podchytit mladé IT talenty a vytvořit podmínky pro jejich další růst.

BBC micro:bit je mikropočítač, který umožňuje velmi snadné a zábavné programování v blokovém editoru i vyšších programovacích jazycích jako je Python, Jawa či C++. Poprvé byl plošně vyzkoušen v roce 2016 ve Velké Británii. Britským školákům bylo rozdáno přes milion těchto mikropočítačů.

Projekt Lajkni.me podporuje Úřad vlády ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Nadační fond micro:la a společnosti Microsoft, CA Technologies, RedHat a EPAM Systems.

2.2.2018; TZ: CzechInvest

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Vědci z Masarykovy univerzity získali 100 milionů na vývoj protinádorových látek

Hlavní řešitel projektu Kamil Paruch z Ústavu chemie Přírodovědecké fakulty MU

Chemici a biologové z Masarykovy univerzity (MU) získali 100 milionů korun na další vývoj látek, které by mohly být...

Budou otevřeny nové akreditované obory pro výrobu obuvi v Anglii

Budou otevřeny nové akreditované obory pro výrobu obuvi v Anglii, foto: Londýn, Praha Press

Britský průmysl obuvi uvádí na trh nové akreditované učební obory pro výrobu obuvi, které se akreditují na národní...

Program Mladých delegátů do OSN

Vlajka OSN, Foto: (@MZV)

Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Česká rada dětí a mládeže...

Jihomoravské inovační centrum chce inspirovat studenty k podnikání

Jihomoravské inovační centrum chce inspirovat studenty k podnikání, foto: JIC

Workshopy jsou součástí projektu KaPoDav. Pod záštitou Jihomoravského kraje se na něm podílí devět institucí a...

reklama reklama