Zdravá strava a změna stravovacích návyků pod vedením profesionálů

 „Light" produkty slibují krásnou štíhlou postavu, díky přidávaným sacharidům však spíše způsobují nadváhu. Zdánlivě zdravé potraviny nám dle etiket posilují imunitu, ale ve skutečnosti se jedná o cukrové bomby. Food designeři pro nás vytvářejí neobvyklé potraviny, které by svým složením mohly pocházet z chemikova kufříku. Přirozené potraviny z našich talířů mizí.

Jak zdravá je „zdravá" strava?

V návaznosti na tuto skutečnost klade program Metabolic Balance® důraz na používání přirozených potravin - bez přídavku chemických přísad, zvýrazňovačů chuti a umělých aromat. Konzumací moderních, nově „vytvořených" a různě obohacených potravin dochází totiž k nevyváženému přísunu živin. To může vést k civilizačním onemocněním typu obezita, diabetes nebo vysoký krevní tlak.

„Naše strava je naším lékem" říkal s odkazem na hipokratovskou tradici s oblibou Dr. Wolf Funfack (†2013), internista a výživový specialista z německého Mnichova, zakladatel a autor metody Metabolic Balance®.

Podle tohoto odborníka, zabývajícího se prakticky v celé své dlouholeté praxi problematikou nadváhy a látkové výměny, leží klíč k celostnímu zdraví a zároveň i k trvalému snížení hmotnosti v přirozené a individuální stravě. To v tomto případě znamená individuálně sestavené jídelníčky, zohledňující kokrétní potřeby jednotlivých klientů

„Každý člověk potřebuje k udržení zdravého organismu a vyvážené látkové výměny jiné stavební látky", tvrdí i spoluautorka metody Metabolic Balance® ing. Silvia Bürkle. „S jídelníčkem ušitým na míru dodáme tělu přesně ty látky a živiny, které potřebuje."

Základem metody Metabolic Balance® je kromě osobní anamnézy klienta i laboratorní vyšetření vzorku jeho krve. Na základě získaných hodnot vzniká jídelní plán, který zohledňuje aktuální potřeby klienta. Individuální výběr potravin, stejně tak jako jednoduchá pravidla a výživová doporučení udržují nízkou hladinu cukru v krvi a podporují tak přirozenou produkci inzulínu.

V jídelníčcích Metabolic Balance® nalezneme především sacharidy s dlouhým řetězcem jako např. celozrnný žitný chléb, zeleninu a ovoce. Dále pak vysoce hodnotné bílkoviny ve formě  kvalitního masa, drůbeže, ryb, vajec, sojových a mléčných výrobků nebo luštěnin.

Program probíhá ve čtyřech fázích: začíná takzvanou přípravnou fází, ve které se tělo po dobu dvou dnů šetrně připravuje na následnou změnu. V průběhu druhé, přísné fáze musí klient minimálně po dobu dvou týdnů disciplinovaně dodržovat daná pravidla, jíst pouze potraviny ze svého seznamu a pečlivě odvažovat jejich množství. Teprve po přechodu do třetí, přechodové fáze může pozvolna rozšířit jídelníček i o potraviny, které na seznamu neměl a začít navyšovat porce. Ve chvíli, kdy přejde do čtvrté udržovací fáze, by klient měl sám být schopen rozpoznat, jaké potraviny jsou pro něj vhodné.

paní Martina před (programem Metabolic Balance) a po.

Nedílnou součástí programu je intenzivní poradenství. Speciálně vyškolení poradci Metabolic Balance® (lékaři, výživoví poradci, ekotrofologové, apod.) doprovází klienta po celou dobu změny stravovacích návyků  - nezávisle na tom, zda klienti chtějí hubnout, přibrat na váze nebovylepšit své zdraví a dosáhnout vyváženého a zdravého stravování.

Více informací naleznete na: www.metabolic-balance.com

24.2.2017, Ivana Büttner

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Americká hematologická asociace ocenila brněnské vědce

Zdeněk Ráčil a jeho tým z IHOK FN Brno, foto FN Brno

Myeloidní tým byl oceněn na půdě Americké hematologické asociace.

Cukrovka stojí rok od roku více peněz. Její léčba spolyká až polovinu toho, co rakovina

Cukrovka stojí rok od roku více peněz. Její léčba spolyká až polovinu toho, co rakovina. Foto pixabay.com

Těsně pod hranicí sedmi miliard korun se loni zastavily náklady na léčbu klientů VZP s diabetem.

Počet českých pacientů na antibiotikách mírně roste

Počet českých pacientů na antibiotikách mírně roste. Foto pixabay.com

Češi užívají více antibiotik. Podle dat České průmyslové zdravotní pojišťovny se spotřeba léků zabraňujícím...

Západočeská univerzita v Plzni organizuje festival o mateřství

Západočeská univerzita v Plzni organizuje festival o mateřství, ilustrační foto UWB Plzeň

Na sobotu 11. listopadu připravila Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni jednodenní festival...

reklama reklamareklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama