Britská velvyslankyně Jan Thompsonová ukáže návštěvníkům svou rezidenci na Malé Straně

Přijďte si prohlédnout jednu z nejkrásnějších britských ambasád na světě v sobotu 16. září 2017. Britské velvyslanectví v Praze se sídlem v Thunovském paláci na Malé Straně zpřístupní svůj zastupitelský úřad veřejnosti.

Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si především nejkrásnější prostory rezidence velvyslance a zahradu upravenou v anglickém stylu, kde budou umístěny stánky s britskými delikatesami a prezentace britských škol v Praze. Brány Thunovského paláce se otevřou od 10:00 do 16:00 hodin. Poslední vstup bude umožněn půl hodiny před koncem otevírací doby.

Britská velvyslankyně Jan Thompsonová ukáže návštěvníkům svou rezidenci, foto Britské velvyslanectví v Praze

„Britská ambasáda v Praze, v níž se nacházejí kanceláře a rovněž i má rezidence, je považována za jednu z nejkrásnějších britských ambasád na světě. Velvyslanectví zde sídlí už téměř sto let. Jsme na toto místo velmi pyšní, proto velmi ráda nabídnu návštěvníkům možnost do těchto historických prostor nahlédnout," láká na Den otevřených dveří britská velvyslankyně Jan Thompsonová.

Z kanceláří velvyslanectví si návštěvníci budou moci prohlédnout především renesanční sál s unikátními freskami z 16. století, který v současnosti slouží jako zasedací místnost.

„V předsálí jsme pro návštěvníky připravili soubor portrétů královny Alžběty II., která nyní oslavila 65 let na britském trůnu. Vystavíme i unikátní přehled, který zobrazuje pokrevní propojení panovického rodu Windsorů s českými králi," představuje prohlídkový okruh Robert Mach, hlavní koordinátor celé akce. „Poté již návštěvníci uvidí především reprezentativní části rezidence, kde velvyslankyně přijala řadu významných hostů a návštěv. V posledních letech to byli například hraběnka z Wessexu, premiér David Cameron nebo ministr zahraničí Boris Johnson," dodává Mach.

Prohlídková trasa bude přístupná bez průvodce, každý návštěvník obdrží tištěný text přibližující historii paláce. Následovat bude možnost prohlédnout si zahradu sevřenou mezi Thunovským palácem a královskými zahradami Pražského Hradu.

„Údajně se mezi Pražským hradem a zahradou velvyslanectví nacházela spojující brána a schodiště, kudy na neoficiální návštěvy přicházel i prezident Tomáš Garrique Masaryk," vysvětluje Mach. Přístupná bude také terasa, která nabízí krásný výhled na Prahu.

Z bezpečnostních důvodů není možné vnášet do prostor velvyslanectví velká zavazadla, velvyslanectví nebude zajišťovat šatnu.

Britská velvyslankyně Jan Thompsonová ukáže návštěvníkům svou rezidenci, foto Britské velvyslanectví v Praze

Objekt má omezené bezbariérové možnosti a nelze zajistit ani úschovu dětských kočárků. Fotografování povoleno. Vstup zdarma.

Thunovský palác

První zmínky o domě stojícím v těchto místech se objevují v polovině 14. století, kdy dům patřil Benešovi z Kravařů. Během husitských bouří dům vyhořel. V polovině 17. století se vlastníkem stal hrabě Quidobald Thun, čímž začalo nepřetržitých 269 let thunovského vlastnictví nemovitosti. V roce 1925 byla budova od Josefa Thuna zakoupena britskou vládou.

14.9.2017; TZ: Britské velvyslanectví v Praze

Komentáře

K článku bylo přidáno 1 komentář.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Alena Sen. 14.9.2017 11:00

Určitě se půjdeme s dětmi podívat!

Praha bude mít mapu aktuální i chybějící občanské vybavenosti

Praha bude mít mapu aktuální i chybějící občanské vybavenosti. Foto Praha Press

Rada hl. m. Prahy přijala návrh na vytvoření tzv. Mapy infrastrukturních potřeb.

Celníci odhalili padělky za deset milionů

Celníci odhalili padělky za deset milionů, foto Generální ředitelství cel

Generální ředitelství cel vyhodnotilo sobotní akci „FAKE", která byla zaměřena na obchodování s padělky. Celníci...

Při dopravní nehodě v Praze 10 došlo ke zranění tří osob

Foto Jiří Dvořák

Dne 10. prosince 2017 od 21:45 hodin zasahovala jednotka hasičů ze Strašnic a HZS DPP u nehody autobusu MHD a tramvaje,...

Výstava Náprstkova muzea seznamuje návštěvníky s indiány

Výstava Náprstkova muzea seznamuje návštěvníky s indiány, foto: Národní muzeum.

Národní muzeum zahájilo v Náprstkově muzeu novou výstavu Indiáni, která představuje původní obyvatele Severní...

reklama reklamareklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama