Byly vyhlášeny další volné termíny pro zážitkové jízdy historickým metrem

Jízda metrem může být zážitkem. Dopravní podnik hlavního města Prahy ve spolupráci s Hospodářskou komorou hlavního města Prahy pro vás připravili nevšední zážitkové výlety do zákulisí pražského metra. Průvodci detailně seznámí s provozem, zázemím a údržbou na tomto místě deponovaných a spravovaných modernizovaných souprav typu 81-71M.

Zážitková turistika – DEPO ZLIČÍN TRAŤ „B“

V rámci programu Zážitková turistika vám Dopravní podnik nyní 2 x ročně poodkryje zákulisí depa Zličín, odkud vás z místních úrovňových lávek následně svezou nedávno dokončenou a zprovozněnou historickou soupravou metra typu 81-71 za nevšedním poznáním zajímavých míst a zákoutí trati B.

Kromě prohlídky slepého ramene tunelu zamýšlené odbočky trasy B za stanicí Stodůlky, krátkého zastavení v tubusu mostu nad Nepomuckým rybníkem, souprava zavítá do obratiště stanice Smíchovské Nádraží. Dále jízda pokračuje prohlídkou tlakového uzávěru před stanicí Anděl (v úseku pod dnem Vltavy), zastavíme na okamžik i v uzavřené stanici Národní třída a provedeme obrat na obratové koleji stanice Florenc. Díky návštěvě obratiště stanice Smíchovské Nádraží i stanice Florenc, absolvujete kompletní jízdu na prvním provozním úseku I.B, jehož otevřením 2. listopadu 1985 byl odstartován provoz nově vzniklé trasy B.

Opravdovým unikátem celého programu je pak ukázka zličínské zkušební tratě metra, kam vás souprava ještě zaveze při návratu zpět do domovského depa.

Během celé akce se vám budou věnovat průvodci z řad odborných zaměstnanců Dopravního podniku. Tunely trasy B budou v celé délce exkurze během jízdy rozsvíceny a vše zajímavé si navíc můžete rovněž prohlédnout pohledem strojvedoucího metra. Předpokládaná doba trvání prohlídky je 170 minut.

Termín: 17.5. 2014; Čas: 10:00 a 14:00, Cena: 150,- Kč/osoba
Sraz na akci je v 9.55 a v 13.55 hodin u hlavní vrátnice Depa Zličín. Areál se nachází v blízkosti autobusové zastávky Depo Zličín, adresa: Na Radosti 51, Praha 5.

Zážitková turistika – DEPO KAČEROV TRAŤ „C“

Termín setkání je vždy pět minut před zahájením prohlídky (10:00 a 14:00 hodin) před hlavní bránou depa Kačerov, adresa: Sliačská 1, Praha 4. Zde budou návštěvníci seznámeni s bezpečnostními pravidly v areálu Dopravního podniku. V následujících 45 minutách bude návštěvníkům odborným výkladem představeno depo metra Kačerov.

Po hodině opustí souprava Ečs 38. kolej depa Kačerov a vydá se na koleje tratě C. Během cesty budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost prohlédnout si kabinu strojvedoucího tohoto historického vlaku v běžném provozu i s praktickou ukázkou práce strojvedoucích, kteří budou vlak obsluhovat v dobových uniformách. Dále se seznámí s výhledem na rozsvícený tunel metra s kratičkou zastávkou v tubusu mostu přes nuselské údolí, navštíví se soupravou zázemí obratiště metra ve stanici Nádraží Holešovice a nahlédnou do mnoha dalších jinak nepřístupných míst provozu pražské podzemní dráhy.

Po absolvování jednoho kola v relaci Kačerov – Nádraží Holešovice a zpět, absolvují cestující zážitkové jízdy „zátah“ se soupravou do jejího domovského depa Kačerov. Předpokládaná doba trvání celé prohlídky je 120 minut.

Termín: 19.4. a 21.6. 2014; Čas: 10:00 a 14:00

Zážitková turistika – DEPO HOSTIVAŘ TRAŤ „A“

Cesta historickou soupravou typu 81-71 začne výjezdem z haly depa na traťové koleje linky A. Díky rozsvícenému tunelovému osvětlení a vlakovým rozhlasem reprodukovanému výkladu poznáte rozličná zákoutí této v současné době nejkratší tratě pražského metra.

Seznámíte se s její historií, zapomenutými projekty uvažovaného rozvoje (zamýšlená odbočka ze stanicí Strašnická směrem k Zahradnímu městu), zavítáte na obratové koleje stanice Dejvické. Na rozdíl od zážitkových jízd na tratích B a C, bude výklad zaměřen také i na architekturu stanic a technologický postup jejich výstavby.

Nedílnou samozřejmostí se již stala i možnost nahlédnout do kabiny strojvedoucích a obeznámit se s jejich prací.

Termín: Termín bude otevřen v následujícím čtvrtletí 2014.

Cena: 150,- Kč/osoba; Kapacita je 90 osob

Více na www.prahatechnicka.cz

Zážitkové jízdy historickým metrem, foto: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Zážitkové jízdy historickým metrem, foto: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Mládě pandy červené je samec

Vzácný přírůstek, mládě pandy červené, foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha

Malá panda, narozená v Zoo Praha druhého července samici Wilmě a samci Patovi, bude nosit „klučičí" jméno. Jaké,...

Pražští celníci zajistili padělky hraček na tržnici Sapa

Pražští celníci zajistili padělky hraček na tržnici Sapa, foto: Celní úřad pro hl. m.Prahu

Kontrolní akce pražských celníků na tržnici Sapa v Praze 4 – Libuši byla ve čtvrtek 18. října 2018 opět velmi...

DPP zvítězil v mezinárodní soutěži Global Light Rail Awards 2018

DPP zvítězil v mezinárodní soutěži Global Light Rail Awards 2018, foto: Praha Press

Dopravní podnik hl. m. Prahy uspěl ve finále 12. ročníku soutěže Global Light Rail Awards 2018, což je Světové...

Lávka na železničním mostě opět spojuje Výtoň a Smíchov

Lávka na železničním mostě opět spojuje Výtoň a Smíchov, foto: TSK Praha

Z Výtoně přímo na Smíchov už se ode dneška opět dostanou pěší i cyklisté. Po devítiměsíční pauze se totiž...

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama