ČNOPK nově zastupuje brémské přístavy

Přístavy Bremen a Bremerhaven jsou bránou do světa pro německé, ale i české exportéry. Společnost Bremenports, která oba přístavy provozuje, nyní v Česku otevírá zastoupení pod hlavičkou Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK).

Zboží „Made in Germany" odtud ve velkém vyplouvá do světa a také čeští exportéři, především ti silničních vozidel a jejich dílů, se jim jen sotva vyhnou: Severomořské přístavy Bremen a Bremerhaven jsou jednou z největších automobilových točen na světě, ročně přeloží na dva miliony aut.

„Co se kontejnerů týče, je Česko naším nejdůležitějším vnitrozemským partnerem v Evropě," shrnuje jednatel bremenports Robert Howe a dodává: „Do ČR máme tři přímé spoje pro kontejnerové vlaky a pražský vlakový terminál je pro vnitrozemskou kontejnerovou přepravu po Regensburgu druhý nejvýznamnější."

Pražská kancelář při ČNOPK má pozici brémských přístavů na českém trhu ještě posílit. Prostřednictvím poradenství, odborných a networkingových akcí chce podpořit také česko-brémské hospodářství. Obchod mezi ČR a Svobodným hanzovním městem Brémy se v současnosti vyvíjí nadmíru dynamicky. Objem vzájemné obchodní výměny loni vzrostl o 14,6 procenta na 848 milionů eur. To je víc než český obchod s Kanadou či Spojenými arabskými emiráty.

„Česko je pro německé firmy nejatraktivnější investiční lokalitou v regionu. Jeho devizou jsou, stejně jako v případě Brém, logistika, automotive a inovativní technologie, což jsou vynikající předpoklady pro zintenzivnění hospodářských vazeb s brémskými přístavy a jejich infrastrukturou. A přesně v tom vidíme úlohu zastoupení bremenports v ČR," upřesnil René Harun z ČNOPK. Koncem února se na tom v Brémách dohodli zástupci ČNOPK a přístavního managementu bremenports.

O ČNOPK:

Česko-německá obchodní a průmyslový komora je součástí celosvětové sítě německých bilaterálních zahraničních hospodářských komor. Jejím posláním je podporovat česko-německý byznys a ekonomickou spolupráci obou zemí. Sleduje trendy a těm s největším potenciálem pro česko-německou ekonomickou spolupráci se věnuje intenzivně. V roce 2015 komora v ČR rozpoutala diskuzi k tématu průmysl 4.0 a od roku 2016 organizuje startupovou soutěž Connect Visions to Solutions.

25. 2. 2019, T. Z.:ČNOPK

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Padělaných bankovek loni opět ubylo

Padělaných bankovek loni opět ubylo, foto: Praha Press

V roce 2018 bylo na území České republiky zadrženo 1 011 kusů padělaných a  pozměněných českých bankovek a...

SZIF vydává rozhodnutí na Agroenvironmentálně-klimatická opatření

SZIF vydává rozhodnutí na Agroenvironmentálně-klimatická opatření, foto: Praha Press

Od 12. 3. 2019 začala platební agentura Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vydávat rozhodnutí na další...

Veletrh RENEXPO Water & Energy 2019, Bělehrad, Srbsko

Ilustrační foto: Bělehrad, Srbsko

Největší mezinárodní veletrh a konference na téma obnovitelné zdroje energie, úpravy vody a energetiky RENEXPO Water...

Inflace v únoru 2019 mírně nad prognózou ČNB

Inflace v únoru 2019 mírně nad prognózou ČNB, foto: Praha Press

Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v únoru 2019.

reklama reklama
reklama
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
reklama