Léto v Mariánských Lázních s neopakovatelnou atmosférou

Unaveni z velkoměstského ruchu, smogu a nervozity si rádi odpočineme a nabereme síly v krásném prostředí elegantního lázeňského města. Kolonády a altány zastřešující kyselky dávají Mariánským Lázním originální vzhled. Kouzelné místo se právem chlubí osobnostmi, které se zde léčily, procházely po promenádách, měly tajné schůzky, avantýry, lásky a často se sem i vracely.

Po celý rok vše pro vás

Mariánské Lázně jsou ideálním místem, kde můžete relaxovat i aktivně strávit volný čas. Město má zajímavý přírodní potenciál, rozprostřeno v lesích a uprostřed udržovaných parků působí čistě a svěže. Je přátelské ke sportovním nadšencům i k milovníkům kultury.

Zejména v létě se zde pořádá množství festivalů, koncertů, výstav i divadelních představení. Kdo chce jen lenošit, má nejlepší volbu proč zapustit v půvabném místě kořeny na pár dní nebo týdnů.

Foto Falkensteiner Grand MedSpa Marienbad

Srdce města a kouzlo starých časů

Litinou a sklem zdobená Hlavní kolonáda je jednou z nejvíce vyhledávaných místních památek. Pohled na historizující vzhled domů je zážitkem nejen pro umělce a architekty. Zpívající fontána patří k Mariánským Lázním jako Karlův most k Vltavě.

Architektura starší zástavby je samostatnou kapitolou. Původní podoba domů je mnohdy zachována včetně všech stavebních prvků, exteriéry se citlivě snoubí s interiéry. Od prostorných vstupních dveří s ručně kovanými klikami, jdeme obdivovat špaletová okna, zaujmou dominantní dřevěná schodiště s litinovými krajkami zábradlí, fascinují dřevěné podlahy s vysokým leskem, nepřehlédneme původní dlažbu či osvětlení, dekorativní doplňky z litiny nebo broušených kamenů.

Mnoho dalších obdivuhodně zachovaných dekorací nás nenechá na pochybách, že se v Mariánských Lázních pečlivě dbá o unikátní dědictví předků.

Lázeňská péče a respekt k návštěvníkům

Mariánské Lázně oplývají čistým ovzduším i jedinečnými léčivými zdroji. Přímo v areálu města vyvěrá čtyřicet a v okolí kolem stovky pramenů bohatých na obsah oxidu uhličitého a minerální soli. Některé prameny obsahují železo. Zdejší minerální vody se využívají k léčbě mnoha nemocí, ke koupelím i k pitným kúrám. Zdejší voda léčí nemoci dýchacího ústrojí, metabolická onemocnění, choroby ledvin, močových cest, gynekologická a některá onkologická onemocnění, ale také pohybový aparát.

Můžete využívat klasické i moderní postupy a ozdravné kúry. Při svém odpočinku a léčbě očekáváte co nejlepší kvalitu péče, které se vám zde skutečně dostane od profesionálů. Prožitek tělesný a léčebný povýšíte na ojedinělý zážitek v centrálních lázních, kde procedury probíhají v původních originálních interiérech balneocentra, kde můžete spatřit krásnou výzdobu z 19. století.

Pohyb, sport, dobrodružství

Na své by si měli v Mariánských Lázních přijít vyznavači aktivního pohybu díky dobře vybaveným sportovištím, víceúčelovým hřištím, tenisovým kurtům a posilovnám.

Golf je tradičním sportem elity nejen ve světě. Například Edward VII., ještě dříve než byl jmenován britským králem, si užíval v Mariánských Lázních dobré jídlo, pití i lov. Vracel se sem rád, i když už byl významným panovníkem. V roce 1905 otevřel u nás první golfové hřiště.

Foto Falkensteiner Grand MedSpa Marienbad 

Hřiště Royal Golf Club Mariánské Lázně je osmnáctijamkové a je oficiálně nejstarším v České Republice. Jeho okolí má stále příjemný ráz bez zástavby, jehličnaté lesy zpříjemňují svou vůní chvíle po dešti nebo v horkých letních dnech.

Okolí Mariánských lázní nabízí ideální podmínky pro Nordic walking, běžné turisty i cyklisty. Velké množství dobře značených cyklotras propojuje blízká města, různá zajímavá přírodní či historická místa. Cyklostezky navazují na cyklotrasy Euregia Egrensis. Ve městě jsou místa, kde si můžete kola zapůjčit.

Na své si přijdou i milovníci koní, jezdecká společnost nedaleko města zajišťuje výcvikové hodiny pro začátečníky i vyjížďky pro pokročilé.

Lanové centrum vzdálené půl kilometru od kolonády nabízí dobrodružství pro celou rodinu. Vysoké lanové překážky i laňáček pro děti zaručeně pobaví a nedá na Mariánské Lázně jen tak zapomenout. Projížďka turistickým vláčkem je pak příjemným doplněním volného dne.

6.7.2017; Stanislava Nopová

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Míříme na bezpečnou dovolenou v Evropě

Míříme na bezpečnou dovolenou v Evropě, foto pixabay.com

Stále více se zamýšlíme, kam se vypravit do zahraničí, aby naše dovolená byla bezpečná a proběhla bez zbytečných...

dTest: Na co si dávat pozor, když si dovolenou zařizujete sami

dTest: Na co si dávat pozor, když si dovolenou zařizujete sami? Foto Praha Press

Chystáte-li se dovolenou strávit v Česku, asi nebudete listovat katalogy cestovních kanceláří, kde byste si vybrali...

Národní park Šumava připravil pro turisty nové programy

Národní park Šumava připravil pro turisty nové programy

Může se zdát, že nabídka Národního parku Šumava, co se týče přírodních zajímavostí, se už desítky let nemění,...

Extrémní štafetový závod v Beskydech už v srpnu

Extrémní štafetový závod v Beskydech už v srpnu, foto Destinační managment turistické oblasti Beskydy-Valašsko o.p.s.

Frýdlantský duatlon navazuje na tradiční extrémní štafetový závod Adrenalin Cup. Po 20 letech jeho pořádání...

Brněnský Masarykův okruh se připravuje na Grand Prix České republiky

Brněnský Masarykův okruh se připravuje na Grand Prix České republiky, foto TIC Brno

Vyrovnaný a nepředvídatelný průběh letošního šampionátu slibuje vzrušující podívanou. Jezdci i týmy navíc...

Gourmet Brno 2017 zná vítěze

Foto: Gourmet Brno foto: Michal Růžička, TICmB

Druhý ročník prestižního projektu mapujícího brněnskou gastronomii se završil. V pondělí 26. 6. byli vyhlášeni...

reklama reklama reklama reklama