Tip na výlet nebo dovolenou: Smrčiny - ráj pro zasvěcené

Členitá pahorkatina Smrčiny neboli německy Fichtelgebirge se rozkládá ve tvaru podkovy v severovýchodní části Bavorska, v jihozápadním Sasku a v západních Čechách na Chebsku. Celá oblast Smrčin je prohlášena za přírodní park. Nejzápadnější hory Česka, Smrčiny, nabízí svým návštěvníkům skvělé podmínky pro zimní i letní dovolenou. Cesta autem z Prahy sem trvá jen 2,5 hodiny.

Region nabízí mnoho způsobů k prožití příjemných dnů, ať už jste vyznavači aktivního sportu nebo dáváte přednost relaxaci a odpočinku. Krajina s horami a malebnými městy stojí za objevování ve všech ročních obdobích.

Tip na výlet nebo dovolenou: Smrčiny - ráj pro zasvěcené

V dosahu je také město Bayreuth, které je ve světě proslulé díky opernímu festivalu Richard-Wagner-Festspiele, který se koná každý rok.

město Bayreuth

Seznamte se s rozmanitostí i krásou oblasti Fichtelgebirge

Nejvyšší horou Smrčin je Schneeberg s nadmořskou výškou 1053 m. Na českém území je nejvyšší Háj (758 m). Schneeberg znamená Sněhová hora a jméno dostala díky tomu, že v celém regionu bývá hodně sněhu. Na vrcholku hory Schneeberg je žulové kamenné moře a skalní hrad, na kterém se nachází rozhledna Backöfele. Žulová hornina se zde těžila po staletí.

V zimě region láká širokou nabídkou vyhovujících sjezdovek všech stupňů obtížnosti a můžete si vybrat mezi několika lyžařskými středisky, mezi kterými je i Ochsenkopf. Smrčiny jsou také rájem běžkařů.

Mezi další romantické turistické destinace patří i okolí řek a jezer. Mezi nejznámější umělá jezera patří Fichtelsee a Weißenstädter See, které nabízejí další možnosti pro volný čas a fitness.

Mnoho rybníků, které se dříve používalo pro chov ryb a zásobování vodou, se dodnes zachovalo a patří mezi oblíbené destinace pro exkurzi, v restauracích vám připraví chutné pokrmy z čerstvých ryb.

Navštivte také Ochsenkopf

Hora Ochsenkopf (1023 m.n.m.) přitahuje návštěvníky po celý rok. Je to oblíbená destinace pro milovníky pěších túr i cykloturistiky. Pro pěší putování je jako stvořený areál Nordic Parc s 500 km speciálně upravenými stezkami. Výlety na kole, vysokorychlostní cyklistika, náročné trasy pro horská kola, to jsou lákadla, které zdejší kraj nabízí.

Pěší túry, horské výlety

Smrčiny vás překvapí množstvím turistických a cyklistických stezek, v zimě si zase můžete do sytosti užít zimní sporty. Více než 3600 km turistických stezek - včetně okružních procházek a tematických stezek, které prochází romantickými údolími, podél idylických hradních zřícenin a unikátních skalních útvarů.

Tip na výlet nebo dovolenou: Smrčiny - ráj pro zasvěcené

Turisté se budou díky velkému počtu půjčoven jízdních kol a servisních stanic E-bike i nabídce autobusové dopravy jistě cítit komfortně v každém ohledu.

Relaxaci a odpočinek, i nabídku léčebných procedur najdete díky minerálním pramenům v blízkých termálních lázních, hotelových středisek se saunovými světy. Zdravotní turistika má zde vysokou prioritu. Skutečné lázeňské centrum Bad Alexandersbad se nachází v oblasti přírodního parku Smrčiny u Marktredwitz.

Světově proslulá výroba porcelánu

Fichtelgebirge je srdcem německého porcelánového průmyslu. Historie je stará více než dvě stě let. Město Selb v dosahu asi 25 km od Františkových Lázní, je známé pro svoji výrobu skla a porcelánu, které si můžete tak koupit a dovézt si domů na památku. Porzellanikon Selb - muzeum porcelánu, kde na ploše 9000 m2 naleznete výstavy a expozice zaměřené na porcelán.

Ve městě Selb se nalézá také Rosenthal Outlet Center. Můžete si zde zakoupit kvalitní porcelán, módní doplňky, kuchyňské nádobí a hlavně příbory značky Rosenthal.

Wunsiedel – srdce pohoří Smrčiny a skalni labyrint Luisenburg

Divadelní festival Luisenburg na přírodní scéně patří k nejznámějším festivalům Německa.

Seznamte se s rozmanitostí i krásou oblasti Fichtelgebirge

Mnoho návštěvníků a turistů každoročně fascinují obrovské skalní bloky, jeskyně a soutěsky, které tvoří úžasnou přírodní kulisu uprostřed vrchoviny Smrčiny.

Kulinářství a gastronomie

Cestování prochází žaludkem – stylové restaurace a pivovary nabízejí regionální speciality, čerstvé ryby z místního chovu a další lahůdky.

známé restaurace MAISEL & FRIENDS BRAUWERKSTATT

Pro další informace neváhejte kontaktovat WIN Touristic - vašeho cestovního specialistu pro region Fichtelgebirge, více tipů a informací naleznete na stránkách www.wintouristic.com.

3.2.2018; TZ: WIN Touristic

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Příjezdy zahraničních i domácích turistů vzrostly

Příjezdy zahraničních i domácích turistů vzrostly, foto Praha Press

Během prvních tří čtvrtletí roku 2018 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v Česku celkem 8,1 milionu...

Dobíhají poslední prohlídky hospitálu Kuks pro rok 2018

Dobíhají poslední prohlídky hospitálu Kuks pro rok 2018, foto: Praha Press

Oficiální turistická sezóna už sice skončila, ale turisté si mohou letos ještě hospitál prohlédnout o vánočních...

Kouzelné Mariánské Lázně na zimu neusínají

Kouzelné Mariánské Lázně na zimu neusínají, foto: MÚ Mariánské Lázně

Mariánské Lázně patří mezi nejvýstavnější lázeňská města v Evropě. Mají zajímavou architekturu, udržované...

Pětiletá obnova areálu židlochovického zámku skončila

Pětiletá obnova areálu židlochovického zámku skončila, foto: LČR

U židlochovického zámku v Jihomoravském kraji skončily stavební práce. Podnik Lesy České republiky, který tuto...

reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
reklama