Hotel Rakovec

Hotel Rakovec

Tříhvězdičkový Hotel Rakovec se nachází na pravém břehu brněnské přehrady. V areálu hotelu naleznete stylové ubytování, příjemné posezení v restauraci nebo na hotelové terase s bezkonkurenčním výhledem na přehradu a možnosti relaxace ve wellness centru, stejně tak jako u venkovní nádrže se slanou vodou. K dispozici je zdarma i soukromé parkoviště pro hotelové hosty. Nejbližší zastávka MHD je pouhých 300m od hotelu, což zajišťuje bezproblémové spojení do centra. V případě potřeby nabízíme služby hotelového minibusu.

Hotel Rakovec – ubytování u brněnské přehrady

Hotel Rakovec nabízí komfortní ubytování s celkovou kapacitou 48 lůžek. Ubytování je vhodné jak pro celé skupiny, tak pro jednotlivce, ať už v rámci rodinné dovolené, nebo jako nocleh při služebních cestách. Při hromadných objednávkách je zde možnost poskytnutí slevy z ceny ubytování. Stejně tak garantujeme zvýhodněné ceny pravidelným návštěvníkům z řad obchodních zástupců. Máme vytvořený i věrností program s možností dosáhnutí až na 30% slevu z ceny ubytování.

Všechny pokoje jsou stylově vybaveny, mají vlastní sociální zařízení, barevnou televizi a wi-fi připojení zdarma.

Všechny pokoje jsou stylově vybaveny, mají vlastní sociální zařízení, barevnou televizi a wi-fi připojení zdarma.

Všechny pokoje jsou stylově vybaveny, mají vlastní sociální zařízení, barevnou televizi a wi-fi připojení zdarma.

Všechny pokoje jsou stylově vybaveny, mají vlastní sociální zařízení, barevnou televizi a wi-fi připojení zdarma.

Všechny pokoje jsou dvoulůžkové s možností přistýlky. Většina pokojů se nachází přímo v budově hotelu, polovina z nich má výhled na brněnskou přehradu. Pro náročnější zákazníky máme v nabídce ubytování v hotelových bungalovech, které jsou prostornější a mají vlastní balkóny s možností posezení a výhledem na přehradu.

Hotel Rakovec – wellness centrum

V prostorách hotelu Rakovec mají hosté možnost využití vlastního Wellness centra s širokou nabídkou relaxačních procedur.

Jedná se o uzavřený prostor s bazénem, vířivkou, parní saunou a finskou saunou s ochlazovací kádí. Prostory wellness centra je možné navštívit v předem objednaných termínech za zvýhodněnou cenu. Jedná se tedy o jednotlivé vstupy pro neomezený počet návštěvníků.

Pro náročnější klientelu, je zde možnost využít privátního wellness – tedy uzavření celého prostoru pro omezenou skupinu osob. Nabízíme i možnost kombinace privátního wellness s pobytovými balíčky, popř. dalšími službami hotelu, jako je například široká škála masáží.

Hotel Rakovec – wellness centrum

V letních měsících je také možnost využít vstupu k venkovní nádrži se slanou vodou s opalovací travnatou plochou, klidovou zónou a dětským hřištěm.

V letních měsících je také možnost využít vstupu k venkovní nádrži se slanou vodou s opalovací travnatou plochou, klidovou zónou a dětským hřištěm.

V letních měsících je také možnost využít vstupu k venkovní nádrži se slanou vodou s opalovací travnatou plochou, klidovou zónou a dětským hřištěm.

Hotel Rakovec – bowling

Nejen při nepříznivém počasí, nabízíme aktivní vyžití v naší bowlingové herně, na kvalitních drahách značky Brunswick. Každá dráha umožňuje hru až pro 8 hráčů.

Hotel Rakovec – bowling

Je zde možnost pronájmu celého prostoru bowlingového baru pro uzavřené skupiny, např. při pořádání bowlingových turnajů nebo firemních večírků, i jednotlivých drah. V ceně pronájmu je i zapůjčení bowlingové obuvi. K bowlingovému baru náleží i vlastní sociální zázemí. Zvýhodněné vstupy nabízíme denně do 16h.

Hotel Rakovec – bowling

Hotel Rakovec – restaurace

V hotelové restauraci vám náš šéfkuchař předvede citlivé skloubení klasické české kuchyně s mezinárodními kuchařskými trendy.

Moderní prostředí naší restaurace ocení zejména milovníci vkusně vybraných pokrmů, od lehkých předkrmů, přes náročnější hlavní chody, až po vynikající dezerty. Vše skvěle doplněné výběrem kvalitních vín z moravských vinic.

V letních obdobích dominuje hotelu velká terasa až pro 140 lidí, kde se pravidelně pořádají akce a večery s grilováním.

V letních obdobích dominuje hotelu velká terasa až pro 140 lidí, kde se pravidelně pořádají akce a večery s grilováním.

Seznam letošních podzimních akcí na hotelu Rakovec:

 • Zvěřinové hody 17. 10. – 23. 10. 2016
 • Rybí víkend 28. 10. – 30. 10. 2016
 • Halloween víkend 4. 11. – 6. 11. 2016
 • Svatomartinská husa 11. 11. – 20. 11. 2016
 • Cimbálová kapela 11. 11. 2016
 • Sobotní večer s živou hudbou 26. 11. 2016 (Hudební skupina Axel)

Hotel Rakovec – restaurace

Hotel Rakovec – firemní a společenské akce

Ve všech prostorách hotelu je možné pořádat různé druhy firemních akcí a společenských událostí.

Je zde k dispozici hlavní sál s kapacitou cca 120 osob – vhodný pro pořádání velkých akcí – školení pro velké skupiny, svatby, oslavy narozenin. K hlavnímu sálu je často v letních měsících přiřazován i pronájem prostor terasy – tu je možné rozdělit do 3-částí. Samozřejmostí je technické vybavení místnosti – dataprojektor, mikrofon (ozvučení), flipcharty.

Dalším prostorem je malý salónek s kapacitou cca 25 -30 osob s vlastním sociálním zázemím. Jedná se o prostor určený k pořádání menších školení, odděleno od ostatních prostor, možnost zvláštního vstupu – stejné technické vybavení jako u hlavního sálu.

Hotel Rakovec – firemní a společenské akce

Dále je zde lobby bar – vhodný pro pořádání školení i meších společenských akcí. Kapacita lobby baru je cca 35 osob – vybavení – tv, propojovací kabely pro notebook, rádio, flipchart.

Další akce se mohou pořádat i v samostatných prostorách bowlingového baru nebo wellness centra.

Jednou z našich hlavních aktivit a specializací je poskytování cateringových a doplňkových služeb s tím souvisejících jako mohou být například rauty, párty, recepce, firemní večírky, oslavy, plavby parníkem – včetně cateringu, ochutnávky vín, mobilní kasino, hudební produkce, DJ atd.

Výhodou našich služeb je jejich komplexnost v celé šíři. Vyzdobíme pro Vás prostory, ve kterých se má Vaše firemní, společenská nebo rodinná oslava konat. Naaranžujeme květinovou výzdobu, připravíme hudbu i s ozvučením nebo zamluvíme profesionálního moderátora, DJ. Zajistíme i volnočasé aktivity pro firemní teambuildingy. Pronájem prostor je možné domluvit jak na celé dny, tak i jen na jejich část. Při objednávce pronájmu, občerstvení i ubytování – zvýhodněné ceny!

Hotel Rakovec – tipy na výlety

Bezprostřední blízkost brněnské přehrady zaručuje našim návštěvníkům nepřeberné množství možných aktivit.

Město Brno každoročně hostí nepřeberné množství kulturních akcí, hudebních festivalů, výstav, odborných konferencí, sympozií, kongresů a sportovních akcí konaných přímo u objektu hotelu. Stáváme se středem dění, zejména v době pořádání festivalu Ignis Brunensis – máme bezkonkurenční výhled na pořádané ohňostroje a Moravských hradů – bezproblémová doprava na nedaleký hudební festival. Dále jsme velmi oblíbeným hotelem pro společnosti v době pořádání jednotlivých výstav a veletrhů na BVV. A v neposlední řadě v průběhu každoročně pořádaného Moto GP – vyvrcholení motoristické sezóny na Masarykově okruhu.

Moto GP – vyvrcholení motoristické sezóny na Masarykově okruhu

Bezprostřední blízkost brněnské přehrady zaručuje našim návštěvníkům nepřeberné množství možných aktivit. V letních měsících zejména jízdu parníkem, možnosti pronájmu elektroloděk, paddleboardů, šlapadel a nově i wakeboardového vleku. Dále pak, návštěvu nedalekého hradu Veveří, kde jsou opět obnoveny prohlídky po jeho rekonstrukci. Okolí brněnské přehrady je také vybaveno množstvím dětských i sportovních hřišť. Pravidelným dějištěm místních farmářských trhů a poutí.

V blízkém okolí hotelu naleznete mnoho turistických cílů – zejména brněnskou zoologickou zahradu, kterou doporučujeme návštěvníkům s dětmi. Stejně jako výlet na Helenčinu nebo Ríšovu studánku v Přírodním parku Podkomorské lesy – pojmenované podle postav z románu Víléma Mrštíka – Pohádka máje.

V podzimních a zimních měsících jsou doménou zejména památky v historickém centru města Brna – Hrad Špilberk a jeho kazematy nebo Petrov. Kulturu zajišťují i oblíbená divadla – Mahenovo divadlo, Janáčkovo divadlo nebo Městské divadlo Brno – které má činoherní i hudební scénu. Nebo multiplexy obchodního centra Olympie.

Hotel Rakovec – tipy na výlety

Hotel Rakovec – tipy na výlety

Top 13 tipů na výlety:

 • Katedrála sv. Petra a Pavla
 • Hrad a pevnost Špilberk
 • Vila Tugendhat
 • Kostnice u sv. Jakuba
 • Labyrint pod Zelným trhem
 • Stará radnice
 • Moravská galerie v Brně – Jurkovičova vila
 • Kašna Parnas
 • Kapucínský klášter
 • Kostel sv. Jakuba
 • Helenčina a Ríšova studánka
 • Otevřená zahrada
 • Hrad Veveří
 • Golfový areál Kaskáda – pro náročnější klientelu – vzdálenost od hotelu 8 km

Kontaktní informace

Hotel Rakovec ***

Rakovecká 1335/13
635 00 Brno

Tel.: 515 908 624

E-mail: recepce@hotelrakovec.cz

web: www.hotelrakovec.cz

Hotel manager
Bc. Darina Lacková, BA (Hons)
tel.: (+420) 774 790 790
e-mail: marketing@hotelrakovec.cz

Restaurace manager
Přemysl Tichý
tel.: (+420) 774 790 791
mail: tichy@hotelrakovec.cz

Wellness manager
Mgr. Martin Báňa
tel: (+420) 774 790 793
mail: wellness@hotelrakovec.cz

 

Mládě pandy červené je samec

Vzácný přírůstek, mládě pandy červené, foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha

Malá panda, narozená v Zoo Praha druhého července samici Wilmě a samci Patovi, bude nosit „klučičí" jméno. Jaké,...

Pražští celníci zajistili padělky hraček na tržnici Sapa

Pražští celníci zajistili padělky hraček na tržnici Sapa, foto: Celní úřad pro hl. m.Prahu

Kontrolní akce pražských celníků na tržnici Sapa v Praze 4 – Libuši byla ve čtvrtek 18. října 2018 opět velmi...

DPP zvítězil v mezinárodní soutěži Global Light Rail Awards 2018

DPP zvítězil v mezinárodní soutěži Global Light Rail Awards 2018, foto: Praha Press

Dopravní podnik hl. m. Prahy uspěl ve finále 12. ročníku soutěže Global Light Rail Awards 2018, což je Světové...

Lávka na železničním mostě opět spojuje Výtoň a Smíchov

Lávka na železničním mostě opět spojuje Výtoň a Smíchov, foto: TSK Praha

Z Výtoně přímo na Smíchov už se ode dneška opět dostanou pěší i cyklisté. Po devítiměsíční pauze se totiž...


reklama reklama