Jsou šikanovány některé městské části?

Ze tří miliard přebytku hospodaření hlavního města za rok 2016 nedostala Městská část Praha 16 ani korunu.

Vyjádření Mgr. Karla Hanzlíka, starosty Městské části Praha 16 a Mgr. Miroslava Knotka, zástupce starosty Městské části Praha 16 k rozhodnutí Rady hl. m. Prahy o rozdělení přebytku hospodaření za rok 2016:

Politické vedení hl. města Prahy rozdělilo bez jakýchkoliv dopředu avizovaných pravidel finanční prostředky z přebytku hospodaření hlavního města za rok 2016 určené pro všechny pražské občany a městské části, pouze „svým" politickým představitelům, kteří jsou ve vedení některých pražských městských částí.

Při pohledu do tisku, který schválila Rada hl. m. Prahy na svém jednání dne 8.6.2017 zjistíte, že některé městské části jsou si rovnější než jiné... Jiné? Jiné, které mají reprezentace radnic složené nebo doplněné z členů pražské vládní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice. Kde je ta transparentnost, spravedlnost, rovný přístup, potřebnost a podobná hesla, která byla součástí volebních hesel ANO, KDU-ČSL, Zelených a  STAN?

Je potřeba upozornit, že se jedná o historicky největší rozdělení přebytku hospodaření v historii Prahy vzniklé tím, že za poslední volební období Praha a její představitelé ve vedení nejsou schopni realizovat zásadní a důležité stavby, tak jako v minulosti (dopravní stavby, budování technické vybavenosti atd.). Taková praxe se v historii Prahy ještě nestala i z pohledu toho, že dopředu nebyla dána žádná pravidla. Podobně jako Praha 16 dopadla i velká radnice z Prahy 2, Praha 17 nebo Praha - Čakovice a další.

V tomto případě šikanované městské části mají spoustu rozvojových projektů, které mají i projektovou dokumentaci, což velké množství schválených projektů jiných městských částí ani zdaleka nemá... Dotčené městské části ani nebyly vyzvány, aby předložily své projektové záměry. Jak je možné, že některé městské části inkasují stamiliony nebo desítky milionů a některé vůbec nic? Proč vedení Prahy zcela neprůhledně rozděluje finanční prostředky podle politického zadání a ne podle potřeb jejích obyvatel? V minulosti bylo zvykem každý projekt, který získal finance řádně zdůvodnit. Proč v důvodové zprávě k tomuto tisku, kde se přidělují stamiliony, jsou ke každé oblasti jen čtyři řádky textu?

Městská část Praha 16 vyzývá vedení hlavního města Prahy, aby způsob rozdělení tří miliard z přebytku hospodaření nejprve řádně prodiskutovalo na základě jasných pravidel se všemi pražskými městskými částmi, tedy i s představiteli Prahy 16, a aby finální podoba podpory jednotlivých městských částí byla zcela jasně vysvětlena.

23.6.2017; TZ: ÚMČ Praha 16

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

První muzeum filmu bude sídlit v pražském Mozarteu

První muzeum filmu bude sídlit v pražském Mozarteu, foto: FF UK

V České republice doposud neexistovalo muzeum filmu. To se ale zanedlouho změní – filmové muzeum NaFilM v prosinci...

Mládě pandy červené je samec

Vzácný přírůstek, mládě pandy červené, foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha

Malá panda, narozená v Zoo Praha druhého července samici Wilmě a samci Patovi, bude nosit „klučičí" jméno. Jaké,...

Pražští celníci zajistili padělky hraček na tržnici Sapa

Pražští celníci zajistili padělky hraček na tržnici Sapa, foto: Celní úřad pro hl. m.Prahu

Kontrolní akce pražských celníků na tržnici Sapa v Praze 4 – Libuši byla ve čtvrtek 18. října 2018 opět velmi...

DPP zvítězil v mezinárodní soutěži Global Light Rail Awards 2018

DPP zvítězil v mezinárodní soutěži Global Light Rail Awards 2018, foto: Praha Press

Dopravní podnik hl. m. Prahy uspěl ve finále 12. ročníku soutěže Global Light Rail Awards 2018, což je Světové...

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama