Městská část Praha 3 dosáhla změny projektu na Nákladovém nádraží Žižkov

Městská část Praha 3 dosáhla významného úspěchu při jednání se společností Central Group, která vlastní téměř polovinu pozemku na Nákladovém nádraží Žižkov. Podařilo se uzavřít dohodu, ve které se investor zavázal, že výrazně přepracuje projekt a vybuduje rezidenční projekt určený k bydlení, prostory pro poskytování služeb, park a šestitřídní mateřskou školu pro potřeby městské části.

Městská část Praha 3 dlouhodobě usilovala, aby investor nerealizoval stavbu, na kterou má vydané platné územní rozhodnutí s využitím tzv. výjimečné přípustnosti, a může postavit velké obchodní centrum, kancelářské prostory, hotel a obytné domy. Proti tomuto územnímu rozhodnutí se městská část marně odvolávala a podala i správní žalobu, která téměř tři roky leží u soudu.

Společnost Central Group, která v červnu odkoupila pozemky v severní části NNŽ, přistoupila na požadavky Prahy 3 a smluvně se zavázala, že celý projekt přepracuje. Budou zde byty, služby, mateřská škola a veřejný park. Proti původnímu záměru, který počítá s vybudováním velkého obchodního centra, dojde k výraznému snížení nároků na kapacitu dopravy, a to téměř o 60%.

Central Group také souhlasí, že jeho zbylé pozemky na NNŽ budou předmětem veřejné urbanisticko-architektonické soutěže, kterou na základě požadavku Prahy 3 připravuje IPR a magistrát.

„Před rokem jsem iniciovala jednání s IPR, aby pro MČ zorganizoval urbanisticko-architektonickou soutěž. Návrh IPR, včetně stanoveného harmonogramu, jsem v únoru předložila zastupitelstvu MČ. Podle schváleného harmonogramu, který navrhl IPR, mělo v květnu 2016 dojít k vyhlášení soutěže, v srpnu k posuzování a v září k vyhlášení výsledků. Do dnešního dne IPR, který spadá do kompetence náměstkyně primátorky Petry Kolínské /SZ/, žádný termín z harmonogramu nesplnil. Praha 3 je však stále připravena IPR a magistrátu poskytovat maximální součinnost při vyhlášení veřejné urbanistické soutěže," dodává starostka Vladislava Hujová.

TZ: ÚMČ Praha 3

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Most Legií bude pro uzavřen pro veškerou dopravu

Foto: Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.

Od pondělí 19. listopadu se na týden uzavře most Legií pro veškerou dopravu. Plánovanou výluku tramvají doprovodí...

Do NTK i za hudebním archivem Supraphonu

Do NTK i za hudebním archivem Supraphonu, foto: Stanislava Nopová

Národní technická knihovna (NTK) vyjednala pro své registrované zákazníky exkluzivní přístup ke zvukovému digitálnímu...

Činohra Národního divadla uvádí Netrpělivost srdce Stefana Zweiga

Stefan Zweig: Netrpělivost srdce, Radúz Mácha a další foto: Martin Špelda

Mistrovský román rakouského prozaika a esejisty Stefana Zweiga (1881–1942), založený na pronikavém popisu psychologie...

Karlovo náměstí čeká velká proměna

Karlovo náměstí čeká velká proměna, foto: MHMP

Karlovo náměstí se změní pod taktovkou německého krajináře a dvou tuzemských architektonických studií.

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama