Miami je rájem cestovatelů

Kosmopolitní město Miami je horkou turistickou destinací s příjemným vánkem od Atlantského oceánu. Zapomeňte na americké televizní kriminálky.

Čeká na vás pohoda a mnoho možností, jak strávit volný čas. Miami omývá teplý Golfský proud, který proudí severním směrem pouhých 24 km od pobřeží, což způsobuje, že klima zůstává teplé a mírné po celý rok.

Nejlepší čas na návštěvu

Deštivá sezóna začíná v květnu a končí uprostřed října. Během tohoto období se teploty pohybují mezi 29 až 35 °C a jsou doprovázené velkou vlhkostí. Největší město jihovýchodní Floridy Miami a druhé největší ve státě, je charakterizováno svým teplým a tropickým počasím. Přesto je nejlepší město navštívit mezi březnem a květnem, kdy je počasí mírné, ale teplé. Pro finanční rozpočet na ubytování a mnohé služby jsou nejpříznivější dny od června do září. Počasí je v těchto měsících vlhčí, ale ceny hotelů mají klesající tendenci, dokonce i některé restaurace snižují své tarify.

Dovolená, nebo byznys?

V Miami je významné letiště i přístav, odtud je odvozený název: „Brána do Ameriky". Město je centrem celosvětového významu z pohledu ekonomiky, mezinárodního trhu, dopravy, kultury, vzdělání, médií, umění a zábavy. Většinu populace tvoří Hispánci a Afroameričané. Převládajícím jazykem je španělština. O rozvoji města vypovídá jeden z údajů: od roku 2001 zde dochází k velkému rozmachu v oblasti stavebnictví, vyrostlo přes 50 mrakodrapů vyšších než 122 metrů. Nejvyšší z nich je Four Seasons Hotel &Tower, který měří 240 metrů. Chcete v Miami navázat obchodní styky? Tady se říká, že podnikání svědčí slunečný den.

Ubytování

Při návštěvě Miami je spousta míst, kde bydlet. Na internetu naleznete mnoho možností. Chcete-li se těšit výhledem na pláž, pak hotely přímo v Miami a South Beach jsou volba číslo jedna. Postihnout vás může nečekané úskalí. Některé hotely nenabízí místo k zaparkování auta. Když si nějaké volné parkování najdete, musíte využít parkovací hodinky a uhradit dle tarifů.

Doprava

Miami má vynikající veřejnou dopravu, ale pokud ji nechcete využívat, můžete si vzít taxi. Taxíky mají za každé vyzvednutí příplatek 2,50 USD. Jejich ceny se pohybují od 30 do 60 USD. Rozhodnete-li se pro půjčení auta, autopůjčovna je nejvýhodnější u centrálního nádraží v Miami, což je i v blízkosti letiště. Důležitou věcí je, když plánujete pronájem automobilu, že parkování může být komplikované.

Turisticky atraktivní místa

Miami je atraktivní s mnoha možnostmi podle vašeho vkusu, ať už se rozhodnete pro rekreaci, poznávání města nebo jeho okolí, či snad k celodennímu nakupování. Historická čtvrť ve stylu art deco South Beach je všeobecně považována za jednu z nejpůvabnějších čtvrtí na světě a je známá svými nočními kluby, plážemi, obchody a historickými budovami. Muzeum vědy Miami se zabývá různými vědními obory, nabízí velké množství praktických a interaktivních exponátů. Národní park Everglades je mělká řeka s aligátory, hady a různými druhy ptáků. Vyhlídkový let ještě víc zdůrazní divočinu, kterou v podstatě Florida stále je. Jestliže si plánujete nakupování, doporučujeme outlety, kde můžete sehnat levně textil, značkové oblečení, doplňky a sportovní vybavení. Nejlepší místa, která byste měli navštívit, jsou Lincon Road Mall, Washington Avenue a Downtown Miami.

Gastronomie

Různorodost obyvatel se odráží v pestrosti nabídky kuchyně. Jídlo je tady radost, pochází především z Karibiku, Latinské Ameriky, výrazná je nabídka mexických jídel.  Nápoje hýří pestrostí barev i chutí. Miami vám splní mnohá přání.

Stanislava Nopová

 

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Adventní trhy v Evropě: pozor na ceny i kapsáře

Adventní trhy v Evropě: pozor na ceny i kapsáře

Při rozjímání u svařeného vína a hořícího dřeva je dobré myslet na několik věcí, které mohou návštěvníky...

Audi, Airbus a Italdesign testují koncept pro leteckou taxislužbu

Audi, Airbus a Italdesign testují koncept pro leteckou taxislužbu, foto: Porsche Česká republika s.r.o.

Audi, Airbus a Italdesign poprvé představili létající a jezdící prototyp dopravního prostředku "Pop.Up Next" na...

Zimní sezonu zahájí Hradozámecký advent

Zimní sezonu zahájí Hradozámecký advent, foto: zamek-vizovice.cz

S příchodem podzimu sezona na památkových objektech ve správě NPÚ zdaleka nekončí. Již v listopadu je pro návštěvníky...

Příjezdy zahraničních i domácích turistů vzrostly

Příjezdy zahraničních i domácích turistů vzrostly, foto Praha Press

Během prvních tří čtvrtletí roku 2018 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v Česku celkem 8,1 milionu...

reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
  • Víno & Golf, Rakousko poblíž hranic, 4* Golf Hotel Veltlin
reklama