Milovníci emotivního tanga mají příležitost přijmout pozvání na křest CD Tango Jazzile

Vydavatelství Triart připravilo kompaktní disk s názvem Tango Jazzile, realizovaný akordeonistou Ladislavem Horákem a kytaristou Petrem Paulů. Hosté křtu CD Tango Jazzile mohou očekávat ušlechtilý hudební zážitek s doprovodným programem, v němž se prolíná evropská a latinskoamerická hudba.

Atraktivní CD Tango Jazzile je strhujícím zážitkem díky výběru skladeb a provedení špičkových interpretů. Vystihuje barevnost pocitů, vtáhne vás do světa, ve kterém na chvíli zapomenete na realitu. Akordeonista Ladislav Horák, kytarista Petr Paulů i zvukově realizační tým se zhostili svých úkolů na vysoké úrovni.

Milovníci emotivního tanga mají příležitost přijmout pozvání na křest CD Tango Jazzile, akordeonista Ladislav Horák, kytarista Petr Paulů

Vysokou kvalitu je nutno přičíst k aranžérskému důvtipu Ladislava Horáka, který s výjimkou skladby Piazzollovy a Doušovy upravil ostatní skladby pro toto duo z původní předlohy pro dvě kytary. Joaquin Rodrigo, autor slavného kytarového koncertu je tu zastoupen vtipně stylizovanou skladbou Menuetto Pomposo. Dnes hojně prováděný Astor Piazzolla přispěl svojí velmi populární Histoire du Tango. Autorem následujícího Tanga s bicím efektem je proslulý Isaac Albeniz. Stylizací latinskoamerického folkloru tu zavoní skladba Sons de Carrilhöes. Obraz stejné provenience se podařilo navodit holandskému skladateli, jímž je Pieter van der Staak, ve skladbě Skylines.

Závěr zpestřila skladba současného českého autora Eduarda Douši Perpetuum Jazzile, která je interpretačně nejnáročnější. Při zachování jazzového charakteru skladba přináší hudbu výrazově členitou a využívá i řady nových možností nástrojové techniky akordeonu.

Kontakty: Křest CD Tango Jazzile proběhne v sobotu 30. května 2015 ve 14 hodin v Komorním sále Pražské konzervatoře (Pálffyovský palác, Valdštejnská 14, Praha 1).

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Začínají podzimní výlovy pražských rybníků

Začínají podzimní výlovy pražských rybníků, foto: Stanislava Nopová

Se začátkem podzimu nastává pro rybáře období, které je završením jejich celoroční práce, a tím je období...

Osudové výročí: Mnichovská dohoda

Foto: Autor: Bundesarchiv, Bild 183-R69173 / CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5368502

Na základě Mnichovské dohody byly změněny hranice suverénního státu, který nebyl jejím signatářem.

Zastupitelé Prahy 6 vyzvali stát ke zrušení dražby Veleslavínského zámku

Zastupitelé Prahy 6 vyzvali stát ke zrušení dražby Veleslavínského zámku, foto: Praha Press

Na svém posledním jednání před volbami přijali zastupitelé Prahy 6 jednomyslně usnesení týkající se areálu Veleslavínského...

Praha 2 začala monitorovat hluk na Rašínově nábřeží

Praha 2 začala monitorovat hluk na Rašínově nábřeží, ilustrační foto

Městská část Praha 2 se dlouhodobě snaží prosadit snížení hlukové zátěže obyvatel v oblasti náplavky a přilehlých...

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama