Park U Čeňku nabídne Pražanům nově upravený prostor pro rekreaci

Slavnostním poklepem na základní kámen byla zahájena revitalizace území Parku U Čeňku, kterou připravil Magistrát hl. m. Prahy.

Projekt revitalizace je rozdělen na několik etap a na její financování Praha získala příspěvek z fondů Evropské unie. Projekt propojí sídliště Černý Most, Dolní a Horní Počernice, Hostavice a Kyje. Park nabídne prostor pro celoroční volnočasové aktivity obyvatel. Park U Čeňku bude větší než Stromovka. Součástí programu je podpora biotopu kolem rybníku Martiňák a rozšíření aktivní zeleně.

„Poklepem na základní kámen dnes zahajujeme první etapu prací, na jejichž konci bude stohektarový Park u Čeňku. Revitalizace tohoto území, jejíž náklady výrazně pokryjí také prostředky z podpůrných programů Evropské unie, umožní proměnu tohoto místa v oázu oddechu v této části hlavního města. Budoucí hřiště, víceúčelové plochy, přírodní amfiteátr, cyklostezky, naučné stezky, stezky pro pěší, zkrátka vše, co zde vznikne – včetně parkových prostor přírodního rázu – určitě uspokojí všechny věkové kategorie návštěvníků parku po celý rok," uvedl 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Vávra, který společně s náměstkem primátora Jiřím Nouzou, starostou Městské části Praha 14 Radkem Vondrou a starostou Dolních Počernic Zdeňkem Richterem poklepal na základní kámen parku.

Náměstek primátora Jiří Vávra, náměstek primátora Jiří Nouza, starosta MČ Praha 14 Radek Vondra a starosta Dolních Počernic Zdeněk Richter, foto Magistrát hl. m. Prahy

„Jsem přesvědčen, že ve spolupráci s hlavním městem Prahou se podařilo připravit a nyní i odstartovat významný projekt pro Prahu 14 a její obyvatele. Nově budovaný park v Čeňku by se měl stát nejen jednou z dominant městské části, ale i příjemným místem pro aktivní i pasivní trávení volného času a věřím, že i vyhledávanou lokalitou pro širokou veřejnost z celé metropole," dodal starosta Prahy 14 Radek Vondra.

Hlavním zhotovitelem 1. etapy stavby je firma Petr Březina – APB Plzeň vybraná v rámci veřejné zakázky, která má již zkušenosti například s budováním cyklostezek Mikulov – Nový Přerov či cyklostezky včetně terénních úprav v Plzni – Božkově.

TZ: Magistrát hl. m. Prahy

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Pokračuje příprava výstavby metra D

Pokračuje příprava výstavby metra D, foto: Praha Press

Dopravní podnik má za sebou další krok k výstavbě metra D. Pražští zastupitelé byli informováni i o spolupráci s developerem.

Cyklobus na lince č. 147 opět startuje. Přeprava kol je zdarma

Cyklobus na lince č. 147 opět startuje. Přeprava kol je zdarma, foto: DPP

Od soboty 24. března 2018 začne opět jezdit v pražských ulicích oblíbený cyklobus. Na lince č. 147 bude přepravovat...

Navštivte výstavu Hříšné radosti Antonína Dvořáka

Navštivte výstavu Hříšné radosti Antonína Dvořáka, foto: Národní muzeum

Národní muzeum svým návštěvníkům otevře novou výstavu s názvem Hříšné radosti Antonína Dvořáka, která...

Byla rozkryta síť obchodníků s nelegálními drogami

Byla rozkryta síť obchodníků s nelegálními drogami, foto: Policie ČR

Díky mezinárodní spolupráci orgánů činných v trestním řízení byla rozkryta rozsáhlá a propracovaná síť obchodníků...

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama