Pokračuje výstavba nové záchranné stanice pro zraněná volně žijící zvířata

Městská rada dnes potvrdila, že se Lesy hlavního města Prahy budou nadále starat o zraněné volně žijící živočichy na celém území Prahy.

Na návrh radní Jany Plamínkové byl řediteli této městské organizace uložen úkol pokračovat ve výstavbě nové záchranné stanice pro tato zvířata a sama radní převzala úkol zajistit v letech 2016 a 2017 pro tuto investici v městském rozpočtu potřebné finanční prostředky.

Lesy hlavního města Prahy se o zraněné volně žijící živočichy starají od roku 2011 a Záchranná stanice hl. m. Prahy pro handicapovaná zvířata volně žijící v přírodě byla o rok později přijata do Národní sítě záchranných stanic České republiky. Přijímá volně žijící živočichy kromě velkých šelem a s příjmem přes 2 500 živočichů ročně je nejvytíženější záchrannou stanicí v České republice. Pracuje v areálu v Jinonicích, který Lesy hlavního města Prahy převzaly do správy ve velmi zdevastovaném stavu od ZO ČSOP Dolní Břežany.

„Nynější provizorní stav areálu přestává být udržitelný a z toho důvodu Lesy hl. m. Prahy přistupují k výstavbě nové Záchranné stanice hl. m. Prahy. Nová Záchranná stanice bude postavena během následujících čtyř let a kromě své primární funkce, záchrany volně žijících živočichů, bude plnit i úkoly ekovýchovné," řekla po jednání radní Jana Plamínková.

Jak doplnila, z 2 500 přijatých živočichů tvoří téměř dvě třetiny ptáci. Jen za poslední dva roky byly investice do areálu přes 700 000 Kč, ale zahrnovaly jen zcela nezbytné opravy. Vybavení stávající záchranné stanice už proto neodpovídá běžným standardům záchranných stanic.

TZ: Magistrát hlavního města Prahy

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Most Legií bude pro uzavřen pro veškerou dopravu

Foto: Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.

Od pondělí 19. listopadu se na týden uzavře most Legií pro veškerou dopravu. Plánovanou výluku tramvají doprovodí...

Do NTK i za hudebním archivem Supraphonu

Do NTK i za hudebním archivem Supraphonu, foto: Stanislava Nopová

Národní technická knihovna (NTK) vyjednala pro své registrované zákazníky exkluzivní přístup ke zvukovému digitálnímu...

Činohra Národního divadla uvádí Netrpělivost srdce Stefana Zweiga

Stefan Zweig: Netrpělivost srdce, Radúz Mácha a další foto: Martin Špelda

Mistrovský román rakouského prozaika a esejisty Stefana Zweiga (1881–1942), založený na pronikavém popisu psychologie...

Karlovo náměstí čeká velká proměna

Karlovo náměstí čeká velká proměna, foto: MHMP

Karlovo náměstí se změní pod taktovkou německého krajináře a dvou tuzemských architektonických studií.

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama