Praha je spojena s novými destinacemi

Letní letový řád na Letišti Václava Havla překoná rekord z minulého roku, cestující budou mít k dispozici 143 přímých spojení do celého světa.

V neděli 27. března vstoupil na Letišti Václava Havla Praha v platnost nový letní letový řád. V nadcházející sezóně, která potrvá do 29. října 2016, své služby v rámci pravidelné přepravy nabídne 62 dopravců, jejichž letadla budou směřovat do 143 míst po celém světě. Na Letiště Václava Havla Praha bude létat 7 nových dopravců a celkem bude Praha spojena s 16 novými destinacemi. Cestující se budou pravidelně setkávat také s Airbusem A380.

V nové sezóně se také dočkáme historicky první linky, která bude z Prahy pravidelně operována největším dopravním letadlem světa, Airbusem A380 s kapacitou 519 míst. Foto Emirates 

České aerolinie obnovují po více než dvou a půl letech lety do ukrajinské Oděsy, mezi nové destinace dopravce patří britský Birmingham, makedonská metropole Skopje, ruská města Kazaň a Ufa a dále chorvatský Záhřeb, kam bude létat také nový dopravce Croatia Airlines. K novinkám se přidaly i typicky prázdninové sezónní destinace Ajaccio na Korsice, Alghero na Sardínii nebo další italské město Rimini.

Po více než třech letech se bude vracet linka do nizozemského Eindhovenu, která se objeví v letovém řádu společnosti Transavia. Oproti loňské sezóně se díky dopravci Volotea rozšíří i nabídka spojení do Francie, nově budou přímé pravidelné lety této společnosti směřovat také do Marseille a Toulouse. Počet spojení do evropských destinací rozšíří také easyJet se svou novou linkou do švýcarské Basileje.

Rušno bude i v oblasti transkontinentálních letů. Čínský dopravce China Eastern Airlines plánuje zahájit od 22. června 2016 pravidelnou linku do Šanghaje.

Přímé lety Praha-Toronto 30. května zahájí dceřiná společnost kanadského vlajkového dopravce Air Canada rouge. Další frekvenci přidá i stávající dopravce Air Transat, který spojuje Prahu s Torontem a Montrealem. 

Na Letišti Václava Havla se kromě již zmíněných čínských aerolinek a Croatia Airlines objeví i několik dalších nových dopravců. Se začátkem sezóny zde začne operovat letecká společnost Luxair pravidelné lety do Lucemburku. Přímé spojení do polské Radomi přebírá regionální dopravce SprintAir.

V nové sezóně se také dočkáme historicky první linky, která bude z Prahy pravidelně operována největším dopravním letadlem světa, Airbusem A380 s kapacitou 519 míst. Od 1. května 2016 bude nasazen na spoj společnosti Emirates mezi Prahou a Dubají.

Navyšovat kapacitu bude i letecká společnost Korean Air, která od 1. července 2016 po dobu vysoké sezóny nasadí na linku do Soulu letadlo Boeing 747-8I s kapacitou 368 míst.

TZ: Letiště Praha, a.s.

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Pokračuje příprava výstavby metra D

Pokračuje příprava výstavby metra D, foto: Praha Press

Dopravní podnik má za sebou další krok k výstavbě metra D. Pražští zastupitelé byli informováni i o spolupráci s developerem.

Cyklobus na lince č. 147 opět startuje. Přeprava kol je zdarma

Cyklobus na lince č. 147 opět startuje. Přeprava kol je zdarma, foto: DPP

Od soboty 24. března 2018 začne opět jezdit v pražských ulicích oblíbený cyklobus. Na lince č. 147 bude přepravovat...

Navštivte výstavu Hříšné radosti Antonína Dvořáka

Navštivte výstavu Hříšné radosti Antonína Dvořáka, foto: Národní muzeum

Národní muzeum svým návštěvníkům otevře novou výstavu s názvem Hříšné radosti Antonína Dvořáka, která...

Byla rozkryta síť obchodníků s nelegálními drogami

Byla rozkryta síť obchodníků s nelegálními drogami, foto: Policie ČR

Díky mezinárodní spolupráci orgánů činných v trestním řízení byla rozkryta rozsáhlá a propracovaná síť obchodníků...

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama