Praha je spojena s novými destinacemi

Letní letový řád na Letišti Václava Havla překoná rekord z minulého roku, cestující budou mít k dispozici 143 přímých spojení do celého světa.

V neděli 27. března vstoupil na Letišti Václava Havla Praha v platnost nový letní letový řád. V nadcházející sezóně, která potrvá do 29. října 2016, své služby v rámci pravidelné přepravy nabídne 62 dopravců, jejichž letadla budou směřovat do 143 míst po celém světě. Na Letiště Václava Havla Praha bude létat 7 nových dopravců a celkem bude Praha spojena s 16 novými destinacemi. Cestující se budou pravidelně setkávat také s Airbusem A380.

V nové sezóně se také dočkáme historicky první linky, která bude z Prahy pravidelně operována největším dopravním letadlem světa, Airbusem A380 s kapacitou 519 míst. Foto Emirates 

České aerolinie obnovují po více než dvou a půl letech lety do ukrajinské Oděsy, mezi nové destinace dopravce patří britský Birmingham, makedonská metropole Skopje, ruská města Kazaň a Ufa a dále chorvatský Záhřeb, kam bude létat také nový dopravce Croatia Airlines. K novinkám se přidaly i typicky prázdninové sezónní destinace Ajaccio na Korsice, Alghero na Sardínii nebo další italské město Rimini.

Po více než třech letech se bude vracet linka do nizozemského Eindhovenu, která se objeví v letovém řádu společnosti Transavia. Oproti loňské sezóně se díky dopravci Volotea rozšíří i nabídka spojení do Francie, nově budou přímé pravidelné lety této společnosti směřovat také do Marseille a Toulouse. Počet spojení do evropských destinací rozšíří také easyJet se svou novou linkou do švýcarské Basileje.

Rušno bude i v oblasti transkontinentálních letů. Čínský dopravce China Eastern Airlines plánuje zahájit od 22. června 2016 pravidelnou linku do Šanghaje.

Přímé lety Praha-Toronto 30. května zahájí dceřiná společnost kanadského vlajkového dopravce Air Canada rouge. Další frekvenci přidá i stávající dopravce Air Transat, který spojuje Prahu s Torontem a Montrealem. 

Na Letišti Václava Havla se kromě již zmíněných čínských aerolinek a Croatia Airlines objeví i několik dalších nových dopravců. Se začátkem sezóny zde začne operovat letecká společnost Luxair pravidelné lety do Lucemburku. Přímé spojení do polské Radomi přebírá regionální dopravce SprintAir.

V nové sezóně se také dočkáme historicky první linky, která bude z Prahy pravidelně operována největším dopravním letadlem světa, Airbusem A380 s kapacitou 519 míst. Od 1. května 2016 bude nasazen na spoj společnosti Emirates mezi Prahou a Dubají.

Navyšovat kapacitu bude i letecká společnost Korean Air, která od 1. července 2016 po dobu vysoké sezóny nasadí na linku do Soulu letadlo Boeing 747-8I s kapacitou 368 míst.

TZ: Letiště Praha, a.s.

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

První muzeum filmu bude sídlit v pražském Mozarteu

První muzeum filmu bude sídlit v pražském Mozarteu, foto: FF UK

V České republice doposud neexistovalo muzeum filmu. To se ale zanedlouho změní – filmové muzeum NaFilM v prosinci...

Mládě pandy červené je samec

Vzácný přírůstek, mládě pandy červené, foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha

Malá panda, narozená v Zoo Praha druhého července samici Wilmě a samci Patovi, bude nosit „klučičí" jméno. Jaké,...

Pražští celníci zajistili padělky hraček na tržnici Sapa

Pražští celníci zajistili padělky hraček na tržnici Sapa, foto: Celní úřad pro hl. m.Prahu

Kontrolní akce pražských celníků na tržnici Sapa v Praze 4 – Libuši byla ve čtvrtek 18. října 2018 opět velmi...

DPP zvítězil v mezinárodní soutěži Global Light Rail Awards 2018

DPP zvítězil v mezinárodní soutěži Global Light Rail Awards 2018, foto: Praha Press

Dopravní podnik hl. m. Prahy uspěl ve finále 12. ročníku soutěže Global Light Rail Awards 2018, což je Světové...

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama