Senátoři z klubu KDU-ČSL odmítají zbraňovou ústavní novelu

Senát dnes odložil projednávání novely ústavního zákona o bezpečnosti, která má posílit práva majitelů zbraní. Senátoři z klubu KDU-ČSL a nezávislých tuto novelu odmítají a označují ji za potenciálně nebezpečnou.

„Nepodléháme populismu a jsme přesvědčeni, že v otázce zbraní musí zvítězit zdravý rozum. Zbraňovou novelu považujeme za nešťastnou a potenciálně nebezpečnou z několika důvodů. Jsme bytostně přesvědčeni, že pilíře bezpečnosti České republiky musí tvořit profesionální armáda, policie a další státní složky. Zbraňová novela může vyvolávat v občanech falešný dojem, že se mají ozbrojovat a dle vlastního uvážení se zapojovat k zajišťování bezpečnosti ČR, protože stát na zajištění bezpečnosti nestačí," uvedl předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar.

Lidovečtí senátoři vidí cestu, jak zachovat vysokou úroveň bezpečnosti v ČR, v účelném navyšování výdajů na obranu, posilování vztahů se spojenci v NATO nebo podpoře dobrovolných aktivních záloh, jež prochází řádným výcvikem.

11.10.2017; TZ: Senát PČR

Komentáře

K článku bylo přidáno 7 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Margotka 15.10.2017 18:25

Těší nás, že dle našich senátorů náš stát na zajištění naší bezpečnosti stačí. Jsme si tím jistí my?

Staninka 14.10.2017 18:57

Senátoři odmítají...Já zase odmítám cizí názvy v našem prostředí. Jen se na to podívejte:Anglické výrazy u nás doma? Jen na chvíli a namátkově jsem se zahleděla na českém, zdůrazňuji českém internetu, co nám nabízejí ke skousnutí: Startup Weekend v Praze, …edukační sál, my se nevzděláváme, ale edukujeme? A copak tu máme dál? Life Science Film Festival, Fitness Music Club John Reed. A tohle je fakt bomba: „…v budově Charles Square Center na Karlově náměstí v Praze…“. A co takhle si dát Lunchmeat festival, jen nevím, jestli se ještě dá sehnat lunch meat v konzervě … a máme tu FreiPlatz prý dvoudenní festival, NEVER SAY DIE TOUR, tak to snad účastníci přežijí. Chystá se nám Beats For Love, Sherpafest, Extrem food night. Jazz Goes to Town probíhá v Hradci Králové, kde alespoň za lomítkem organizátor uvedl český překlad. Stotisícové město jistě děkuje! A jak je zřejmé, angličtinu si oblíbili i Brňané, plánují Snow film fest Brno. Pokud bude invaze nedokonalé angličtiny pokračovat, brzy budeme nejspíš všichni chodit na Festival Otrlého Diváka.

Markéta 14.10.2017 18:11

Mohli bychom hodně diskutovat, ale marně. Doufám, že lidi půjdou k volbám a nedají těm brontosaurům ze středověku žádnou šanci.

Tomáš 13.10.2017 11:19

Myslím, že je dobře, že lidovci konečně jasně dali najevo, na které straně barikády stojí. Věřím, že je za to střelecká veřejnost a jejich rodiny právem odmění volbách.

Jindřich 13.10.2017 9:26

Slovo populismus i s jeho pejorativním významem se do našich životů dostalo stejně podivně jako to byly v šedesátém devátém deklasované živly. Jinak pozoruhodný rozbor paní Vikové by byl na diskusi, ale to snad ani jindy.

Jana Kutíková 13.10.2017 9:20

Já zase ve volbách odmítnu KDU-ČSL a doufám že to tak udělá co nejvíc lidí. Přesně jak se píše v komentáři přede mnou, měly by rozhodovat fakta, ne něčí "dojmy".

Lenka Viková 13.10.2017 8:40

Takže jestli to dobře chápu. Tak má zvítězit zdravý rozum a nikoliv populismus. Fakta nad pocity. Naprosto souhlasím. Ale proč tedy argumenty jsou: "může vyvolávat", "falešný dojem", "potencionálně nebezpečné".. Vždyť tohle jsou jasné pocity, populismus.. Pokud tady někdo vyvolává "falešný dojem" jsou to právě tito senátoři.. Armáda, Policie a další státní složky, prostě nemůžou být vždy a všude. Jasně.. tyto složky jsou základem bezpečnosti, ale nemůžeme mít policistu na každém rohu, v každém parku na každém záchodku. Takže pokud má mít zbraň člověk prověřený, bezúhonný, proškolený a zdravý, pokud jsou stanovené limity na její použití, tak proboha proč ne? Pokud je ta novela nebezpečná, tak ať řeknou jak, doloží to dopadovými studiemi, statistikami a pojďme se o nich bavit. Ale potenciálně?? Co to znamená?? "Potenciálně" nebezpečné je cokoliv a kdokoliv.. i senátor za KDU-ČSL.

Praha vyhlásila soutěž na proměnu Vítězného náměstí

Praha vyhlásila soutěž na proměnu Vítězného náměstí, foto: IPR Praha

Jedno z největších náměstí v Praze se dočká proměny. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) vyhlásil...

DPP získá 300 nových moderních nízkopodlažních autobusů

DPP získá 300 nových moderních nízkopodlažních autobusů, foto: DPP – Petr Hejna

Dopravní podnik hl. m. Prahy uzavřel smlouvu na dodávku 300 autobusů se společností SOR Libchavy. DPP v tendru na standardní...

V Perucké ulici se převrátilo auto, zasahovali hasiči

V Perucké ulici se převrátilo auto, zasahovali hasiči. Foto Roman Půta

V Perucké ulici se převrátilo auto na střechu. Hasiči zajistili únik provozních kapalin a vyproštění vozu z potoka.

Přijďte na výstavu Konec zlatých časů

Přijďte na výstavu Konec zlatých časů. Foto: Národní galerie

Gustav Klimt, Egon Schiele & vídeňská modernaze sbírek Národní galerie v Praze.

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama