V Praze 8 vznikne Digi poradna

MČ Praha 8 a její příspěvková organizace Osmička pro rodinu společně jako první reagují na rizika digitálního světa projektem Digitální svět, my, vy a naše děti. První akce v rámci projektu proběhne 15. května 2018.

Digi poradna bude fungovat od 15. května 2018 v Komunitním rodinném centru Osmička, U Pazderek 265/22, Praha 8.

Počítačové hry, sociální sítě, fake news, závislosti, negativní vlivy digitálních médií apod. To jsou rizika dnešního digitálního světa, která se dostávají do popředí zájmů rodičů i odborníků „Naše organizace Osmička pro rodinu ve spolupráci s městskou částí Praha 8 již dlouhodobě podporuje programy na posilování digitální gramotnosti u dětí, mládeže, dospělých i seniorů, " říká Kateřina Halfarová, ředitelka Osmičky pro rodinu. „Stále častěji jsme se však setkávali s dotazy rodičů a prarodičů, ale i samotných dětí, co dělat, když jejich dítka tráví veškerý svůj volný čas u počítače, jak zjistit, co na něm dělají, jaké stránky navštěvují a co o sobě sdílejí," dodává ředitelka Halfarová.

Osmička pro rodinu tedy na květen a červen naplánovala několik akcí v rámci projektu Digitální svět, my, vy a naše děti. Projekt je určen všem cílovým skupinám, tedy i dětem. „Velice pozitivně vnímám fakt, že se o bezpečí v kyberprostoru zajímají rodiče i samotné děti. Je to důkaz toho, že o rizicích přemýšlejí. Proto podporujeme akce cílené na rozlišné skupiny tak, aby osvěta i diskuze byly co nejpřínosnější," popisuje místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil, bez jehož podpory by projekt nevznikl.

„Žáci a studenti, kteří cítí potíže, nebo si s něčím neví rady, mají možnost se poradit ve škole, u metodiků prevence, do jejichž agendy spadá také kyberšikana. Rodiče ale často o těchto problémech neví, případně nemají tušení, na koho by se měli obrátit. Proto jsme se rozhodli zřídit poradnu, která se rizikům v digitální světě přímo věnuje. Digi poradnu, která bude mít působnost pro celou Prahu 8, oceňují i samotné školy," dodává radní Anna Kroutil.

Na květen a červen jsou v rámci projektu Digitální svět, my, vy a naše děti plánovány tyto akce: Kyberpsychologie a fake news, Počítačové hry – budou z našich dětí závisláci?, Sociální sítě... jsou opravdu tak sociální?

TZ: 27. 4. 2018, MČ Praha 8

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Příprava projektu Kamýk

Příprava projektu Kamýk, foto: Trigema a.s.

Jedním z projektů, který připravujeme, je také Kamýk. Územní studie tohoto projektu je součástí platné Územně-plánovací...

Praha má nejvýkonnější superpočítač pro výzkum umělé inteligence v ČR

Praha má nejvýkonnější superpočítač pro výzkum umělé inteligence v ČR, foto: Fakulta elektrotechnická ČVUT Praha

Superpočítač pro výzkum umělé inteligence v hodnotě 41,6 milionu korun je instalováno na ČVUT v Praze.

Sladká krása a úspěšná umělkyně Jaroslava Šípková

Sladká krása a úspěšná umělkyně Jaroslava Šípková, foto: Jaroslava Šípková

Cukrářské soutěže jdou téměř mimo zorný úhel veřejnosti. Přesto máme u nás osobnosti, které úspěšně reprezentují...

Muzeum MHD zahajuje již 27. sezonu a očekává jubilejního návštěvníka

Muzeum MHD zahajuje již 27. sezonu a očekává jubilejního návštěvníka, foto: DPP

Už tento pátek 19. dubna 2019 si přijdou na své všichni zájemci o prohlídku historických dopravních prostředků.

reklama
reklama