Středočeští celníci zajistili konopí v hodnotě 2 miliónů korun

Další marihuanu o váze dosahující téměř osmi kilogramů zajistili včera středočeští celníci řidiči v osobním automobilu. Při prodeji, by si tak řidič vydělal kolem dvou milionu korun.

V pondělí dopoledne pětičlenná mobilní hlídka středočeských celníků kontrolovala projíždějící vozidla na 52. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Zaměřila se především na přepravu vybraných výrobků (alkohol, cigarety, tabák, minerální oleje atd.) a na pátrání po omamných a psychotropních látkách. Kontrolní stanoviště si středočeští celníci zřídili na čerpací stanici Benzina, kam byla „stahována" vytipovaná vozidla ke kontrole.

Jedním z vytipovaných vozidel byl osobní automobil Citroen Xsara, který řídil čtyřiačtyřicetiletý muž české národnosti. Na dotaz, zda veze alkohol nebo cigarety, řidič odpověděl, že cigarety a alkohol neveze. Na další otázku, zda veze nějaké jiné zboží, odpověděl, že ano, ale že se to bojí říct.

Hlídka celníků vyzvala řidiče k zpřístupnění zavazadlového prostoru. Řidič nejevil žádné větší známky nervozity ani agrese a zavazadlový prostor otevřel. V něm se nacházely dva rozměrné pytle, jeden igelitový modrý, a jeden jutový. V modrém igelitovém pytli se nacházely další dva černé zatavené igelitové pytle. Jutový pytel obsahoval jeden černý zatavený igelitový pytel. Na otázku, co je v těchto pytlích, řidič sdělil, že konopí, které má pro lékařské účely, ale že zdravotní průkaz, nemá u sebe. Řidič ovšem neměl ani žádný nabývací doklad, či potvrzení, že se jedná o lékařské konopí. Celníkům řekl, že uvedené konopí zakoupil od známého, a nyní si ho veze k jinému známému, který mu z něj má vyrobit mastičku na lupenku, kterou trpí.

Podle množství a specifického zápachu, který byl cítit i přes uzavřené obaly, pojala hlídka Celní správy podezření, že se jedná o marihuanu určenou ke konzumaci či k dalšímu prodej, nikoli pro lékařské účely, jak tvrdil řidič. Vedoucí hlídky rozhodl o provedení NIK testu na zjištění, zda látka nacházející se uvnitř pytlů obsahuje účinnou látku THC. Hlídka mobilního dohledu otevřela jeden z černých igelitových pytlů a zjistila, že obsahuje sušenou marihuanu, respektive její květy, tzv. palice.

Od této chvíle byl řidič pod důsledným dohledem členů hlídky. Po provedení testu se podezření o obsahu účinné látky potvrdilo, neboť test byl pozitivní. Na opakovaný dotaz, odkud marihuana pochází a kam ji veze, odpověděl, že nechce lhát a že již k tomu nebude nic sdělovat. Celníci provedli u řidiče bezpečnostní prohlídku, zda u sebe nemá zbraň – s negativním výsledkem. Hlídka provedla orientační zvážení pytlů napěchovaných konopím a bylo zjištěno, že se jedná o téměř 8 kg sušené marihuany.

Celníci řidiče i látku zajistili a přivolali Policii ČR. Ta z důvodu podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy případ převzala.

14.2.2017; TZ: Celní správa České republiky

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Lávka pro pěší na železničním mostě na Výtoni bude uzavřena

Lávka pro pěší na železničním mostě na Výtoni bude uzavřena. Foto: http://virtualni.praha.eu

Od 15. prosince 2017 do odvolání budou uzavřeny pěší lávky na železničním mostě na Výtoni. Důvodem je jejich...

Začaly práce na 10 kilometrech dálnice D6 u Řevničova

Začaly práce na 10 kilometrech dálnice D6 u Řevničova, foto: MD ČR.

Realizuje se chystaný obchvat, začaly práce na 10 kilometrech dálnice D6 u Řevničova.

Počet padělků na českém trhu neklesá

Počet padělků na českém trhu neklesá, foto: ČOI.

ČOI zajistila padělky v hodnotě za téměř 13 milionů korun.

Hasiči zasahovali u střetu tramvaje a osobního vozidla

Hasiči zasahovali u střetu tramvaje a osobního vozidla, foto: Leoš Kučera

Hasiči vyprostili zraněného řidiče z osobního vozu po střetu s tramvají v Praze 9.

reklama reklamareklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama