Středočeští celníci zajistili konopí v hodnotě 2 miliónů korun

Další marihuanu o váze dosahující téměř osmi kilogramů zajistili včera středočeští celníci řidiči v osobním automobilu. Při prodeji, by si tak řidič vydělal kolem dvou milionu korun.

V pondělí dopoledne pětičlenná mobilní hlídka středočeských celníků kontrolovala projíždějící vozidla na 52. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Zaměřila se především na přepravu vybraných výrobků (alkohol, cigarety, tabák, minerální oleje atd.) a na pátrání po omamných a psychotropních látkách. Kontrolní stanoviště si středočeští celníci zřídili na čerpací stanici Benzina, kam byla „stahována" vytipovaná vozidla ke kontrole.

Jedním z vytipovaných vozidel byl osobní automobil Citroen Xsara, který řídil čtyřiačtyřicetiletý muž české národnosti. Na dotaz, zda veze alkohol nebo cigarety, řidič odpověděl, že cigarety a alkohol neveze. Na další otázku, zda veze nějaké jiné zboží, odpověděl, že ano, ale že se to bojí říct.

Hlídka celníků vyzvala řidiče k zpřístupnění zavazadlového prostoru. Řidič nejevil žádné větší známky nervozity ani agrese a zavazadlový prostor otevřel. V něm se nacházely dva rozměrné pytle, jeden igelitový modrý, a jeden jutový. V modrém igelitovém pytli se nacházely další dva černé zatavené igelitové pytle. Jutový pytel obsahoval jeden černý zatavený igelitový pytel. Na otázku, co je v těchto pytlích, řidič sdělil, že konopí, které má pro lékařské účely, ale že zdravotní průkaz, nemá u sebe. Řidič ovšem neměl ani žádný nabývací doklad, či potvrzení, že se jedná o lékařské konopí. Celníkům řekl, že uvedené konopí zakoupil od známého, a nyní si ho veze k jinému známému, který mu z něj má vyrobit mastičku na lupenku, kterou trpí.

Podle množství a specifického zápachu, který byl cítit i přes uzavřené obaly, pojala hlídka Celní správy podezření, že se jedná o marihuanu určenou ke konzumaci či k dalšímu prodej, nikoli pro lékařské účely, jak tvrdil řidič. Vedoucí hlídky rozhodl o provedení NIK testu na zjištění, zda látka nacházející se uvnitř pytlů obsahuje účinnou látku THC. Hlídka mobilního dohledu otevřela jeden z černých igelitových pytlů a zjistila, že obsahuje sušenou marihuanu, respektive její květy, tzv. palice.

Od této chvíle byl řidič pod důsledným dohledem členů hlídky. Po provedení testu se podezření o obsahu účinné látky potvrdilo, neboť test byl pozitivní. Na opakovaný dotaz, odkud marihuana pochází a kam ji veze, odpověděl, že nechce lhát a že již k tomu nebude nic sdělovat. Celníci provedli u řidiče bezpečnostní prohlídku, zda u sebe nemá zbraň – s negativním výsledkem. Hlídka provedla orientační zvážení pytlů napěchovaných konopím a bylo zjištěno, že se jedná o téměř 8 kg sušené marihuany.

Celníci řidiče i látku zajistili a přivolali Policii ČR. Ta z důvodu podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy případ převzala.

14.2.2017; TZ: Celní správa České republiky

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Tunel Blanka funguje spolehlivě už 3 roky

Tunel Blanka funguje spolehlivě už 3 roky, foto: TSK

Přesně před třemi lety v sobotu 19. září 2015 byl zahájen zkušební provoz tunelového komplexu Blanka.

Národní zemědělské muzeum má svou známku

Národní zemědělské muzeum má svou známku, foto: NZM

Česká pošta ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem představily ve středu 19. září novou příležitostnou...

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14, foto: MČ Praha 14

Pomalu se blíží 24. ročník pochodu 14 km kolem Prahy 14. Protáhnout tělo při příjemné procházce si zájemci...

Postavte si svůj vlastní model ze stavebnice Merkur

Foto: Modely a modeláři Prahy 13

Až do 12. října je v atriu a 2. patře radnice prodloužena skvělá výstava „Modely a modeláři z Prahy 13".

 

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama