Středočeští celníci zajistili konopí v hodnotě 2 miliónů korun

Další marihuanu o váze dosahující téměř osmi kilogramů zajistili včera středočeští celníci řidiči v osobním automobilu. Při prodeji, by si tak řidič vydělal kolem dvou milionu korun.

V pondělí dopoledne pětičlenná mobilní hlídka středočeských celníků kontrolovala projíždějící vozidla na 52. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Zaměřila se především na přepravu vybraných výrobků (alkohol, cigarety, tabák, minerální oleje atd.) a na pátrání po omamných a psychotropních látkách. Kontrolní stanoviště si středočeští celníci zřídili na čerpací stanici Benzina, kam byla „stahována" vytipovaná vozidla ke kontrole.

Jedním z vytipovaných vozidel byl osobní automobil Citroen Xsara, který řídil čtyřiačtyřicetiletý muž české národnosti. Na dotaz, zda veze alkohol nebo cigarety, řidič odpověděl, že cigarety a alkohol neveze. Na další otázku, zda veze nějaké jiné zboží, odpověděl, že ano, ale že se to bojí říct.

Hlídka celníků vyzvala řidiče k zpřístupnění zavazadlového prostoru. Řidič nejevil žádné větší známky nervozity ani agrese a zavazadlový prostor otevřel. V něm se nacházely dva rozměrné pytle, jeden igelitový modrý, a jeden jutový. V modrém igelitovém pytli se nacházely další dva černé zatavené igelitové pytle. Jutový pytel obsahoval jeden černý zatavený igelitový pytel. Na otázku, co je v těchto pytlích, řidič sdělil, že konopí, které má pro lékařské účely, ale že zdravotní průkaz, nemá u sebe. Řidič ovšem neměl ani žádný nabývací doklad, či potvrzení, že se jedná o lékařské konopí. Celníkům řekl, že uvedené konopí zakoupil od známého, a nyní si ho veze k jinému známému, který mu z něj má vyrobit mastičku na lupenku, kterou trpí.

Podle množství a specifického zápachu, který byl cítit i přes uzavřené obaly, pojala hlídka Celní správy podezření, že se jedná o marihuanu určenou ke konzumaci či k dalšímu prodej, nikoli pro lékařské účely, jak tvrdil řidič. Vedoucí hlídky rozhodl o provedení NIK testu na zjištění, zda látka nacházející se uvnitř pytlů obsahuje účinnou látku THC. Hlídka mobilního dohledu otevřela jeden z černých igelitových pytlů a zjistila, že obsahuje sušenou marihuanu, respektive její květy, tzv. palice.

Od této chvíle byl řidič pod důsledným dohledem členů hlídky. Po provedení testu se podezření o obsahu účinné látky potvrdilo, neboť test byl pozitivní. Na opakovaný dotaz, odkud marihuana pochází a kam ji veze, odpověděl, že nechce lhát a že již k tomu nebude nic sdělovat. Celníci provedli u řidiče bezpečnostní prohlídku, zda u sebe nemá zbraň – s negativním výsledkem. Hlídka provedla orientační zvážení pytlů napěchovaných konopím a bylo zjištěno, že se jedná o téměř 8 kg sušené marihuany.

Celníci řidiče i látku zajistili a přivolali Policii ČR. Ta z důvodu podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy případ převzala.

14.2.2017; TZ: Celní správa České republiky

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Uplynulo 170 let od narození významného českého sochaře Josefa Václava Myslbeka

Uplynulo 170 let od narození významného českého sochaře Josefa Václava Myslbeka

Zakladatel moderního českého sochařství a představitel monumentální realistické tvorby Josef Václav Myslbek se...

Praha 10 připomínkuje Metropolitní plán

Praha 10 připomínkuje Metropolitní plán, foto: ÚMČ Praha 10

Znění desítek zásadních připomínek k návrhu Metropolitního plánu dnes schválili zastupitelé desáté pražské...

Otevřeno nové stanoviště bezpečnostní kontroly na pražském letišti

Otevřeno nové stanoviště bezpečnostní kontroly na pražském letišti, foto: Letiště Praha a.s.

Novou bezpečnostní kontrolou, která zásadním způsobem navýší odbavovací kapacity letiště a zároveň zvýší...

Kinobus DPP opět vyjíždí do pražských ulic

Kinobus DPP opět vyjíždí do pražských ulic. Foto DPP, Petr Hejna

V pondělí 18. června 2018 začne tradiční letní jízda Kinobusu, který provozuje Dopravní podnik hl. m. Prahy a zahájí...

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama