Tajuplný svět na valtickém zámku

V prostorách tzv. Žabího sklepa v parku valtického zámku bude od 10. května otevřena výstava s názvem TAJUPLNÝ SVĚT. Bývalá zámecká ledovna, archiv vín a sklad zeleniny pro knížecí kuchyni tak bude i v letošní sezóně zpřístupněn a nabídne mnoho zajímavých exponátů a také Kino záhad.

Skrývají se v neprozkoumaných pralesích neznámá zvířata, podobná nestvůrám z pravěku? Obývají hlubiny oceánu mořští lidé? Navštívily naši planetu mimozemské bytosti? Dochovaly se zde jejich přístroje, trosky plavidel nebo dokonce kosterní ostatky? Nad těmito otázkami můžete nyní hloubat v parku zámku Valtice.

Ojedinělá výstava Tajuplný svět je po loňské úspěšné premiéře letos rozšířena o více než třicet exponátů. Celkem tak představuje téměř 200 záhad z celého světa ale i ty, které máme doslova na dosah ruky. V atraktivním prostředí zámeckého Žabího sklepa se návštěvník vydává na fantastickou výpravu od temných dob, v nichž žili draci, podivní kříženci lidí a zvířat, obři i trpaslíci přes magický pravěk k primitivním národům, u nichž stále ještě hlavní roli sehrává šaman či čaroděj. Seznamuje se s neobvyklými magickými rituály, které mohou člověka vyléčit, ale i zabít s pomoci temných sil. Sekce o velkých otaznících naší historie odhaluje, co skrývali templáři i kam zmizel nejzáhadnější okultní předmět všech dob. Velká část expozice přináší fascinující důkazy o dávných i současných návštěvách mimozemských civilizací. Tajuplný svět připravil spisovatel Arnošt Vašíček.

Žabí sklep najdete v parku zámku Valtice. Výstava je zde otevřena od 10. do 31.5., vždy v pátek, sobotu a neděli od  10.00 do 18.00 hod.  Od  1.6. do 30.9. 2019 denně od 10.00 do 18.00 hod. Vstupenky je možné koupit přímo na místě, nebo na pokladně zámku Valtice.

8. 5. 2019; TZ: NPÚ

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Pojďte sdílet historickou atmosféru

Pojďte sdílet historickou atmosféru, foto: stribreni.cz

Královské stříbření Kutné Hory 2019 opět připomene tradice královského horního města. Letos bude XXVIII. ročník.

Na milovníky letectví čeká Paris Air Show

Foto:  SIAE 2017 - Anthony Guerra & Alex Marc

Již 53. Paris Air Show v pořadí je nejvýznamnějším mezinárodním veletrhem letectví a kosmonautiky na světě.

Zažijte adrenalin i odpočinek v lázních Lipót

Zažijte adrenalin i odpočinek v lázních Lipót

Jaká je pro vás nejlepší dovolená? Odpočinek, nebo divoká jízda na tobogánu a adrenalin? V luxusních maďarských...

reklama reklama reklama