Začíná mezinárodní setkání Pražské folklorní dny

Akce se zúčastní 46 hudebních a tanečních souborů z 18 zemí Evropy, Asie a Jižní Ameriky. Celkem v Praze vystoupí více než 1000 zpěváků, tanečníků a hudebníků. Pražské folklorní dny tak tradičně oživí pražskou kulturní nabídku v období letních prázdnin.

Ve dnech 24.-26.7. 2014 pořádá agentura Millennium Travel již osmý ročník mezinárodního setkání amatérských folklorních souborů „PRAŽSKÉ FOLKLORNÍ DNY". Stejně jako v předchozích letech i letošní festival slibuje pestrou podívanou.

Veřejnost i zahraniční návštěvníci si budou moci zajódlovat se švýcarskými hudebníky a zaposlouchat se do finských, estonských a německých lidových písní. Se švýcarskou skupinou  ûebere Schûffenesee do Prahy přijedou hráči na alpský roh a muži s dlouhými pasteveckými biči. Po roce v Praze opět zazní velké kravské zvony.

Nejdůležitější úlohu ale bude hrát tanec. Tance, které účastníci festivalu předvedou, budou velmi rozmanité. Z Rakouska pochází tradiční Schuhplattler, skočný tanec pantomimického rázu, provázený potleskem dlaní o chodidla a stehna, výskoky a podupy. Soubory z Anglie zatančí Morris Dancing, lidový tanec s hudebním doprovodem s využitím různých předmětů, jako jsou tyče, meče, dýmky či kapesníky. Exotickými rytmy se nechají unést mladí tanečníci z Turecka. Do Prahy přiváží show s názvem Oheň Anatolie. Soubor Trinity Ath I prezentuje různé formy irského tance, včetně Ceili, tradičního a speciálně choreografovaného tance, který miluje publikum po celém světě.

Vystoupení souborů se uskuteční na venkovních pódiích v centru Prahy - na Václavském náměstí na Můstku (25.7. a 26.7. celý den), na Ovocném trhu (25.7. a 26.7. celý den)  a na Náměstí Republiky V Celnici (25.7. a 26.7. celý den).

Vyvrcholením festivalu bude sobotní průvod všech souborů Starým Městem.

TZ: Millennium Agency

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Most Legií bude pro uzavřen pro veškerou dopravu

Foto: Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.

Od pondělí 19. listopadu se na týden uzavře most Legií pro veškerou dopravu. Plánovanou výluku tramvají doprovodí...

Do NTK i za hudebním archivem Supraphonu

Do NTK i za hudebním archivem Supraphonu, foto: Stanislava Nopová

Národní technická knihovna (NTK) vyjednala pro své registrované zákazníky exkluzivní přístup ke zvukovému digitálnímu...

Činohra Národního divadla uvádí Netrpělivost srdce Stefana Zweiga

Stefan Zweig: Netrpělivost srdce, Radúz Mácha a další foto: Martin Špelda

Mistrovský román rakouského prozaika a esejisty Stefana Zweiga (1881–1942), založený na pronikavém popisu psychologie...

Karlovo náměstí čeká velká proměna

Karlovo náměstí čeká velká proměna, foto: MHMP

Karlovo náměstí se změní pod taktovkou německého krajináře a dvou tuzemských architektonických studií.

reklama reklama reklama
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
  • 100% Wellness a relaxace v Krušných horách. Víkendový wellness pobyt
reklama
reklama