Projekt „Klobouk dolů“ je pro nás všechny aktuální

Projekt „Klobouk dolů" upozorňuje na boj proti rakovině prsu kulturními akcemi, mimo jiné vystoupí i operní pěvec Štefan Margita.

Sérii akcí, které mají připomenout a ocenit onkologicky nemocné, jejich blízké i ty, kteří o ně pečují, připravily na „růžový říjen" společnosti Dialog Jessenius a Projekt 35. Pomyslný klobouk s nimi smeknou i módní návrhářka Liběna Rochová, zpěvák Dan Bárta a operní pěvec Štefan Margita. Uskuteční se i módní přehlídka v pražském centru Opero, následovat bude sázení stromu, setkání s nádechem designu a vánoční koncert Štefana Margity.

Zajímavé akce se známými osobnostmi, ale zejména přímo s těmi, kteří denně čelí závažným onkologickým nemocem. To je „Klobouk dolů", který vzdává hold těm, kteří nemoc prožívají, kteří o ně pečují, i těm, kteří jim pomáhají.

„Věnován je jim měsíc říjen, kdy se tradičně připomíná boj proti rakovin prsu. Proto se nazývá také jako růžový měsíc nebo Pinktober," upřesnila docentka Petra Tesařová, předsedkyně správní rady Dialog Jessenius, o.p.s.

Ve spolupráci s ateliérem prof. Liběny Rochové a jejími studenty se 1. října uskuteční módní přehlídka v centru Opero. Na přehlídkovém mole se ukážou a oděvy předvedou přímo mladé pacientky, které onemocněly karcinomem prsu. Společenským večerem provede moderátorka a modelka Iva Kubelková, vystoupí také zpěvák Dan Bárta.

Jen o dva dny později, 3. října, naváže další akce – sázení Stromu Olgy Havlové. Projekt „Klobouk dolů" jej vysadí společně s Výborem dobré vůle Olgy Havlové a za podpory Prahy 5 v parku Portheimka.

Poslední říjnový den se pak pacientky sejdou s designéry a novináři v expozici soudobého designu La Gallery Novesta při setkání nazvaném „Fashion Rendez-Vous - Čas na krásu".

Závěrečnou příležitostí, která připomene neúnavný boj a odhodlání onkologických pacientů a poděkuje všem, kteří jim s jejich starostmi a problémy pomáhají, bude 23. listopadu vánoční koncert operního pěvce Štefana Margity v Kostele svatých Šimona a Judy na Starém Městě.

PROJEKT 35 o.p.s vznikla v roce 2005 na Onkologické klinice 1. LF UK a VFN jako komplexní program péče o pacientky s karcinomem prsu do 35 let. Ve spolupráci s Masarykovým onkologickým ústavem v Brně a řadou českých a moravských pracovišť byla vybudována dobře fungující záchranná síť pro mladé pacientky. Projekt 35 se zaměřuje jak na registr nemocných, jehož výstupy se odráží v léčebných postupech pod dohledem multidisciplinárních týmů, tak i ve snaze o časnou diagnostiku nemoci (edukace gynekologických sester, samovyšetřování prsů, sekundární prevence u nosiček genetické mutace BRCA ½ atp.) a psychologickou i sociální pomoc pacientkám. www.projekt35.cz

DIALOG JESSENIUS o.p.s. vznikla v roce 2009 s cílem rozšířit informovanost široké veřejnosti o závažných onemocněních, jejich průběhu a léčbě a tím zlepšit komunikaci mezi zdravotníky a pacienty i mezi pacienty a rodinnými příslušníky. www.dialog-jessenius.cz

K hlavním projektům patří Centrum informací onkologického pacienta při Onkologické klinice FN Motol a publikace edukativních DVD pod souhrnným názvem Průvodci onemocněním, které mají pomoci pacientům s onkologickým onemocněním překonávat těžkou životní situaci a připravit je na to, co je při léčbě čeká. Kampaň Ruce na prsa se zaměřuje na osvětu časné diagnostiky rakoviny prsu a aktivity pod názvem Hlidej.se zaměřenými na prevenci a motivaci veřejnosti k zodpovědnému přístupu k vlastnímu zdraví a životu.

24. 9. 2018, TZ: dialog-jessenius.cz

Kateřina Martykánová, PR manager, tel: 602 576 870, martykanova@dialog-jessenius.cz

Komentáře

K článku bylo přidáno 1 komentář.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

eva 1.10.2018 19:23

Tak to je moc hezké že tohle děláte já sama jsem byla operovaná v březnu kde mě zjistili rakovinu prsa tak vám všem moc děkuji to co pro nás děláte klobou dolů

Mnohé výrobce a obchodníky může zajímat Medical Forum 2019

Mnohé výrobce a obchodníky může zajímat Medical Forum 2019

Mezinárodní lékařské fórum a výstava International Medical Forum 2019 v Kyjevě, pokrývá inovační technologie...

Bestseller o genetice nazvaný Gen

Bestseller o genetice nazvaný Gen

Poprvé v českém překladu vydává nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress knihu Siddharthy Mukherjeeho: „Gen.

dTest: V brynze žijí bilióny bakterií

dTest: V brynze žijí bilióny bakterií, foto: Praha Press

Ovčí mléko je při výrobě brynzy nepostradatelné. Na Slovensku musí brynza obsahovat alespoň 50 % ovčího sýra,...

Ministerstvo zemědělství dbá na bezpečné a kvalitní potraviny

Ministerstvo zemědělství dbá na bezpečné a kvalitní potraviny, ilustrační foto

Systém veterinárního dozoru v ČR, kdy se zásilky masa musí hlásit 24 hodiny před dovozem na místo určení, se osvědčil.

reklama