Masarykova univerzita otevírá nové obory

Masarykova univerzita otevírá studium tlumočnictví znakového jazyka a embryologie.

Od začátku listopadu až do 29. února 2020 mohou uchazeči o studium podávat přihlášky na Masarykovu univerzitu. K více než 120 dosud nabízeným studijním programům v rozpětí od humanitních po přírodovědné obory letos přibyly dva nové programy „Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví – Embryolog" a „Tlumočník českého znakového jazyka".

Nový pětiletý magisterský studijní program na Lékařské fakultě MU zaměřený na embryologii bude absolventy připravovat přímo pro práci v centrech reprodukční medicíny. Těch je v současnosti v Česku přibližně 40 a dlouhodobě se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků, kteří se nyní rekrutují z příbuzných oborů a musí se dále složitě dovzdělávat.

Speciálně zaměřené odborníky připraví i druhý prakticky orientovaný studijní program na Filozofické fakultě MU. Tlumočnictví českého znakového jazyka má za cíl vzdělávání kvalifikovaných pracovníků zajišťujících tlumočnické a překladatelské služby pro sluchově postižené občany České republiky, na které mají podle platné legislativy tito občané nárok.

Uchazeče o studium letos Masarykova univerzita láká kampaní založenou na hesle: „Snadný to nebude, ale stojí to za to" a vizuální prezentací, která pracuje s motivem hashtagu #MUNICHALLENGE. Škola tak akcentuje náročnost studia na MUNI, která je však spojená s vysokou kvalitou výuky a prestiží.

Cena za přihlášku ke studiu, která se na Masarykovu univerzitu podává pouze elektronicky prostřednictvím webu www.muni.cz/uchazeci, činí 450 až 700 korun v závislosti na konkrétní fakultě. Podmínkou pro přijetí na většinu studijních programů jsou Testy studijních předpokladů, které budou uchazeči skládat 25. a 26. dubna 2020.

Samotné oborové testy jsou podmínkou pro přijetí na fakultu sportovních studií a lékařskou fakultu. Součástí přijímacího řízení na fakultu sociálních studií jsou Scio testy.

14. 11. 2019; TZ: Masarykova univerzita

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Drony pomáhají

Ilustrační foto: nádrž Orlík/wikipedia.org

Drony vyvinuté na Fakultě elektrotechnické ČVUT pomáhají s pohybem břemen na vodě i s hledáním sinic a odpadků.

Zvídavost vpřed!

Veletrh vědy 2023/foto: AVČR

Zájemci se můžou hlásit na doprovodný program Veletrhu vědy.

Pohybové aktivity ve školách

Foto: ilustrační/pixabay

MŠMT připravilo plán podpory pohybových aktivit ve školách na příštích 5 let.

Amerika hledá ideální dron pro hasiče

Dron/Zdroj: Petr Neugebauer, FEL ČVUT

Vývojáři dronů z FEL ČVUT budou ve finále soutěžit o milion dolarů.

reklama