Zlínská univerzita nabídne studentům nový obor

Slavnostní představení zcela nového bakalářského studijního programu Sportovní management se dnes uskutečnilo na Fakultě managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Univerzita tak reaguje na poptávku trhu po ekonomicky vzdělaných odbornících na pozici manažerů sportovních klubů. Dnešním dnem se tak spouští aktivity spojené s akreditačním procesem, předpokládá se, že první studenty přivítá fakulta v akademickém roce 2024/2025.

„Všichni víme, že sport je obrovským fenoménem dnešní doby, i na těchto pozicích je tedy nutné, aby měl manažer znalosti v ekonomicko-manažerských disciplínách, zejména jak komunikovat ve veřejném prostoru například při získávání sponzorů. Zkrátka, usnadní budoucímu manažerovi stát se profesionálem při vstupu do velkého světa sportu a podporovat jeho rozvoj tím správným směrem,“ objasnil profil budoucího absolventa garant Ing. Jiří Bejtkovský, Ph.D.

Při plánování nového programu univerzita očekává intenzivní spolupráci se Zlínským krajem, městem Zlín, středními školami a také se Sportovními kluby Zlínského kraje i zástupci dalších sportovišť.

„Právě tímto krokem významně podpoříme společenskou, neboli třetí roli univerzity, a upevníme její postavení v celém regionu,“ uvedl dnes rektor UTB prof. Vladimír Sedlařík.

„Naše fakulta bude zajišťovat předměty zaměřené na ekonomiku, management a sportovní marketing. Znalosti z kinantropologie, fyziologie zátěže a následný sportovní trénink budou realizovány pod taktovkou Fakulty humanitních studií,“ vysvětlil mezifakultní spolupráci na programu děkan FaME prof. Ing. David Tuček, Ph.D.

Studenti se mohou těšit na zajímavé předměty, které budou kombinací ekonomiky, marketingu, managementu, psychologie, mentálního koučingu, seberozvoje, sportovní fyziologie a sportovního práva. Své pozdější uplatnění by budoucí absolventi mohli nalézt jako manažeři sportovních organizací nebo trenéři či vedoucí sportovních družstev i jednotlivců.

Přípravou a následnou realizací nového programu tak fakulta mimo jiné navazuje na již realizovaný výzkum testování populace v souvislosti se sportovními aktivitami či vyvíjení pomůcek pro handicapované sportovce. Jedná se například o projekty Technologické agentury České Republiky (TAČR) zaměřené na sladge pomůcky pro různorodé sporty, například hokej nebo cyklistiku, dále speciální vrhací stolice pro hod oštěpem či koulí. Všechny uvedené projekty našly i své uplatnění v praxi a jsou skutečně pro handicapované sportovce vyráběny. Uvažuje se dokonce o jejich využití na paralympiádách.

24. 2. 2022, TZ: UTB

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Drony pomáhají

Ilustrační foto: nádrž Orlík/wikipedia.org

Drony vyvinuté na Fakultě elektrotechnické ČVUT pomáhají s pohybem břemen na vodě i s hledáním sinic a odpadků.

Zvídavost vpřed!

Veletrh vědy 2023/foto: AVČR

Zájemci se můžou hlásit na doprovodný program Veletrhu vědy.

Pohybové aktivity ve školách

Foto: ilustrační/pixabay

MŠMT připravilo plán podpory pohybových aktivit ve školách na příštích 5 let.

Amerika hledá ideální dron pro hasiče

Dron/Zdroj: Petr Neugebauer, FEL ČVUT

Vývojáři dronů z FEL ČVUT budou ve finále soutěžit o milion dolarů.

reklama