Na ČVUT bude zajímavý Den otevřených dveří

Během Dne otevřených dveří na FJFI ČVUT můžete v centru Prahy spustit jaderný reaktor.

Zapojení studentů do unikátních vědecko-výzkumných projektů už během bakalářského a magisterského studia je jednou z předností studia na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI). Nejen o tom se mohou zájemci o studium přesvědčit na Dni otevřených dveří, který proběhne v úterý 29. ledna 2019 od 9.00 do 15.00 hod. v Praze. Program nabídne také ukázky vědecko-výzkumných pracovišť fakulty a exkurze do špičkových laboratoří.

Hlavní program Dne otevřených dveří je soustředěn do budovy v Břehové ulici 7 (Praha 1), kde je také v přízemí umístěn fúzní reaktor – tokamak; doprovodné akce pak budou připravené v budovách v Trojanově 13 (Praha 2) a V Holešovičkách 2 (Praha 8), kde se zájemci mohou zblízka podívat na školní štěpný jaderný reaktor. Fakulta disponuje také dalšími zajímavými technologiemi, jako jsou počítačové systémy pro vysoce výkonné výpočty, lasery, vybavení pro práci s plasmatem, nanotechnologické a chemické laboratoře a další zařízení, jejichž část si zájemci mohou v rámci akce prohlédnout či vyzkoušet. 

„Snažíme se studentům ukázat zajímavé perspektivy studia u nás, možnosti zapojení do nadnárodních projektů – úzce spolupracujeme například se švýcarským CERNem, ale i velmi přátelskou atmosféru, protože s počtem zhruba 1200 studentů patříme mezi menší fakulty ČVUT," doplňuje Šárka Salačová z oddělení komunikace a PR FJFI a současně doktorandka a spoluorganizátorka Dne otevřených dveří.

Fakulta nabízí studentům 16 bakalářských oborů a stejný počet navazujících magisterských. Od svého vzniku v roce 1955 se zaměřovala na vzdělávání a výzkum v jaderných oborech, ale záběr rozšířila na široké spektrum matematických, fyzikálních a chemických oborů.

25.1.2019; TZ: FJFI ČVUT

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Drony pomáhají

Ilustrační foto: nádrž Orlík/wikipedia.org

Drony vyvinuté na Fakultě elektrotechnické ČVUT pomáhají s pohybem břemen na vodě i s hledáním sinic a odpadků.

Zvídavost vpřed!

Veletrh vědy 2023/foto: AVČR

Zájemci se můžou hlásit na doprovodný program Veletrhu vědy.

Pohybové aktivity ve školách

Foto: ilustrační/pixabay

MŠMT připravilo plán podpory pohybových aktivit ve školách na příštích 5 let.

Amerika hledá ideální dron pro hasiče

Dron/Zdroj: Petr Neugebauer, FEL ČVUT

Vývojáři dronů z FEL ČVUT budou ve finále soutěžit o milion dolarů.

reklama