Fond Vysočiny: Vyhlášeny tři grantové programy na rozvoj podnikání

Kraj Vysočina vyhlásil na začátku dubna tři grantové programy Fondu Vysočiny, které jsou určeny na rozvoj podnikatelského prostředí v kraji. Kromě tradičních programů Rozvoj podnikatelů a Prodejny regionálních produktů byl letos nově vyhlášen grantový program Inovační vouchery 2014, který je určen na podporu spolupráce firem z Kraje Vysočina s výzkumnými institucemi z celé České republiky i ze zahraničí.

V rámci programu Inovační vouchery mohou o dotaci žádat také podnikatelské subjekty se sídlem mimo Kraj Vysočina (z celé ČR), avšak za předpokladu, že výsledky daného projektu budou sloužit či budou aplikovány v provozovně podnikatelského subjektu v Kraji Vysočina.

Podpora je poskytována ve výši 50 – 200 tisíc korun na jeden projekt při minimálně 20% spoluúčasti žadatele (subjekty do 50 zaměstnanců ke dni podání žádosti) resp. 40% spoluúčasti žadatele (subjekty nad 50 zaměstnanců ke dni podání žádosti) na financování projektu.

Dotace je směřována do odvětví zpracovatelského průmyslu (mimo potravinářského průmyslu) a vybraných informačních a komunikačních činností. Dotaci lze použít na nákup služby typu vývoj produktu/procesu/služby, testování či měření, použití výzkumného zařízení, návrh či zhotovení prototypu, analýza vhodnosti použití materiálu a další. Žádosti lze podávat do 30. 5. 2014.

Dále byl vyhlášen už tradiční grantový program Rozvoj podnikatelů, v rámci kterého mohou malé a střední podniky se sídlem v Kraji Vysočina, podnikající v sektoru zpracovatelského průmyslu a stavebnictví, žádat o podporu na pořízení výrobních technologií a výrobních prostředků. Podpora je poskytována ve výši 30 – 150 tisíc korun na jeden projekt a představuje maximálně 40 % hodnoty projektu. O dotaci lze žádat do 17. 5. 2014.

Třetím vyhlášeným programem je grantový program Prodejny regionálních produktů 2014, jehož cílem je podpora malých podnikatelských subjektů, které se zaměřují na prodej regionálních produktů a které se stanou součástí nově vznikající sítě Regionálních prodejen. 

Dotaci ve výši 30 – 150 tisíc korun lze použít na nákup vybavení nebo zařízení prodejny (nové i použité) nebo na stavební úpravy typu investice nebo technické zhodnocení, realizované na vlastním majetku žadatele. Žádosti lze podávat do 13. 5. 2014.

Výzvy všech výše zmíněných grantových programů lze spolu s kontakty a dalšími dokumenty potřebnými k podání žádosti stáhnout na http://www.fondyvysociny.cz.

TZ: Kraj Vysočina

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Mezinárodní veletrhy pro nábytkáře DREMA a FURNICA 2018

Mezinárodní veletrhy pro nábytkáře DREMA a FURNICA, ilustrační foto

Letos je zaměření mezinárodních veletrhů DREMA a FURNICA na technologie zítřka v oblasti dřevařského průmyslu.

Blíží se velký zahradnický veletrh v rakouském Tullnu

Blíží se velký zahradnický veletrh v rakouském Tullnu

Velký mezinárodní zahradnický veletrh, který každoročně přivítá více jak sto tisíc návštěvníků je pro zahrádkáře...

Připraveno šest miliard korun pro podniky, které šetří energií

Připraveno šest miliard korun pro podniky, které šetří energií

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo IV. výzvu programu Úspory energie v rámci Operačního programu Podnikání...

Poplatníci odevzdali přes 2,6 milionu přiznání k dani z příjmů

Poplatníci odevzdali přes 2,6 milionu přiznání k dani z příjmů

Finanční správa v prodloužené lhůtě pro podání přiznání k dani z příjmů a po uplynutí období, kdy mohli...

reklama reklama
reklama